Skocz do zawartości
  • 0

Asi air plus


Ftraw

Pytanie

Witam serdecznie wszystkich. Zacznę od poczatku. 3 lata obserwacji z avikowaniem planet z dobsona włącznie. Aktualnie zmiana z wizuala na dobsonie na paralaktyka z Newtonem i próby łapania fotonów, lub po prostu wizual. Sprzęt jednak, z którego korzystać bym chciał częściej to canon 1100 mod i obiektyw 200mm lub 135mm, guidowany przez Asi 224.

Newtona zostawiłem z okularami do obserwacji, bo zawsze będzie sprawiało mi to przyjemność. Nie owijając jednak w bawełnę. Chciałbym pociągnąc trochę do przodu temat astrofoto w moim wykonaniu ale z racji urodzenia się dziecka w zeszłym roku i powrotu żony do pracy niebawem w tym roku czasu będzie zdecydowanie mniej. Myślę o tym aby nie spędzać długich chwil w aucie przy laptopie podczas zabawy z aparatem, lub nie kombinować ze staniem przy montażu wieczorami. Chciałbym móc bardziej uprawiać to hobby z domu bo dziecko pożera czas jak wiemy, a z hobby nie zrezygnuje. Zastanawiam się nad zakupem Asi air plus do mojego zestawu. Pytanie brzmi... O ile lunetka guidujaca to Asi 224 (nie zmienię na inną, bo ta mi odpowiada do planet) jest kompatybilna z produktem o którym pisze i podobno canon 1100d także, to nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat jak Asi air radzi sobie z moim montażem, którym jest CG 5GT. Nie mogę także znaleźć listy montaży obsługiwanych przez Asi air, więc stąd moje pytanie - czy ma ktoś doświadczenie w obsłudze tego montażu z Asi air plus i jest przekonany o ich kompatybilności? Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam dokładnie taki kabelek pozwalający sterować z poziomu laptopa/pc. Myślę że napiszę bezpośrednio do zwo czy obsługuje ten montaż, ponieważ nie chce zrobić wtopy a na heq5 jeszcze muszę dozbierać.

nexremote-cabling.jpg.01bf79fa7b3b1a2b3558d905c1fbcb1d.jpg

Edytowane przez Ftraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może warto przemyśleć mini pc? Z Win10 PRO koniecznie. Masz dostęp do zdalnego pulpitu i działasz jak ze zwykłym kompem. 

AsiAir to ograniczenia, które prędzej czy później pojawią się. 

 

EDIT Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Dla mnie, rozwiązanie z mini pc jest lepsze, bo pozwala na szeroki wybór stosowanych programów. Dla osób słabo orientujących się w ogarnianiu softu EDIT(przecinek :grin:), AsiAir może być lepszym rozwiązaniem. Chociaż trochę się dziwię, bo wszystko można znaleźć w sieci. 

Warto spojrzeć na cenę AsiAir w stosunku do np Beelink GKmini 8/128 GB. A taki mini pc sprawdza się w polu. 

 

Edytowane przez kjacek
A bo przecinek mi wcięło :-)
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 hours ago, kjacek said:

Dla mnie, rozwiązanie z mini pc jest lepsze, bo pozwala na szeroki wybór stosowanych programów. Dla osób słabo orientujących się w ogarnianiu softu AsiAir może być lepszym rozwiązaniem

 

Tu się nie zgodzę. Ogarniecie ASIAIR jest zdecydowanie prostsze niż rozbudowanego softu. Walczyłem trochę z astroberry, z mizernymi efektami, przy AA pierwsze uzycie to było zrobienie guidowanej sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 hours ago, Ftraw said:

nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat jak Asi air radzi sobie z moim montażem, którym jest CG 5GT. Nie mogę także znaleźć listy montaży obsługiwanych przez Asi air, więc stąd moje pytanie - czy ma ktoś doświadczenie w obsłudze tego montażu z Asi air plus i jest przekonany o ich kompatybilności? Pozdrawiam serdecznie.

Napisz skąd jesteś. Może jakiś kolega w pobliżu ma AA i pozwoli się dla testu podpiąc. Będziesz miał 100% pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, kjacek napisał(a):

Dla osób słabo orientujących się w ogarnianiu softu AsiAir może być lepszym rozwiązaniem.

 

Godzinę temu, ko20 napisał(a):

Tu się nie zgodzę. Ogarniecie ASIAIR jest zdecydowanie prostsze niż rozbudowanego softu.

Nie zrozumiałeś o co chodziło koledze @kjacek. A chodziło o to, że ogarnięcie ASIair jest prostsze, niż ogarnięcie softu bardziej skomplikowanego (innego niż soft ASIair), a nie o osoby "słabo orientujące się w ogarnianiu softu AsiAir" :). Zabrakło przecinka w zdaniu "Dla osób słabo orientujących się w ogarnianiu softu, AsiAir może być lepszym rozwiązaniem." :)

 

A jeszcze co do miniPC, to zdaje się, że ASIair ma jeszcze tą przewagę, że można z niej zasilać różne urządzenia z 12V, np. grzałki czy kamery (albo aparat, jeśli ma się odpowiedni adapter "dummy battery". W przypadku miniPC chyba takiej możliwości nie ma, i trzeba instalować jakieś dodatkowe powerboxy, astrolinki, regulatory grzałek itp.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 hour ago, Piotr K. said:

 

Nie zrozumiałeś o co chodziło koledze @kjacek. A chodziło o to, że ogarnięcie ASIair jest prostsze, niż ogarnięcie softu bardziej skomplikowanego (innego niż soft ASIair), a nie o osoby "słabo orientujące się w ogarnianiu softu AsiAir" :). Zabrakło przecinka w zdaniu "Dla osób słabo orientujących się w ogarnianiu softu, AsiAir może być lepszym rozwiązaniem." :)

 

A jeszcze co do miniPC, to zdaje się, że ASIair ma jeszcze tą przewagę, że można z niej zasilać różne urządzenia z 12V, np. grzałki czy kamery (albo aparat, jeśli ma się odpowiedni adapter "dummy battery". W przypadku miniPC chyba takiej możliwości nie ma, i trzeba instalować jakieś dodatkowe powerboxy, astrolinki, regulatory grzałek itp.

Faktycznie kjacek grubo mnie oszukał tym przecinkiem 😉

Full setup z chłodzoną kamera, guindingiem, kołem, focuserem, i dochodzą 2 kabelki do pudełka wielkości kostki masła. Wygoda, porządek i łatwość uzycia. Mi pasi.

 

  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.