Skocz do zawartości

Mgławica serce z siostrami


benek

Rekomendowane odpowiedzi

To jest mgławica planetarna WeBo-1. Tutaj wycinek z mojego zdjęcia IC1805 (ogniskowa 420mm). Obiekt prawie niewidoczny w Ha, dość jasny w OIII.

 

Screenshot2023-10-01124806.png.2cdd20871b0b4455dcd18b1a8b4a463f.png

 

EDIT: Zdjęcie jest w porządku. Myślę, że materiał ma większy potencjał, który odkryjesz z czasem. Ja bym Ci sugerował jednak eksplorację kolorów. Obecna wersja to praktycznie bikolor- jest duże pole do manewru. Choć, z drugiej strony, moje IC1805 jest, powiedzmy.... śmiałe kolorystycznie :-)

Edytowane przez Herbert West
  • Lubię 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, benek napisał(a):

poniżej serca znajduje się jakaś "dziura" - zauważone przypadkiem podczas obróbki, za bardzo nie znam narzędzi, żeby to zidentyfikować, a PI nic nie mówi (może mi brakuje jakiś modułów) - ma ktoś wiedzę co to jest (zdjęcie nr. 2 i 3)

Należy ten obiekt potraktować z "szacunkiem" bo jest wyznacznikiem jakości kadru ;)

W jakimś sensie jeszcze ciepła praca z ostatniego tygodnia.  Nic nie narzucam ale sugeruję potraktować należycie w obróbce :)

https://astropolis.pl/topic/90400-ic1805-serducho-zawsze-trochę-inaczej/

 

Twoja praca podoba mi się bo zmieściłeś ogonek jabłuszka :) Pewnie w takiej wariancji wrócę do niego jeszcze w przyszłości.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Herbert West napisał(a):

 Ja bym Ci sugerował jednak eksplorację kolorów. Obecna wersja to praktycznie bikolor- jest duże pole do manewru. Choć, z drugiej strony, moje IC1805 jest, powiedzmy.... śmiałe kolorystycznie 🙂

Wiem, ale... dopiero mi pyknął rok z astrofotografią i często gęsto przeginam w SHO z kolorystyką, nie czuję jeszcze umiaru HAHA i masakruję przez to zdjęcie. Ale z biegiem czasu jak nabiorę doświadczenia będę walczył.
Dzięki za odp. Pozdrawiam

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze nie minęły 2 pełne lata robienia rozsądnych zdjęć. Masakrowałem materiał aż... przestałem go masakrować. I sporo się nauczyłem tą nieelegancką metodą.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, postanowiłem, że posiedzę jeszcze nad tym zdjęciem i powyciągam kolory. Nie jako, że jestem na pierwszych centymetrach prostej startowej podchodziłem do tematu bardzo ostrożnie bo przesadzić bardzo łatwo.
Wg mnie wyszło dobrze - przekażcie sproszę swoje odczucia, abym mógł wyciągać wnioski i iść na przód w dobrym kierunku, Dzięki i pozdrawiam

 

IC1805_media.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odświeżam kotleta. Niejako, że ostatnimi czasy chyba zrobiłem jakiś kroczek do przodu w obróbce astro, tak więc postanowiłem powrócić do mojego materiału po raz kolejny. Tym razem w obróbce zmieniłem sporo, wywaliłem kilka narzędzi, które uważałem za niezbędne no i nowa odsłona starego zdjęcia z dużo delikatniejszą obróbką i inny sposób rozciągania.

Proszę o opinie, krytykę, komentarze - chcę się uczyć i iść do przodu. Najlepiej przy wytknięciu błędów proszę o komentarz w jaki sposób, czym i wszystko co niezbędne, aby obróbkę poprawić na lepsze. Dzięki
IC1805kopia.thumb.jpg.f371c64179fb183a2db060c24bd1b049.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie wersje "mie imponują" :)

Dwa posty wyżej - głównym bohaterem jest mgławica z jej wszystkimi detalami, a kolorystyka jest nieprzesadzona jak zdjęcia Samsunga :) Tam można odpłynąć podziwiając ogrom detali.

Wersja powyżej jest z kolei (w moim odczuciu estetycznym) jak obraz malarza, plus tutaj bardzo ładnie pokazane są pośrednie gwiazdy, dające poczucie obcowania z głębią kosmosu i ilością gwiaz przed i wokół bohaterki ujęcia.

Oceniając swoją miarą kompletnego amatora bez żadnych osiągnięc, zdjęcia są niesamowite.

I może warto pójść w tą stronę? Nie szukać jednego "najlepszego" obrazu, bo takiego pewnie się nie znajdzie, ale starać się pokazać ten sam obiekt w różny sposób, podkreślający jego różne walory, w tym położenie w przestrzeni?

Taka trochę myśl filozoficzno-techniczna. W każdym razie, praca niesamowita :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.