Skocz do zawartości

M81, M82 plus - trochę przykurzone


warpal

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Tayson napisał(a):

Jak opanujezz gradienty mysle ze pojawi sie o wiele wiecej pyłów i zdjecie wiele zyska.

Jest tego sygnału dość sporo, ale właśnie przy moich umiejętnościach w obróbce zdjęcie zdecydowanie nie zyskuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, WojtasSP320 napisał(a):

Mam tylko jedno pytanie - pyły w okolicy tej galaktyki są rzeczywiście tylko po jednej stronie kadru, czy to przez cirrusy?

Jest tam tego dużo więcej, ale te, pokazane na zdjęciu są po prostu najlepiej widoczne.

Tutaj masz moją fotkę sprzed roku (kliknij, żeby powiększyć):

AcY_iucmagPe_16536x0_vgZ6KJOR.jpg

https://www.astrobin.com/rn8f4j/B/

@warpal moim zdaniem mogłeś śmiało mocniej pociągnąć tą fotkę :)

Ja co prawda paliłem ponad 20h, ale przy 12h masz naprawdę fajny materiał do obróbki, szczególnie, że luminację masz z kamery mono.

Edytowane przez OnlyAfc
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, WojtasSP320 napisał(a):

Mam tylko jedno pytanie - pyły w okolicy tej galaktyki są rzeczywiście tylko po jednej stronie kadru, czy to przez cirrusy?

Na powyższe odpowiedział już :

 

3 godziny temu, OnlyAfc napisał(a):

Jest tam tego dużo więcej, ale te, pokazane na zdjęciu są po prostu najlepiej widoczne.

 

3 godziny temu, OnlyAfc napisał(a):

moim zdaniem mogłeś śmiało mocniej pociągnąć tą fotkę :)

Ja co prawda paliłem ponad 20h, ale przy 12h masz naprawdę fajny materiał do obróbki, szczególnie, że luminację masz z kamery mono.

Dążyłem/ dążę do mniej więcej takiego efektu:

 

01m82_nc3x106_l3x145f2.thumb.jpg.7f74bf7983440ebb4645ba07e352abc2.jpg

 

Do ideału jeszcze daleko.

W każdym razie walka cirrusem trwa ;) 

Zobaczę czy da to jakiś przyzwoity wynik.

Edytowane przez warpal
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, OnlyAfc napisał(a):

Troszkę saturacji brakuje, szczególnie na gwiazdach. Masz prawie 5h RGB a tego koloru troszkę mało widać.

Tak, na razie to taka wersja robocza. Jeśli uda mi się osiągnąć powyższe w wyższej rozdzielczości, to myślę, iż i kolor się znajdzie ;) 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.