Skocz do zawartości

M13


malebranchi

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, malebranchi napisał:

Ma ktoś pomysł dlaczego jasne gwiazdy tak średnio mi wychodzą? Mam założoną grzałkę na lw i zastanawiam się, czy przypadkiem zbyt duża temperatura nie robi "termicznych turbulencji".


Miałem taką sytuację i  wyglądało to podobnie. Jak wyłączyłem grzałkę i chwile odczekałem gwiazdki się poprawiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JKbooo napisał:


Miałem taką sytuację i  wyglądało to podobnie. Jak wyłączyłem grzałkę i chwile odczekałem gwiazdki się poprawiły.

Dzięki za sugestię, ogarnę sobie kontroler pwm i zobaczę czy zmiana mocy wpływa na gwiazdki.

 

13 godzin temu, Tuvoc napisał:

Oj chyba zabrakło flatów. Gwiazdki to może być grzałka albo 20 innych powodów. Niestety trzeba będzie je eliminować po kolei.

Używam master flatów ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, malebranchi napisał:

Dzięki za sugestię, ogarnę sobie kontroler pwm i zobaczę czy zmiana mocy wpływa na gwiazdki.

 

Myślę, że warto najpierw zrobić fotko z wyłączoną grzałką, potem z włączoną i porównać. W moim przypadku grzałka ustawiona nawet na minimum kosiła mi gwiazdki w całym polu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiału bardzo mało, więc tło szumi. Ale nie to jest najważniejsze. Koledzy napisali już o nierównym tle. Za to kolory rozegrałeś moim zdaniem bardzo dobrze. Generalnie obróbka jest ok.

 

W dniu 19.04.2022 o 21:54, malebranchi napisał:

Mam założoną grzałkę na lw i zastanawiam się, czy przypadkiem zbyt duża temperatura nie robi "termicznych turbulencji".

 

Gwiazdki mają "trzepnięte fryzury". Ale nie sądzę, że chodzi o jakieś turbulencje spowodowane temperaturą. Nie wiem jak Twoja grzałka LW jest wykonana, ale odnoszę wrażenie że ta dyfrakcja na gwiazdach to raczej mechaniczne zakłócenie toru optycznego. Spróbuj po prostu zebrać coś z wyłączoną grzałką, wtedy zobaczysz czy samo grzanie ma jakiś wpływ.

Ja też mam grzałkę na LW, ale nie powoduje mi ona takich sensacji. Pokazałem ją w sąsiednim wątku.

https://astropolis.pl/topic/83845-sowa-i-deska-surfingowa-m97-m108/

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diverMoja grzałka jest zbliżona do grzałki kolegi @cebalrai z przytoczonego wątku, z tym że moja delikatnie wystaje poza obrys lw. W każdym razie, dzięki za sugestię, zrobię zdjęcie z wyłączoną grzałką i jak to nie pomoże, to zdejmę ją w ogóle i sprawdzę bez niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.