Skocz do zawartości

AsiAir Plus - problem z danymi


blazer1983

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy ktoś z Was miał problemy z brakiem możliwości odczytu zapisanych plików na zewnętrznym nośniku USB lub karta SD ?

Jakoś w kwietniu zapisywałem pliki na pendrive USB, pewnej nocy nie mogłem odczytać dysku na komputerze, pendrive był uwalony.

Nie można było go sformatować ani nic innego zrobić, pokazywał różne pojemności.

Wczoraj w nocy zapisywałem dane na karcie SD, wyciągnąłem ją z AsiAir (było wyłączone) po podpięciu do kompa pokazały się dziwne katalogi i pliki:

image.png.a9caf0ca9b7a3c20690e518966e5b23a.png

 

Co ciekawe jeden katalog ma datę utworzenia 2030, a inny plik 1986.

Odpaliłem program wGX Recovery i czekam czy uda się odzyskać zdjęcia z nocki bo trochę szkoda 8h materiału.

Edytowane przez blazer1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • blazer1983 zmienił(a) tytuł na AsiAir Plus - problem z danymi

A czy dane są widziane na tych nośnikach z poziomu ASIair? Ja zawsze robię tak, że karty SD mam na stałe włożone w ASIair. Obrazy są widoczne w apce ASIair na smartfona w dziale Image Management, w osobnych katalogach. Jeśli chcę coś ściągnąć na dysk laptopa, to podłączam się laptopem do hotspota WiFi utworzonego przez ASIair, wchodzę w Eksploratora plików w Windowsie, wpisuję "\\asiair", żeby przejść do katalogów na nośniku włożonym w ASIair, i stamtąd ściągam dane na dysk lapka przez WiFi. Za moich czasów ZWO tę metodę zalecało jako najwłaściwszą, ale jak jest teraz, to nie wiem. Nie mam najnowszych wersji ASIair, korzystam z wersji Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr K. napisał(a):

A czy dane są widziane na tych nośnikach z poziomu ASIair? Ja zawsze robię tak, że karty SD mam na stałe włożone w ASIair. Obrazy są widoczne w apce ASIair na smartfona w dziale Image Management, w osobnych katalogach. Jeśli chcę coś ściągnąć na dysk laptopa, to podłączam się laptopem do hotspota WiFi utworzonego przez ASIair, wchodzę w Eksploratora plików w Windowsie, wpisuję "\\asiair", żeby przejść do katalogów na nośniku włożonym w ASIair, i stamtąd ściągam dane na dysk lapka przez WiFi. Za moich czasów ZWO tę metodę zalecało jako najwłaściwszą, ale jak jest teraz, to nie wiem. Nie mam najnowszych wersji ASIair, korzystam z wersji Pro.

Dzięki za info,

jak odpalałem sesje to pierwsze zdjęcie zapisało się na karci i widziałem je w aplikacji z poziomu managera.

Na kompie widać to co udostępniłem wyżej.

Z odzyskanych plików to nie ma żadnych, które robiłem tamtej nocy.

AsiAir został przy teleskopie więc nie mam jak teraz tego sprawdzić ale dzięki za uwagę, teraz będę w taki sposób pobierał pliki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, licho52 napisał(a):

Dwukrotnie AsiAir zrobiło mi kaszę na USB i od tej pory tylko zapisuje na wewnętrznym i ściągam przez WiFi.

Czyli nie jestem wyjątkiem.

Dodatkowo przy pierwszej usterce, czyli pendrive, całkowicie mi sesje popsuło.

Nie wiedziałem co się dzieje dopóki nie włożyłem pendrive do kompa.

Słabo to trochę wygląda, a i w google tez za wiele nie ma wyszukując po angielskich hasłach.

Chyba trzeba napisać do ZWO 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.