Skocz do zawartości

Lornetka Zeiss Binoctem 7x50Q - uszkodzona


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Sprzedaję lornetkę Zeiss Binoctem 7x50Q jako uszkodzoną. W zestawie lornetka wraz z futerałem (bez stopki). 

Lornetka ma sprawne obiektywy z ładnymi warstwami oraz okulary. Mostek pozostaje do wyregulowania. Niestety cześć pryzmatów jest rozbita, po tym jak musiałem szybko zbierać sprzęt podczas osberwacji pamiętnej komety Neowise w 2020r. Goniła mnie miejscowa łobuzeria... 

Lornetki nie rozbierałem, aby móc dokłądnie powiedzieć które pryzmaty są uszkodzone ani też nie wysyłałem do naprawy.  Trochę mi jej szkoda, bo dawała piekne obrazy jak to porządny Zeiss, ale nie chce mi się bawić w naprawianie. Być może ktoś będzie miał więcej cierpliwości, aby sie tym zająć. 

 

Cena sprawnej, używanej waha się pewnie w przedziale ca 800-1200 zł. Swoją oddam za 250 zł. 

 

Pozdrawiam

Paweł  

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcin_G napisał:

Paweł, wyślij ją do mnie - rzucę okiem co się dzieje w środku. Może nie jest tak źle.

Daj jej szansę.....

Pisz po szczegóły na PW.

 

Marcin,

Jeżeli masz ochotę rzucić okiem, to chętnie wyślę :) Pisze na PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Lornetka wraca na giełdę. 

Marcin sprawdził Zeissa. Jeden pryzmat jest mocno uszkodzony, czyli do wymiany. Drugi pryzmat jest ukruszony, ale można prowadzić przez niego obserwacje. Obiektywy, korpus, okulary, etui są w dobrym stanie. 

Cena 150 zł + KW. 

 

Pozdrawiam

Paweł 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Semeno napisał:

Witam. 

Czy można te pryzmaty kupić np z drugiej ręki? Rozmiar musi się zgadzać? 

 

Nie tylko rozmiar, ale i gatunek szkła optycznego, aby korekcja chromatyzna była taka sama i długość toru optycznego się zgadzałą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej!!!

Lornetka uruchomiona :-). Wymienione pryzmaty, skolimowana i wyprostowany mostek. Nie zauważyłem żadnych aberracji. Ostrzy tak w połowie regulacji, czyli chyba wszystko git. Dzisiaj pojawiło się okienko i z balkonu w Łodzi zaliczyłem Chichotki, Plejady i M31. Gwiazdy szpilki. Nawet jestem troszkę zaskoczony jakością obrazu, bo zewnętrzne soczewki okularów są w dość słabym stanie. Świetny nabytek. Dzięki Pawle :-).

 

Pozdrawiam Wojtek.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super ! Szybko poradziłeś sobie z tematem. Ciesze się, że lornetka zyskala drugie życie. 

Jest to lornetka, która używał Janusz Pleszka, stąd tym bardziej ciesze się, że znów działa i cieszy oczy miłosników astronomii :) 

 

Pozdrawiam

Paweł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.