Skocz do zawartości

IC 1805 - nowy materiał i nowa obróbka


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Kolory bardzo ładne- czerwony/pomarańczowy zwłaszcza i fajna domieszką zieleni. Sam skłaniam się ku takiej interpretacji SHO, więc mi się podoba :-)

 

Czy się mylę, czy Topaz był częścią workflow?

 

EDIT: I kadr. Tracisz jeden skraj mgławicy ale zyskujesz ten ciekawszy, moim zdaniem. I fajny asteryzm.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za białe palcki ...???

oj, to gwiazdki :) 

 

Prawda niestety jest taka (i to pisze z wlasnego doswiadczenia), ze gwiazdki latwiej usunąć, niz je później sensownie przywrócic.

Uważam, ze wato odrobine jeszcze posiedzieć przy tym. Jak myslisz, bedzie kolejna wersja?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, Tayson said:

gwiazdki latwiej usunąć, niz je później sensownie przywrócic.

 

O tak! Mam czasami wrażenie, że łatwość użycia Starnet, który ma ułatwiać obróbkę i tym samym poprawiać jej efekty, skutkuje niekiedy finalnie gorszymi gwiazdami.

 

Może dziś czy jutro wlepię tutek metody, którą opracowałem i która działa dobrze (co było zaskakujące :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Herbert West napisał:

Może dziś czy jutro wlepię tutek metody, którą opracowałem i która działa dobrze (co było zaskakujące :-)

ach.... te forum....

ja do tego dochodziłem przez 2 lata, a Ty podasz wszystko na dłoni. szkoda, ze nie pojawiłeś sie wczesniej. szkoda!!!

nie chodzi o mój czas, oblokowanie skrzydeł innym, a doswiadczenie jakie wtedy zebrałem - to bezcenne.

 

edit.

@Herbert West moze jednak pozwolimy pobawic sie @Krzysiek Gaudy w testowanie obróbki zamiast podac kawe na ławę??? :) :) :) 

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tayson napisał:

ach.... te forum....

ja do tego dochodziłem przez 2 lata, a Ty podasz wszystko na dłoni. szkoda, ze nie pojawiłeś sie wczesniej. szkoda!!!

nie chodzi o mój czas, oblokowanie skrzydeł innym, a doswiadczenie jakie wtedy zebrałem - to bezcenne.

 

edit.

@Herbert West moze jednak pozwolimy pobawic sie @Krzysiek Gaudy w testowanie obróbki zamiast podac kawe na ławę??? :) :) :) 


Myślę, że najrozsądniej będzie się zapytać zainteresowanego czy chce samodzielnie dochodzić przez 2 lata do rozwiązania, czy uzyskać gotowe rozwiązanie i natychmiastowo poprawić swoją technikę obróbki. Czy nie od tego właśnie jest forum, żeby się dzielić takimi tipami z innymi użytkownikami?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tayson Ups! Za późno :-)

 

EDIT: co racja to racja z zebranym doświadczeniem gdy się wali głową w mur przez miesiące i w końcu go przebija... Często mam wrażenie, że jak już wszystko zrobię źle w każdy możliwy sposób to jedyne co mi pozostaje to już tylko zrobić dobrze :-)

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Tayson said:

Zeby tylko nie bylo, ze chce blokowac przepływ doświadczenia na forum. Zdecydowanie nie o to mi chodziło w mojej poprzedniej wypowiedzi 

 

Na pewno nikt tak tego nie odczytał. Wiadomo, że chodzi o głęboką satysfakcję którą się ma z rozwiązania trudnych problemów własnym wysiłkiem i pomysłami. Ale chyba robię offtop, to raczej wątek kardiologiczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topaz był użyty, ale w minimalnym stopniu (opacity chyba 30-40% do tego same ustawienia Topaza bardzo "lajtowe"). 

@Tayson gwiazdki faktycznie plackowate, ale nie mam pomysłu :/ Nie wiem jak to poprawić/zmienić - jeśli macie jakieś tutoriale, sposoby na ogarnięcie tego to oczywiście wolałbym 2 lata nie męczyć się i nie dochodzić do tego samodzielnie godzinami - podpowiedzcie ślicznie proszę :D 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzysiek Gaudy Co za zbieg okoliczności z tymi gwiazdkami, nie musisz szukać daleko, powiem Ci ;-)

 

 

A co do Topaza, jeżeli używasz Enhance Sharpness nawet na 1% to zobacz przed i po kilka obszarów - w przypadku tego obiektu Melotte 15 i okoliczne pyły oraz karpika. Ja ostatecznie Topaza leciutko użyłem ale te obszary jasne, z dużym kontrastem zamaskowałem (Topaz ma wbdowane narzędzie do tego) i nie zostały ani odszumione- nie potrzeba, ani wyostrzone- moim zdaniem efekty tej funkcji w tych miejscach były bardzo dyskusyjne.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.