Skocz do zawartości

Barnard 33 Koński Łeb w HaRGB


WojtasSP320

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się to zdjęcie, bardzo ładny czerwony kolor dobrałeś!

 

Gwiazdy wklejone ok ale nie są do końca okrągłe. Część kolegów może zasugerować nieco większe nasycenie gwiazd ale mnie osobiście do tego zdjęcia pasują takie. Dobra fotka!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie jestem fanem Ha only na kolorowych fotkach, uważam że Ha wyszło całkiem fajnie. Jest szczegół i plastyka.

Doceniam Twoje zabieg z gwiazdkami, jednak osadzenie gwiazd w ten sposób nie bardzo mi leży. Jest w tym pewien ciekawy efekt plastyczny, ale gwiazdki są jakby z innego świata. ;)

 

4 godziny temu, WojtasSP320 napisał(a):

jeśli ktoś ma na to sprawdzony przepis to poproszę

 

Nie robię w PS, ale myślę że ani w PS ani w PIX ani w żadnej innej aplikacji nie ma jednego sprawdzonego przepisu na efekt ostateczny. Można mieć pewne utarte ścieżki workflow, ale każdy materiał jest inny i niepowtarzalny. I całe szczęście, bo byłoby za łatwo. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny wodorek :)

szkoda, że tak mało RGB zebrałeś - materiał odwdzięczył by Ci się.

Nie polecam dokładania do ha samych (odseparowanych od tła) gwiazdek, często wygląda to sztucznie, nienaturalnie.

Wydaje mi się (i tak zawsze robię),że lepiej zrobić/obrobić gwiazdki razem z tłem (często w tle są jakieś detale, nawet typu typu ciemniej - jaśniej, w niektórych obszarach itp) i dodać gwiazdki z tłem do ha. Daje nam to bardziej naturalny obraz, głębszy. U mnie w PS często dobrze sprawdza się tu atrybut screen? (U mnie w ver PL ekran się to nazywa)

Jak masz okazję warto dopalić troszkę RGB :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za uwagi i słowa krytyki :)

@Herbert West możesz napisać w którym miejscu najbardziej rzuciły Ci się w oczy nieokrągłe gwiazdki? Wiem, że nie są doskonałe, wiem, że mogę jeszcze powalczyć z odległością korektora +/- 1.5mm, ale jak dla mnie gwiazdki są co najmniej akceptowalne, ale postaram się poprawić ten element w następnym projekcie.

@diver mi też nie do końca pasują (mocno odstają od tła), tak jak pisałem, jest to moja pierwsza próba pożenienia materiału narrow band z RGB i zbieram teraz krytykę, żeby wiedzieć co poprawić następnym razem.

@Gość na chwilę 
 

17 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Sorry ale tak odbieram Twoją pracę. 

Jasne, nie mam z tym problemu - każdemu może się podobać lub nie. Dzięki za komentarz. Idąc za krytyką spróbuję dozbierać materiału w RGB i złożyć to jeszcze raz (tylko nie wiem, czy się uda jeszcze w tym roku).

@Tuvoc Proszę bardzo, tak to wyglądało:
horsehead_stars-RGB_2-lpc-cbg-St16.thumb.jpg.6e2fc2baf14a48b895e9973aaccf89b1.jpg

Co po wycięciu tła dało mniej więcej taką maskę (składałem teraz na szybko na potrzeby wstawienia na forum więc nie jest to w 100% to co znalazło się na fotce wynikowej):
Horsehead-RGB_1-St.thumb.jpg.5bf033ac7eb5c03bfa0e6705f5074296.jpg

@Maetrik to była pierwsza próba - zebrałem po 20 klatek z takim czasem, żeby nie popaliło gwiazd przy gainie 139 - wyszło po 3 minuty. Śmiesznie mało w stosunku do wodoru, ale myślałem sobie, że przecież i tak wytnę tylko gwiazdy, więc pewnie starczy. O naiwny ja! Następnym razem przetestuję większą ilość materiału.

@Gość na chwilę 

 

2 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

Czytałeś?

Jeszcze nie miałem okazji, ale teraz na pewno nadrobię :)

@Astroigi - dzięki

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.