Jump to content

Oj co za kraj


krystian_koza
 Share

Recommended Posts

70% nieruchomości w Londynie jest w rękach Arabów i Rosjan i nikt jakoś nie rozdziera szat, a Wielka Brytania jest jednym z mocarstw tego świata.

Przeczytajcie sobie budżet jakiegokolwiek miasta lub gminy to zobaczycie skąd samorząd lokalny czerpie największe korzyści. Najwięcej do budżetu pieniędzy wpływa z podatku od nieruchomości i nie ma zanczenia kto jest właścicielem, Polak, Żyd czy Murzyn płaci tak samo.

Link to comment
Share on other sites

Masz racje . Tylko u nas świat na glowie . Po "sprzedazy" zakladu najczesciej podatkow dalszych nie ma . Zostają bezrobotni .

Link to comment
Share on other sites

Nie tak do końca chyba jest z tym płaceniem w Polsce ,hindus kupił w Polsce Nową Hutę za tylko 6.000.000 dolców nie sądzisz , że to troszeczkę za mało za coś co po wojnie budowało całe nasze Polskie Społeczeństwo można by sprzedać akcję pracownikom i wyglądało to by inaczej a firma Pana Hindusa tylko eksploatuje a nic nie inwestuje a tyle obiecano.

Nie porównywał bym się z Anglią.

:burza:

Link to comment
Share on other sites

Tja, a gdzie polscy bizmesmeni, którzy inwestują i zwiększają zatrudnienie? Czy czasem nie siedzą w Lodnynie razem z Arabami i Rosjanami. :angry:

Przy faworyzowaniu ulgami obcych polscy bizmesmeni nie rozwina sie . Kombinatorzy siedza o ile nie uciekli do Izraela

Link to comment
Share on other sites

Chińczyki z tajwanu kupione w polskiej firmie.

Vat ,cło i akcyza :Boink: wsparło naszą gospodarkę. :Salut:

 

Wiem że to niemozliwe aby dziś funkcjonować kupując wyłącznie polskie towary.

( czy produkują u nas komputery?) ,niestety ,stety ale gospodarka się globalizuje i nie ma znaczenia dla konsumenta miejsce pochodzenia a cena i jakość .

Każda regulacja lub monopol w dziedzinie gospodarczej jest szkodliwa.

Chciałem zwrócić uwagę że być patriotą w tej dziedzinie staje się po prostu niemożliwe, a każdy prowadzący firmę zawsze będzie inwestował tam gdzie ma lepsze warunki.

My też jedziemy na obserwacje tam gdzie jest lepsze niebo, co by było gdyby urzędnicy kazali nam obserwować wyłącznie w miejscu zamieszkania ?

Podobnie jest z rynkiem.

Link to comment
Share on other sites

A mi to jest obojetne kto kupi ten fort, grunt żeby tego nie zniszczył. Właściwie to nawet lepiej żeby nie był to Polak. Z naszą narodową tendencją do smiecena to mogłoby sie czasami i w wysypisko zamienić.

Link to comment
Share on other sites

Nie tak do końca chyba jest z tym płaceniem w Polsce ,hindus kupił w Polsce Nową Hutę za tylko 6.000.000 dolców nie sądzisz , że to troszeczkę za mało za coś co po wojnie budowało całe nasze Polskie Społeczeństwo można by sprzedać akcję pracownikom i wyglądało to by inaczej  a firma Pana Hindusa tylko eksploatuje a nic nie inwestuje a tyle obiecano.

Nie porównywał bym się z Anglią.

:burza:

 

Osobiście prywatyzacje pracowniczą uważam za jeden z najgorszych pomysłow w okresie transformacji. Po pierwsze niesprawiedliwy, po drugie nie efektywny.

Link to comment
Share on other sites

Osobiście prywatyzacje pracowniczą uważam za jeden z najgorszych pomysłow w okresie transformacji. Po pierwsze niesprawiedliwy, po drugie nie efektywny.

 

Fakt, ale oddanie choć części akcji pracownikom to najlepszy sposób aby przekupic ich wraz ze związkami zawodowymi aby nie sprawiali trudności przy prywatyzacji.

Link to comment
Share on other sites

Nie porównywał bym się z Anglią.

:burza:

 

Dlaczego nie? ;)

W dzisiejszych czasach,kiedy juz nie ma Polakow-sa Europejczycy,nie ma Englikow-sa Europejczycy.............

Czyli Wy ktorzy glosowaliscie "ZA"

Radosnie spuszczalismy w kiblu cala historie i dorobek kulturowy....(przepraszam za wyrazenie)

A teraz brawura narodowa kaze nam kupowac produkty polskie <_<

Kupujmy europejskie ;)

Link to comment
Share on other sites

Czyli Wy ktorzy glosowaliscie "ZA"

Radosnie spuszczalismy w kiblu cala historie i dorobek kulturowy....(przepraszam za wyrazenie)

 

 

Mocno przesadzasz. Ja głosowałem "za" i nigdzie nie spuszczałem dorobku historii i kultury. Przed przystąpieniem do UE straszono Polskie firmy, że pójdą z torbami, a w usługach to będzie tragedia. Jak narazie to jest zupełnie odwrotnie. To polskie przedsiębiorstwa dają popalić "staro unijnym". Najdobitniejszym tego przykładem jest kupienie przez Unimil swojego zbankrutowanego właściciela w Niemczech firmę Condomi ale to się chyba stało nawet jeszcze przezd akcesją

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 47 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 70 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.