Skocz do zawartości

NGC 6888 - półksiężyc i okolica


Maetrik

Rekomendowane odpowiedzi

Niby sporo widać ale jakiś mam dziwny odbiór tego zdjęcia. Na monitorze 4k nie wygląda dobrze, na monitorze 1920x1080 lepiej.  Były flaty? Może to wykadrować do kwadratu i wyciąć rogi? Delikatniej z saturacją w czerwieniach? Zmajstrował bym też dłuższy odrośnik i wyczernił flokiem - na okolicznych polach farmy ostro dają. Chyba że to takie zdjęcie "przy okazji" zbierania głównego materiału.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maetrik zmienił(a) tytuł na NGC 6888 - półksiężyc i okolica
10 godzin temu, .zombi. napisał(a):

Zwyczajowo meduza to inny obiekt.

Zmieniłem na półksiężyc by nie było kontrowersji, choć przyznam, że spotkałem się też z taką nazwą co mnie zmyliło. Ale faktycznie meduza kojarzy się bardziej z inną mgławicą.

9 godzin temu, _Spirit_ napisał(a):

Niby sporo widać ale jakiś mam dziwny odbiór tego zdjęcia. Na monitorze 4k nie wygląda dobrze, na monitorze 1920x1080 lepiej.  Były flaty? Może to wykadrować do kwadratu i wyciąć rogi? Delikatniej z saturacją w czerwieniach? Zmajstrował bym też dłuższy odrośnik i wyczernił flokiem - na okolicznych polach farmy ostro dają. Chyba że to takie zdjęcie "przy okazji" zbierania głównego materiału.

Zdjęcie nie było przy okazji, specjalnie rozstawiałem setup pod ten kadr więc taki był plan :)

kurcze sam nie wiem u mnie na monitorze jak i lapku wyglądało dobrze a kolor czerwieni jakoś mi pasował. Flatów nie było, lekko rogi oberwały ale przymknąłem na to oko ;)

Ciekaw jestem czy odrośnik większy by coś pomógł czy te gradienty zwyczajnie są na niebie.. może spróbuję. Dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, apolkowski napisał(a):

Bańki nie widać, jakby się zupełnie rozmyła. Być może w tej skali już zniknęła w szumie

Zapewne tak, to tylko 135mm więc w porównaniu z "pełnoprawnym" teleskopem jednak ciut tego detalu brakuje a i miasto też skutecznie subtelności ubija..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.