Skocz do zawartości

The winter is coming, Orion z Samyanga


Astrobonq

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, lukost napisał(a):

Solidna praca. Fajna kolorystyka. Nie ma się za bardzo do czego dop.., yyy, to znaczy chciałem powiedzieć, że wad brak. ;) 

 

Dzięki, tak coś mi się właśnie wydawało, że w końcu zaczyna to jakoś wyglądać :)

 

18 minut temu, Tuvoc napisał(a):

Bardzo przyjemny w odbiorze kadr. Skoro miała być konstruktywna krytyka to moim zdaniem gwiazdki mogłyby by być nieco mniej rozlane. Może dekonwolucja na początku obróbki?

 

Masz na myśli poświatę wokół najjaśniejszych gwiazd, czy gwiazdy generalnie? Z gwiazdkami zawsze miałem problem, jak na mnie to i tak są niezłe, choć na pewno da się to jeszcze poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Miesilmannimea napisał(a):

Jakie parametry ekspozycji?


Najprawdopodobniej* po 60s na F/2.8

 

* klatki mam na dysku przenośnym, do obróbki wziąłem starego stacka

 

27 minut temu, TUR napisał(a):

Fajna fota. Delikatny brak ostrości i warto trochę bardziej zamykać obiektyw tak do f/3.5-f/4. Wtedy zdecydowanie jest mniejsza koma i winieta. 

 

Pozdro

 

Dzięki :) Tylko skąd ja wezmę zimą tyle czystego nieba, żeby na f/4 focić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Astrobonq napisał(a):

Masz na myśli poświatę wokół najjaśniejszych gwiazd, czy gwiazdy generalnie? Z gwiazdkami zawsze miałem problem, jak na mnie to i tak są niezłe, choć na pewno da się to jeszcze poprawić.

Generalnie. Tak jak napisali koledzy po mnie to może delikatny brak ostrości. Moim zdaniem do zniwelowania praktycznie całkowicie. Na pewno dekonwolucja pomoże (polecam BlurXterminator jeśli używasz Pixinsight), a jak chciałbyś je jeszcze bardziej wygasić to jest skrypt do Pixinsight o nazwie "BillsStarReductionMethods_V3".

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Zybert napisał(a):

Piotrek fajna fota. Odezwij się jak będziesz na Lubelszczyźnie :)

 
Michał :) Najdalej zapuszczam się w okolice Stoczka Łukowskiego, bliżej stąd do Warszawy niż Lublina. Ale w sumie fajnie by było kiedyś zbadać jakieś ciemne miejscówki gdzieś dalej :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 09:51, Astrobonq napisał(a):

 
Michał :) Najdalej zapuszczam się w okolice Stoczka Łukowskiego, bliżej stąd do Warszawy niż Lublina. Ale w sumie fajnie by było kiedyś zbadać jakieś ciemne miejscówki gdzieś dalej :) 

Wybacz :)

Faktycznie okolice Łukowa są niezłe, kiedyś przejazdem zatrzymałem się w tmtych okolicach wracając z Warmii i pamiętam, że niebo było całkiem przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.