Skocz do zawartości
  • 0

Zdalne sterowanie komputera, który steruje urządzeniem przez WIfi


Midnight9999

Pytanie

Hej, mam taki problem, do którego nie umiem znaleźć rozwiązania. Tworzę teleskop, który będzie obsługiwany zdalnie. Na miejscu chciałbym by było wszystko podpięte do laptopa, którego będę obsługiwał przez TeamView. Natknąłem się jednak na jeden problem. Jedno z urządzeń, dodatkowy system enkoderów, który chcę tam zamontować może łączyć się jedynie przez Wifi. Zawsze obsługiwałem go na miejscu przez SKySafari i tablet. Chciałbym teraz, żeby obsługiwany był przez ten komputer przy teleskopie. Problem jest jednak taki, że jeśli podepnę te enkodery przez Wifi to komputer będzie miał zajętą kartę sieciową i nie będę w stanie przez sieć Wifi obsługiwać go zdalnie. Czy ten problem da się jakoś rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
24 minuty temu, Midnight9999 napisał(a):

Nie wiedziałem, że komputer może obsługiwać jednocześnie dwie karty sieciowe

To pewnie zależy od systemu operacyjnego, ale np. Win 7 czy 10 na pewno to ogarnia.

Taki przykład na przykład: do sterowania teleskopem mam takiego starego laptopa, który jest podłączony do domowej sieci przez ethernet a wszystkie graty są na USB, ale ma też kartę wifi i jak trzeba, to może się np. połączyć w ten sposób z siecią wifi generowaną przez montaż, a jednocześnie po kablu cały czas ma dostęp do sieci lokalnej i internetu.

 

48 minut temu, Midnight9999 napisał(a):

dodatkowy system enkoderów

Opowiedz o tym coś więcej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Opowiedz o tym coś więcej.

Przerabiam GSO 16" na GO TO pod obserwacje EAA. System, który tam będę montował oparty jest na sterowaniu przez program Synscan Pro. Czytałem, że sterując teleskopem SynScan może się czasem minąć, występuje backlash i inne takie. Mam jednak stary zestaw enkoderów z zestawu DobsonDream8, który działa żyleta, po całej nocy kręcenia obiekty są w samym centrum. Zauważyłem, że to GO TO będę montował w zupełnie innych miejscach i wpadłem na szalony pomysł, że zostawię tam oba te systemy i zobaczę jak to zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Midnight9999 napisał(a):

komputer będzie miał zajętą kartę sieciową i nie będę w stanie przez sieć Wifi obsługiwać go zdalnie. Czy ten problem da się jakoś rozwiązać?

producenci urządzeń sterowanych przez wifi zwykle wiedzą że łączenie do dwóch różnych sieci może być niemożliwe lub niewygodne, dlatego bywa że dają w tych urządzeniach możliwość podłączenia się do tego samego routera którego normalnie używasz tak żeby wszystko było w jednej sieci.

 

może twój "dodatkowy system enkoderów" też to potrafi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.