Skocz do zawartości

Trójkącik z szerokim i wąskim pasmem


JKbooo

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Grzędziel napisał:

... i na dodatek gratuluję kolimacji Newtona F/4 z pełną klatką. Naprawdę nie jest to łatwe zadanie.

 

Tutaj akurat są jeszcze kopnięte. Wydaje mi się, że przy kolejnym zdjęciu powinny wyglądać nieco lepiej. Żałuję, że nie mam f/5 bo z tego co widzę procentowo znacznie więcej osób uzyskuje ładne gwiazdki przy tej światłosile. Pełna klatka z f/4 to ból głowy dla osoby bez smykałki do DIY, czyli dla mnie. Lepszej jakości newton z lepszą celą, pająkiem itp. na pewno też by był przyjemniejszy w obsłudze. Ostatnio zakochałem się w newtonach od firmy Lacerta, tyle że są daleko poza moim budżetem. I tak oto się foci od ponad 2 lat newtonem za 1500zł... :p

 

Warto też zaznaczyć, że w tym przypadku jest to crop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję świetnego zdjęcia! Pięknie wyszły Ci wszystkie obszary wodorowe. Nie chciałeś wyciągać nieco bardziej pyłów ze środka galaktyki?

 

image.thumb.png.36321c31ad7e035ca2f3f5ca4b01d087.png

 

Jeszcze kilka pytań :) i przemyśleń jeśli pozwolisz:

- refleksy przy spajkach - nie masz jakiegoś problemu z wyczernieniem LW albo lewym światłem? Ewentualnie przewodem grzałki na LW?

- zamiast napalać się na Lacertę popatrz na karbony od TS :D

- zamiast napalać się na karbony zbieraj na kamerę, choćby OSC. Przy Twoim podejściu do tematu osiągniesz jeszcze lepsze rezultaty. Miło w końcu zobaczyć 13, a nie 3 godziny materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tuvoc napisał:

Nie chciałeś wyciągać nieco bardziej pyłów ze środka galaktyki?

 

Nawet o tym nie pomyślałem szczerze mówiąc, ale w sumie to nie. Takie delikatne i naturalne mi się podobają. :)

 

1 godzinę temu, Tuvoc napisał:

- refleksy przy spajkach - nie masz jakiegoś problemu z wyczernieniem LW albo lewym światłem? Ewentualnie przewodem grzałki na LW?

 

Mógłbym prosić o pokazanie dokładnie o co chodzi? Bo nie bardzo rozumiem cóż to za refleksy. Lustro wtórne nie jest wyczernione na brzegach, więc to może być przyczyną. Lewe światło też możliwe. Grzałki na wtórne nie stosuję, bo powodowała u mnie ruch powietrza, który kosił gwiazdy w całym polu.

 

1 godzinę temu, Tuvoc napisał:

- zamiast napalać się na Lacertę popatrz na karbony od TS :D

 

Za mała różnica cenowa szczerze mówiąc. UNC mnie nie przekonuje, a ONTC niecałe 300 euro tańszy od Lacerty, która jest w pewnym sensie handmade. Zresztą o czym my mówimy, jeszcze długo nie będę musiał się tym martwić. :D

 

1 godzinę temu, Tuvoc napisał:

- zamiast napalać się na karbony zbieraj na kamerę, choćby OSC.

 

Jak wyżej, zmartwienie na daleką przyszłość. Przez zaangażowanie się w astro olałem pozostałe wydatki i tak oto latam z 4 letnim (niestety dogorywającym) telefonem, a zdjęcia obrabiam na 8 letnim komputerze. Aktualny sprzęt prawdopodobnie jeszcze na jakiś czas ze mną zostanie. :P Daleko mi jednak do wykorzystania jego całego potencjału. Przy Canonie 600D już czułem, że mnie ogranicza matryca, tutaj tego nie czuję.

 

1 godzinę temu, Tuvoc napisał:

Gratuluję świetnego zdjęcia! Pięknie wyszły Ci wszystkie obszary wodorowe.

 

Dzięki wielkie, również jestem zadowolony muszę przyznać. :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tuvoc napisał:

image.thumb.png.b15ddea583ca494fc697b1d8947df064.png

 

Masz refleksy pomiędzy spajkami. Ciekawe od czego to.


Aaa ok. Myślałem, że jest jakiś problem z samymi spajkami. Również się zastanawiam co może być przyczyną. Próbowałem zastosować wydrukowany pierścień na clipy trzymające LG, ale nie pomogło z jakiejś przyczyny. Może faktycznie przyczyną jest lustro wtórne? Nie brałem tego wcześniej pod uwagę, ale zauważyłem, że właśnie tymi refleksami różnią się dobrze zbudowane puszki newtonów, od tych tanich od chińczyka.

Po powrocie z pracy (więc pewnie za jakieś pół roku :')) rozważam oddanie tej tuby komuś kompetentnemu do modernizacji, bo ja mam dwie lewe ręce do takich rzeczy, a moja cierpliwość kończy się na kolimowaniu. Może będzie to pewien złoty środek pomiędzy zakupem piekielnie drogiej konserwy, a nie kupowaniem niczego. O ile wgl znajdę kogoś kto się czegoś takiego podejmie...

Edytowane przez JKbooo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.