Skocz do zawartości

Pierwsze światło 294 mm + Ha 3nm na Ameryce


Saerder

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim czasie robienia zdjęć w RGB, czy to z DSLR czy OSC postanowiłem przesiąść się na kamerę mono. Wybór padł na Asi 294 mm pro z racji, że miałem taką samą kolorową kamerę i rozmiar matrycy odpowiada mi przy tej ogniskowej. Wybór obiektu padł na NGC7000, wiadomo jasna i łatwo dostępna mgławica przez całe lato. Póki co zaopatrzyłem się w filtr Antlia Ha 3nm od @dobrychemik i w planach jest zakup 3nm OIII. Materiału jest mało, traktuje to jako test i oczywiście dorobię parę godzin Ha i następnie zacznę OIII pod wersję BiColor. 

 

Proszę was o porady co mogę poprawić w obróbce tego typu materiału :) 

 

WO Zenithstar 81 0.8x reducer

294mm+Antlia Ha 3nm

 

18x300s gain 120 +darki 

 

ngc7000jpg.thumb.jpg.f915f89ff3ab2286cafbae44712cd3bd.jpg

 

 

Jeszcze wersja z dodanym kolorem czerwonym :) 

 

ngc7000jpgkolor.thumb.jpg.02f7db4d84599ec10af6a06a6340bb23.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Robson_g napisał:

Czy masz zamiar coś wykombinować z korekcją?

Czy mi się tylko wydaje, czy naprawdę z lewej strony uciekła ostrość?

Szczerze to nie zwróciłem na to uwagi, w którym dokładnie miejscu? Nie mogę się dopatrzeć.

 

5 minut temu, Robson_g napisał:

No i materiału stanowczo za mało, zresztą widzisz to po szumie.

Wiadomo, traktuje to typowo jako test kamery i publikuje żeby dowiedzieć się co mogę poprawić. Jak tylko będzie pogoda to przeznaczę jeszcze kilka nocy na Ha, następnie zacznę OIII :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mylisz z flatami? Flaty obowiązkowo dla każdego filtra oddzielnie + jeśli cokolwiek zmieniasz w torze optycznym. Ja robię flaty po każdej sesji. Nigdy nie wiesz czy Ci kot nie nasmarkał na lustro albo nie zostawił kłaków.

Popraw odległość kamera <> reduktor. Rogi ciągną.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, _Spirit_ napisał:

Może mylisz z flatami? Flaty obowiązkowo dla każdego filtra oddzielnie + jeśli cokolwiek zmieniasz w torze optycznym. Ja robię flaty po każdej sesji. Nigdy nie wiesz czy Ci kot nie nasmarkał na lustro albo nie zostawił kłaków.

Popraw odległość kamera <> reduktor. Rogi ciągną.

Flaty to akurat wiem, z prawidłową odległością walczę już jakiś czas, próbowałem wiele razy dostosowywać ale zawsze rogi pociągnięte mniej lub bardziej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.