Skocz do zawartości

[K] Maksutov Intes 127, 150 lub 180mm


alinoe

Rekomendowane odpowiedzi

  • alinoe zmienił(a) tytuł na [K] Maksutov Intes 127, 150 lub 180mm
Godzinę temu, alinoe napisał:

Też widziałem, nawet dogadaliśmy się co do ceny, niestety jak poprosiłem o dodatkowe zdjęcia bez grzałki i bez nasadki kątowej to zrezygnowałem. Nawet 1 Euro bym za to nie dał.

Aż tak źle? Spadł z balkonu? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Marcinos napisał:

Aż tak źle? Spadł z balkonu? ;)

Cytując siebie (a jakże by inaczej) z drugiego forum: "[...] Wg mnie po prostu to nie jest Mak Intesa. Ktoś kupił oryginalne szkła a tubus i resztę wykonał ktoś inny. Tubus skałada się z 2 części. Na tych zdjęciach średnio to widać ale na wysłanych już wyraźnie (na środku jakby zespawany). Brak jest śrub kolimacyjnych z tyłu, jedynie mocujące do tulei wyciągu. Brak identyfikatora teleskopu z tyłu. Brak baffli! Na zdjęciach z tyłu brak 2 śrub na pierścieniu w tulei mocowania wyciągu, pierścień w cholerę zardzewiały. Widząc stan tego teleskopu nie byłbym w stanie zaufać co do jakości optyki. Jak ktoś chce zaryzykować, to spokojnie sprzedający zejdzie do 1/3 ceny [...] Przepatrzyłem neta i nie znalazłem zdjęcia podobnego teleskopu, stąd moje podejrzenia... Ale oczywiście mogę się mylić!"

Edytowane przez alinoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.