Skocz do zawartości

szukacze


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem kiedys ,ze jak ktos che to i rurka z odkurazcza duzo zobaczy .

I tak chyba zrobie . Szukacz z kawalka jakies rurki a w srodku podswietlany krzyz czy dioda .

Nie bedzie problemu z rosa . :D:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 krzyze. Musisz miec jak ustawic oko w osi. Z jednym nie pajdziot. Zawsze ustalisz jakas prosta oko- wskaznik. Jezeli w rurce beda dwa wskazniki mozesz ustalic linie ich laczaca rownolegla do osi tuby. Wtedy tylko musisz ustawic oko tak aby wskazniki sie pokryly i masz glowe "skolimowana" z teleskopem. Z jednym wskaznikiem tego efektu nie osiagniesz. A to jak takie wskazniki zrobisz to zupelnie inna bajka. To moze byc cos ala mucha-szczerbinka, cos ala telrad odbijajacy graf tylko w jednym kierunku i pod kakretnym kontem, swiecaca linia ala laserek itd.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 krzyze. Musisz miec jak ustawic oko w osi. Z jednym nie pajdziot. Zawsze ustalisz jakas prosta oko- wskaznik. Jezeli w rurce beda dwa wskazniki mozesz ustalic linie ich laczaca rownolegla do osi tuby. Wtedy tylko musisz ustawic oko tak aby wskazniki sie pokryly i masz glowe "skolimowana" z teleskopem. Z jednym wskaznikiem tego efektu nie osiagniesz. A to jak takie wskazniki zrobisz to zupelnie inna bajka. To moze byc cos ala mucha-szczerbinka, cos ala telrad odbijajacy graf tylko w jednym kierunku i pod kakretnym kontem, swiecaca linia ala laserek itd.

 

Pozdrawiam.

 

Hans ma rację , ja zanim zrobiłem sobie szukacz , a wymontowałem już szukacz z obiektywu i nasadki włozyłem kawałek rurki do mocowania ale zapominiałem zamontować krzyży :Boink: no i celowanie przypominało celowanie po rurze-średnio dokładne.

 

Ale pomysł z rurką nie jest zły tylko trzeba mieć pojęcie czego i gdzie sie szuka, no ale widzę że ZBIG sobie poradzi-chyba :D

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak jasne niebo, ze mglawcce na ogol moge poogladac na zdjeciach . Ale jak troche wyjechac to i mglawice widac . Dopiero bede sie uczyl z innych pomoca . Ale szukacz rurka czy podobnie musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli macie przy teleskopie wynalazek w postaci laserpointera lub telrada i choc jeden szerokokatny okular, to szukacz nie jest wam potrzebny do niczego. Chyba ze jako element wywazenia tuby.

 

Pozdrawiam.

No własnie! Doswiadczenie ostatniego wypadu z Muchozolem przekonało mnie jak skuteczny ( jak Tygrysy ) jest laserpointer. Szukacz mozna skutecznie zastąpic szerokokątnym okularem ( np. SUMAS pisał, że tak robi).

Algorytm szukania jest taki jak opisał wyżej Muchozolo...

 

pogodnych nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.