Skocz do zawartości

WR 134 HOO+RGB


cmku

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra fotka, podoba mi się. Cieszę się, że ten obiekt robi się coraz popularniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Herbert West napisał(a):

Dobra fotka, podoba mi się. Cieszę się, że ten obiekt robi się coraz popularniejszy.

Czaiłem się na niego od jakiegoś czasu, kiedyś zrobiłem szeroki  kadr łąbędzia w HOO i tak mnie zaciekawiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz wyłuskaj PN G075.5+01.7. Jest tuż obok Crescenta i jej otoczenie jest spektakularne.

 

A gdy ją już zrobisz to zrób jeszcze, też w Łabędziu, PN G086.1+5.4 czyli We 1-10. Za nią są takie rozciągnięte filamenty gazu. Wygląda niesamowicie, będzie pan zadowolony.

 

Nie wiem dlaczego ludzie tak rzadko je odwiedzają. Nie są trudniejsze niż WR134.

  • Lubię 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Herbert West napisał(a):

To teraz wyłuskaj PN G075.5+01.7. Jest tuż obok Crescenta i jej otoczenie jest spektakularne.

 

A gdy ją już zrobisz to zrób jeszcze, też w Łabędziu, PN G086.1+5.4 czyli We 1-10. Za nią są takie rozciągnięte filamenty gazu. Wygląda niesamowicie, będzie pan zadowolony.

 

Nie wiem dlaczego ludzie tak rzadko je odwiedzają. Nie są trudniejsze niż WR134.

O tą pierwszą banieczkę mam też na liście :) ale o drugiej nie wiedziałem :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą zrobiłem, druga na przyszły rok. Nie znalazłem zdjęć, które by jej oddały sprawiedliwość.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tex88 napisał(a):

To zmieniałeś kamerę w trakcie sesji skoro to jedna noc ? :)

tak :) pierw focilem mono, a na koniec sesji zmieniam na kolorowa i dorabiam kilka klatek rgb na gwiazdki

Edytowane przez cmku
  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest bardzo ciemny obiekt. Ja się wyrobiłem w 15 godzinach OIII (przez filtr Antlia 3nm) oraz 5,5 godzinach Ha (Baader 7nm). Z f/5.2 pod niebem Bortle 4. I widać było całą obręcz w OIII. Nie potrzeba rekordowego czasu, chyba że niebo jest bardzo zanieczyszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Herbert West napisał(a):

To nie jest bardzo ciemny obiekt. Ja się wyrobiłem w 15 godzinach OIII (przez filtr Antlia 3nm) oraz 5,5 godzinach Ha (Baader 7nm). Z f/5.2 pod niebem Bortle 4. I widać było całą obręcz w OIII. Nie potrzeba rekordowego czasu, chyba że niebo jest bardzo zanieczyszczone.

Mój CMOS Olll Optimized 4.5 nm, może jest średni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Robson_g napisał(a):

Będę chciał podejść do tego jeszcze raz, bo to w końcu ok 50h.

Aż się wierzyć nie chce, że taka jest różnica. W tym wątku @cmku zebrał tylko jedną nockę.

Może nie dodałeś wszystkich klatek do stacka :D

Tak się śmieję ale sam właśnie skończyłem zbierać obiekt gdzie łącznie H+O mam ok 87 godzin i zobaczymy czy dodam wszystko.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.