Skocz do zawartości

M81 z telefonu surówka do zabawy


wampum

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 

Dostałem pozwolenie od autora, ja widziałem efekt końcowy, zostawiam tutaj surówkę do zabawy.

Opis autora + technikalia 

 

Bode's Galaxy M81

If you know me at all then you know how hard I strive to show the possibilities of deep sky smartphone astro in all aspects from acquisition to post processing. This image is one that I'm extremely proud of. It's truly amazing what you can collect in dark sky locations. This is my first image of galaxy season and my first image from a bortle 3 location. Hope you all like it😊

•Hakuba, Japan Bortle 3
•Celestron EdgeHD 8"
•Celestron. 7x reducer
•Skywatcher EQ6-R Pro
•NO diagonal
•Televue 32mm plossl EP
•Galaxy S10+ 
•Celestron NexYZ smartphone adapter
•DeepSkyCamera app: (487) lights 30sec @ iso 800, (30) darks
•Post processing: Deep Sky Stacker, Adobe Photoshop, Starnet V2, GradientXterminator, NoiseXterminator, BlurXterminator

 

https://drive.google.com/file/d/1PRWr17eMvV8CCmxa8kymTxwqzsJkrSGa/view

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tuvoc napisał(a):

Gdzie ta surówka? Pod linkiem jest plik PNG. Zresztą ja to chyba dziwny jestem bo nigdy nie pojmę robienia astrofotografii telefonem komórkowym.

Kurcze podał tego linka do pobrania....rzeczywiście to zdjęcie finalne.

Brawo dl; Ciebie za uczciwość, wiem jak bardzo tutaj na forum ludzie traktują astrofoto telefonem jako największego wroga - to milczenie innych, które jest zawsze w takich tematach bardzo dużo mówi.

Ja próbuję zrozumieć drugą stronę, dlaczego coś co ewidentnie ma przyszłość i potencjał, tak bardzo jest to temat nie do przełknięcia. Ok. ta jedyna słuszna prawidziwa astrofotografia to morze wyrzeczeń, kosztów na sprzęt astrofoto, lata obróbki zmiany setupu, dalszy rozwój itd....a tutaj pojawia się "Lolek" ze smartfonem i robi zdjęcia porównywalne do początków pewnie nie jednego z Was, tak to mogę zrozumieć- jest to wk....ce.

Ale jak powiedział klasyk....to nieuniknione, w smartfony wrzucają coraz większe matryce i coraz lepsze aparaty, powstaje oprogramowanie robiące lighty, flaty, darki, biasy i wszystko nie w JPG a RAWach.

Będzie się działo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzysz na to z własnej perspektywy - ciebie by to wkur**ało, więc może przyglądnij się najpierw sobie zanim wydasz opinię o reszcie.
Osiągnięcie takiego zdjęcia telefonem komórkowym - to jest dopiero morze wyrzeczeń na rzecz dużo bardziej przyjaznych, dostępnych narzędzi.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wampum napisał(a):

Ja próbuję zrozumieć drugą stronę, dlaczego coś co ewidentnie ma przyszłość i potencjał, tak bardzo jest to temat nie do przełknięcia. Ok. ta jedyna słuszna prawidziwa astrofotografia to morze wyrzeczeń, kosztów na sprzęt astrofoto, lata obróbki zmiany setupu, dalszy rozwój itd....a tutaj pojawia się "Lolek" ze smartfonem i robi zdjęcia porównywalne do początków pewnie nie jednego z Was, tak to mogę zrozumieć- jest to wk....ce.

 

A jaką przyszłość i potencjał ma matryca wielkości główki od szpilki w astrofoto?

 

Teraz tak, S10+ na ceneo to jakieś 2,7 kpln. Za tą kasę masz Canona 6D już po modzie. Różnica w jakości będzie kolosalna. Do tego zauważ jakiego sprzętu i softu poza S10+ używał "Lolek" ze smarftonem ;) Sam smartfon tego zdjęcia nie zrobił ;)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.