Skocz do zawartości

TRANSMISJA ON-LINE


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Cygnus, zwolnij ruchy na przyszłe transmisje, bo często w chodziłeś w nadświetlną i obraz się zamazywał <_< A tak wogóle jesteś w tym dobry. :Loveit:

Dzięki :)

Hihi, dobry w tej nadświetlnej... Widocznie mam duże przyspieszenie :)

 

Na PRZYSZŁE transmisje? A kto je nam zasponsoruje? Za friko raz mi się udało :)

 

Fajny był ten zegar przed transmisją  :D

chciał bym taki w pokoju  :D  :D

czy da sie taki kupić gdzieś ??  :huh:

 

Zegar "chodzący inaczej" jest WZGLĘDNIE łatwo kupić. Czasem w sklepie ze śmiesznymi rzeczami, w Lublinie na Czechowie w sklepie UNITRY z częściami elektronicznymi.

 

Ciekawie byłoby skonstruować KLEPSYDRĘ chodzącą inaczej, żeby się piasek przesypywał z dołu do góry! Wiem już nawet jak to zrobić :)

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mówię o RZECZYWISTEJ odwrotnej klepsydrze a nie jakichś tam sztuczkach optycznych.

Wystarczy... napełnić klepsydrę CIECZĄ a ten "piasek" musiałby być lżejszy od tej cieczy, żeby wypływał! :)

Dzięi temu ciecz OPADAJĄC GRAWITACYJNIE wyciskałaby do góry "piasek". Niech żyje PRAWO ARCHIMEDESA!

:helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czymś skompresować , zmniejszyć rozdzielczość?

Jak na płytkach to lepszą opcją będzie cykl wykładów. :D

Czekamy.

Przecież poprzednich nie rejestrowaliśmy!

Być może kolejne będziemy zapisywać, ale już chyba po wakacjach!

Mam jeszcze kilka tematów na oku:

ŁATWY MODEL SŁOŃCA

EWOLUCJA GWIAZD, CZARNE DZIURY

KOSMOLOGIA - WSZECHŚWIAT OTWARTY CZY ZAMKNIĘTY?

RADIOTELESKOPY, TELESKOPY GAMMA i X

 

Z dotychczas zrealizowanych mam prezentacje:

WIELKIE OCZY ZIEMI

PODSTAWOWE CECHY GWIAZD

KOSMICZNE BLIŹNIĘTA I INNE WZGLĘDNIE CIEKAWE OPOWIADANIA.

 

Jak trochę więcej będę miał czasu to przerobię folie do grafoskopu na prezentacje SŁOŃCE - WIELKA A POWOLNA BOMBA "H"

Z PALENISKA SŁONECZNEGO PIECA KU ZIEMI

UZBRÓJMY OCZY, SPÓJRZMY SŁOŃCU W TWARZ.

 

Jest to razem 6 prezentacji i jeden zarejestrowany wykład.

Jak to będę miał na swoim dysku (ten wykład) to mogę wtedy zrobić kompilację, ale nie wcześniej.

Na razie próbuję jak najszybciej udostępnić przez sieć zarejestrowany materiał.

 

Przepraszam że to trochę trwa, miało być szybciej. Być może trochę przeszkodził rozmiar zarejestrowanego materiału, umawiałem się na 1.5 godziny a rejestrowano całe zebranie, prawie dwa razy dłużej.

 

:Salut:

 

P.S. Możnaby coś wygłosić na OZMA ale wątpię bym pojechał.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnusie

Widziałem jak prowadzisz wykłady w Bieszczadach.

Masz do tego ogromny dar i pasję :notworthy::notworthy::notworthy:

 

Bardzo cieszę się, że udostępnisz ten wykład, nie mogę się już doczekać jego ściągnięcia.

 

Myślę, że doskonałym pomysłem byłoby również rejestrowanie innych wykładów na kamerze i sprzedawanie ich poprzez www.astroforum.org dla chętnych :Salut:

 

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygnusie

Widziałem jak prowadzisz wykłady w Bieszczadach.

Masz do tego ogromny dar i pasję  :notworthy:  :notworthy:  :notworthy:

 

Bardzo cieszę się, że udostępnisz ten wykład, nie mogę się już doczekać jego ściągnięcia.

 

Myślę, że doskonałym pomysłem byłoby również rejestrowanie innych wykładów na kamerze i sprzedawanie ich poprzez www.astroforum.org dla chętnych  :Salut:

 

Co o tym myślicie?

Dokładnie tak myslałem :helo:

Aha i mam nadzieję że będzie zniżka dla forumowiczów. :D

To było jak wykłady profesora Zina ,tłumy waliły drzwiami i oknami.

ps.

Zdaje się że Kasia "Pawła Maksyma" miała kamerę na wykładach w Bieszczadach.

Czy coś tam zostało zarejestrowane? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak myslałem :helo:

Aha i mam nadzieję że będzie zniżka dla forumowiczów. :D

To było jak wykłady profesora Zina ,tłumy waliły drzwiami i oknami.

 

Kurcze, bardzo trafne porównanie :helo:

Cygnus podczas wykładów ma podobną pasję i błysk w oku jak prof Zin :lol:

 

Szkoda, żeby takie pasjonujące wykłady były oglądne tylko przez małą garstkę ludzi.

 

:notworthy:Cygnucie, zgódz się :notworthy:

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał mu jeszcze kredkę i wegielek ( jak prof.) do szkicowania pięknych teleskopów lub obiektów astronomicznych.

ps.

A u Zina na wykładach tłumy rzucały się na jego urocze rysunki (już w momencie powstania miały ogromną wartość) dlatego za moich czasów na jego wykładach stał asystent który wszystko zbierał do teczki. :Salut:

Mówie to dlatego bo wierzę że taka limitowana seria wykładów Cygnusa bedzie kiedyś podobnym rarytasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dajcie spokój!

Chrzanię się od czterech godzin z QuickCamem i nie mogę go zainstaliwać w XP. :Boink:

 

Ostatni wykład przygotowywałem na kolanie w dwie noce go poprzedzające bo... tydzień się trudziłem nad sprawami organizacyjnymi...

Od poniedziałku jakoś mi się nie udaje przekonać dwu sposorów co do... sposobu udostępnienia nagranego materiału...

 

Na płytę to by trzeba zrobic na tip top, a nie takie improwizację jak na żywo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, dajcie spokój!

Chrzanię się od czterech godzin z QuickCamem i nie mogę go zainstaliwać w XP. :Boink:

 

Ostatni wykład przygotowywałem  na kolanie w dwie noce go poprzedzające bo... tydzień się trudziłem nad sprawami organizacyjnymi...

Od poniedziałku jakoś mi się nie udaje przekonać dwu sposorów co do... sposobu udostępnienia nagranego materiału...

 

Na płytę to by trzeba zrobic na tip top, a nie takie improwizację jak na żywo!

 

Nie mów, że byś nie chciał się tego podjąć :szczerbaty: Nie wykręcaj się :D

W Bieszczadach pokazałeś jaką masz silną osobowość nie stroniącą od nowych wyzwań.

Aby prowadzić wykłady trzeba mieć specjalne predyspozycje, a ty je masz!

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mów, że byś nie chciał się tego podjąć :szczerbaty: Nie wykręcaj się :D

W Bieszczadach pokazałeś jaką masz silną osobowość nie stroniącą od nowych wyzwań.

Aby prowadzić wykłady trzeba mieć specjalne predyspozycje, a ty je masz!

 

Powiem Ci że wolałbym przygotować trzy nowe wykłady żeby je KTOŚ zarejestrował. Jakos lubię trochę improwizować, materiały mieć do skomentowania na bieżąco. Dopieszczanie NA GOTOWO zajmuje mi 15 razy więcej czasu!

 

Mam MARNĄ WIADOMOŚĆ dla oczekujących (taką otrzymałem dzisiaj pocztą, po KOLEJNEJ INDAGACJI):

Firma ITTV, która transmitowała nasze zebranie (prelekcję) korzystając z łączy LubMAN-a, poinformowała mnie uprzejmie że NIE MAJĄ ZAREJESTROWANYCH PLIKÓW bo gdzieś się im zgubiły czy coś w tym rodzaju. Jak im sie uda ODZYSKAĆ to może je dostaniemy. :angry:

 

Zastanawiam się nad takim dictum acerbum - może jak uzyskam możliwość samodzielnej rejestracji na komputerku - to nagram kilka prelekcji, które już wygłaszałem w PTMA. Właściwie fajnie by było mieć takie dydaktyczne materiały. Czy to wiadomo ile przed kim zostało jeszcze teraźniejszości na tym najpiękniejszym z Wszechświatów? Ale na razie nie mam odpowiedniego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że wolałbym przygotować trzy nowe wykłady żeby je KTOŚ zarejestrował. Jakos lubię trochę improwizować, materiały mieć do skomentowania na bieżąco. Dopieszczanie NA GOTOWO zajmuje mi 15 razy więcej czasu!

 

Mam MARNĄ WIADOMOŚĆ dla oczekujących (taką otrzymałem dzisiaj pocztą, po KOLEJNEJ INDAGACJI):

Firma ITTV, która transmitowała nasze zebranie (prelekcję) korzystając z łączy LubMAN-a, poinformowała mnie uprzejmie że NIE MAJĄ ZAREJESTROWANYCH PLIKÓW bo gdzieś się im zgubiły czy coś w tym rodzaju. Jak im sie uda ODZYSKAĆ to może je dostaniemy.  :angry:

 

Zastanawiam się nad takim dictum acerbum - może jak uzyskam możliwość samodzielnej rejestracji na komputerku - to nagram kilka prelekcji, które już wygłaszałem w PTMA. Właściwie fajnie by było mieć takie dydaktyczne materiały. Czy to wiadomo ile przed kim zostało jeszcze teraźniejszości na tym najpiękniejszym z Wszechświatów? Ale na razie nie mam odpowiedniego sprzętu.

 

Świetnie :helo:

 

Jeśli mógłbym pomóc jakoś w tej inicjatywie to służę :notworthy:

 

Na pewno inni koledzy też chcieliby się przyłączyć do koncepcji multumedialnych wykładów. (np. Paweł Maksym, Mirek Krasnowski, Przemas&Czarek i inni chętni)

 

Posiadam kamerę cyfrową + karę firewire i jakotakie doświadczenie ze zgrywaniem z niej materiału na płyty CD i DVD.

Mam nadzieję, że na następnym zlocie również będą wykłady to nagramy profesjonalnie materiał.

Edytowane przez MateuszZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.