Skocz do zawartości

Noc Naukowców 2022 w Krakowie


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach Nocy Naukowców 30. września będę współprowadził pokazy chemiczne na mojej uczelni - Wydział Technologii Żywności URK, ul. Balicka 122 w Krakowie. W programie będzie cała seria widowiskowych i głośnych reakcji wysokoenergetycznych (czyli co chwilę coś walnie i błyśnie). Będą dwa pokazy, około 18:30 i 19:30. Zapraszam, liczba miejsc zapewne ograniczona.

  • Lubię 8
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie ta część Polski ale mogę z całego serca polecić imprezę jaką jest Noc Naukowców (sam za czasów studenckich brałem udział w organizowaniu Toruńskiej Nocy Naukowców). Przychodźcie z dzieciakami i całymi rodzinami bo warto. A poza tym to chyba impreza ogólnopolska więc trzeba sprawdzić czy w innych miastach też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2022 o 22:29, dobrychemik napisał:

W ramach Nocy Naukowców 30. września będę współprowadził pokazy chemiczne na mojej uczelni - Wydział Technologii Żywności URK, ul. Balicka 122 w Krakowie.

 

Wpadłbym chętnie, ale trochę daleko. Następną chemiczną Noc Naukowców zorganizuj proszę w Koszalinie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oskar - powinienem się zjawić z rodzinką? Pisałeś, że liczba miejsc ograniczona - czy zatem są jakieś zapisy na pokaz? No i gdzie Cię szukać na tym wydziale (sala, piętro)?

Jako że jestem spoza KRK jak wygląda możliwość zaparkowana samochodu gdzieś na Wydziale na Balickiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapisów - nie mam pewności jak to będzie zorganizowane, ale ponieważ pokaz będzie w holu głównym, w samym sercu budynku, przy wyjściu na tylny dziedziniec, to właściwie każdy będzie mógł w nim wziąć udział. No chyba, że przyjdzie 500 osób... Pokazy miały być dwa, ale chyba będą trzy: 18:30, 19:30, 20:30 (godziny orientacyjne). Część reakcji będzie odpalana w budynku, ale niektóre wymagają otwartej przestrzeni. We czwartek będziemy jeszcze testować jak się skalują te pokazy (np. czy cztery razy większe ilości dadzą 16 razy większy efekt ;) ). Jeśli w piątek nic już tu nie napiszę, to będzie znak, że się skalują jeszcze szybciej.

W kwestii parkingu: jest dość duży, ale bardzo możliwe, że nie dość duży. Sto metrów dalej jest jednak Biedronka z darmowym parkingiem :D

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na konkrety:

- będą trzy pokazy o godzinach 18:15, 19:15 i 21:00

- zapisów nie ma, pokazy otwarte dla wszystkich, gdyż są organizowane na prośbę Pani Dziekan, jako specjalny bonus

- zachęcam do wybrania godziny 19:15 - będzie już ciemno na zewnątrz, więc efekty powinny być lepsze

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.