Skocz do zawartości

TRANSMISJA ON-LINE


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

W najbliższy piątek 10.VI. o godzinie 17:15 będzie miała miejsce TRANSMISJA ON-LINE w INTERNECIE z wykładu wygłoszonego z okazji ROKU FIZYKI - ROKU ALBERTA EINSTEINA - 100-lecia TEORII WZGLĘDNOŚCI.

 

Tytuł wykładu: KOSMICZNI BLIŹNIACY i inne, WZGLĘDNIE CIEKAWE opowiadania.

Prelegent: Miłosław Śpiewak.

 

Wykład należy do serii popularnonaukowych prelekcji dla PTMA, pod wspólnym tytułem FIZYKA DLA ASTROFANÓW.

 

Prelekcja będzie miała miejsce podczas zebrania lubelskiego oddziału PTMA, sala F II w Instytucie Fizyki UMCS.

W tym wątku pojawi się w poniedziałek lub we wtorek ADRES INTERNETOWY.

 

To chyba pierwsza transmisja ze spotkania Astro-Braci?

 

Zapraszamy do uczestnictwa w Spotkaniu, bezpośredniego lub za pośrednictwem sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych, którzy nie lubią skryptów javy :szczerbaty: ,

bezpośredni link strumienia np. do winampa: http://serv1.ittv.pl:8888/listen.pls

parametry strumienia video:320x240@15fps, razem jakieś 135 kbps

pozdrowienia

 

narazie widać tablicę (taką szkolną :szczerbaty:), na której pisze: test 10 VI godz. 17:30

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim łączu domowym z TPSA - ISDN 2B+D (128 kB) zacina się. :(

 

W każdym razie - będzie to nagrywane i potem udostępnione na serwerze firmy co realizuje transmisję!

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim łączu domowym z TPSA - ISDN 2B+D (128 kB) zacina się. :(

...

 

no niestety, strumień (135kbps) jest trochę powyżej maksymalnej przepustowości (128kbps) Twojego łącza :(

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych, którzy nie lubią skryptów javy  :szczerbaty: ,

bezpośredni link strumienia np. do winampa: http://serv1.ittv.pl:8888/listen.pls

parametry strumienia video:320x240@15fps, razem jakieś 135 kbps

pozdrowienia

 

narazie widać tablicę (taką szkolną  :szczerbaty:), na której pisze: test 10 VI godz. 17:30

 

Dzięki Sumas.

U mnie coś ostatnio java nie chce działać. Nie wiem czy skaner avasta jej nie blokuje.

Strumień, który podałeś otwiera się bez problemów. Mam nadzieję, że wszystko będzie działało w miarę płynnie. Mam w domu łącze 256 kbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzecz nie jest w tym!

Rzeczywistą wydajność mam niższą niż technicznie możliwa do osiągnięcia.

Zapewnie się dławi na jakiejś bramce TPSA.

 

Ja na razie obraz kontrolny mam ok, ale nie wiem, jak to jest kodowane i jak się zachowa, jak naprawdę pojawi się jakiś ruch i dźwięk, a nie tylko statyczny obraz.

Czemu ten serwer jest, wg mojego traceroute, aż w Holandii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie obraz kontrolny mam ok, ale nie wiem, jak to jest kodowane i jak się zachowa, jak naprawdę pojawi się jakiś ruch i dźwięk, a nie tylko statyczny obraz.

Czemu ten serwer jest, wg mojego traceroute, aż w Holandii?

Serwer NullSoft jest w Holandii.

Pojedynczy strumień jest transmitowany do Holandii i dopiero stamtąd potrzebna jest wydajność żeby obsłużyć wszystkie strumienie po stronie odbiorczej.

Jak chcesz zobaczyć jak to chodzi - zrób jak ja. Ja naciskam sobie PEŁNY EKRAN i wtedy widzę że nie mam płynnej transmisji. Szum który słychać to rzeczywisty szum kanału audio, włączone jest teraz i audio i wideo. Jeśli zostawiam obrazek w oknie to nie mam tego efektu zatykania. Oczywiście przy PEŁNYM EKRANIE widzimu szumy wideo.

Nie przyszło mi do głowy żeby zabrać na salę zegar i, powiedzmy, jakieś radyjko. Mielibyśmy prawdziwy test. Ale wcale nie planowałem tam być przy odpalaniu łącza no i nie spodziewałem się że łącze od dzisiaj będzie chodzić, a tymczasem zabrało mi to prawie trzy godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu gadu-gadu a ja cały czas pracuję przed prezentacją, co chwilę przypominając sobie żeby w miarę możliwości rachunków tam nie wsadzać!!!!

 

W sali jest teraz ciemno, operator zdalnie przestawił kamerkę na okno. Transfer spadł do 41 kB/s ale podczas prelekcji chyba więcej informacji będzie przepływało :)

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna inicjatywa tyle, że nie jest to pierwsza taka transmisja z wykładów miała miejsce z naszego obserwatorium w Łodzi w roku 2003. Był to wykład z okazji nadania Planetarium im. Arego Sternfelda. Potem były kilku krotnie relacjonowane czwatrkowe spotkania z niebem.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbieram transmisje... Jaki to fragment nieba nie wiem ale odswierza dobrze :)

Lot Pilota Pirxa.

Przez okno kabiny widać lampy na Placu Marii C.Skłodowskiej.

Jak będzie więcej szczegółów obrazu to przepływność zwiększy się trzykrotnie i nie będzie 45 kb/s, wtedy się okaże kto może oglądać i słuchać a kto tylko... czkanie dostanie.

Heh... w związku z końcem zajęć dydaktycznych sprzątaczki zdjęły story do prania i będziemy mieli jasno w sali, ciekawe na ile będzie widać obraz wyświetlany z projektora. To rzadki przypadek gdy Astro-Fani woleliby bardzo pochmurne niebo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykład był bardzo ciekawy, a przykłady paradoksów :ha: rewelacja :helo::helo:

dziękujemy cygnusie :notworthy: oby jak najwięcej takich pouczających prelekcji

 

a, tak tylko z technicznego punktu transmisji, był trochę za duży pogłos w tej sali, dużo lepiej było Cię słuchać, jak stałeś bliżej projektora, chyba tam bym mikrofon i chyba lepiej by było, jakbyś miał malutki, wpięty w klapę. Po za tym, przy takich parametrach video i przy tak dynamicznie prowadzonym wykładzie :), czasami sam wyglądałeś jak, jak przebywający poza czasem, ..o przepraszam - "w innym układzie odniesienia" :lol:

pozdrowienia :)

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim co mieli cierpliwość

Za dobre slowo no i życzliwość. :)

W kole wykładam co drugie zebranie

Mam wśród kolegów spore posłuchanie. :)

 

 

Materiał do ściągnięcia będzie pod tym samym adresem w przyszłym tygodniu.

Musieliśmy wyłączyć świetlówki bo powodowały zakłócenia pbrazu. Przez to z tablicy czarnej pewnie nic nie było widać!

 

A jak się Wam podobał mój RELATYWISTYCZNY ZEGAR????

 

Wybaczcie niedociągnięcia, prezentację robiłem wczoraj od czwartej do siódmej rano i dzisiaj znowu od czwartej do szóstej. Grafiki wsadziłem mało i uboga oprawa, żeby coś dało się przeczytać zakładając słabą jakość obrazu.

 

Mogę dać prezentację do DOWNLOAD ale troszkę muszę ją podkolorować, bo wygląda ubogo z tym białym tłem i bez grafik.

 

Pogłos był bo.... ledwo się zaczęła sesja sprzątaczki ściągnęły zasłony z okien! Obawialiśmy się słonecznej pogody!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.