Skocz do zawartości

Wpadłem na jednego, bo dawno mnie nie było...


Loki

Rekomendowane odpowiedzi

Canon 6D - świetna lustrzanka. 

Niedawno zaglądałem, czy nie kupić 6D (tanio) i nie dać do modowania. A gdyby tak jeszcze dorobić chłodzenie, byłby miód.

Mojego porwała córka do dziennej fotografii.

Monochromatyczna kamera najlepsza, ale w polskich warunkach podziwiam kolegów, którzy mają cierpliwość, żeby zebrać luminancję a potem kolory. Zastanawiam się, ile jest na ich dyskach nie skończonych sesji, bo przyszły chmurwy i jakoś się już nigdy nie wróciło, żeby dozbierać to, co zabrakło...

Podmieniłem Irysa, bo z rozpędu wstawiłem nie tę fotkę co trzeba :)

 

I może dorzucę Cefeusza w 100 mm ogniskowej (350 minut). Jakoś tak niebiesko wyszedł. Ciekawe dlaczego...

 

Cefeusz_100mm_FInal.thumb.jpg.89089f7be9f52e02c6a69de69614feab.jpg

 

Edytowane przez Loki
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Dobrze że wróciłeś Loki!

Za Twoich czasów wołali mnie wessel :)

 

Hm.... Byłem pewien, że  niektóre tematy się nie zmienią...  Liczba pi, stała grawitacyjna, prędkość światła w próżni, wessel na Astropolis...

  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Robson_g napisał(a):

Ech. Brakowało mi Twoich szerokich kadrów, brakowało.

 

Z szerokich kadrów mogę jeszcze Antaresa pokazać. Zadziwiająco trudny region. Żółto, niebiesko, czerwono (nie u mnie, bo mój Canon na tę czerwień prawie ślepy) i smoliste dymy. Oglądałem wiele zdjęć tego obszaru. Trudno o dobre zdjęcie. Cholernie wymagający obszar, żeby dobrze go pokazać.

 

Canon 6D, ogniskowa 100mm, czas: 374 minuty:

Antares_Final-3.thumb.jpg.b4698d839abdaa74a2b7cbd2aaa87bda.jpg

 

Aaaaa, i jeszcze bym o Garnet Star zapomniał, w moim ukochanym Cefeuszu. Pasują do siebie te obiekty, bo i tam i tu niektóre pyły są jak z węgla.

Canon 6D, ogniskowa 100mm, czas: 138 minut:

Cefeusz_Garnet_FINAL.thumb.jpg.e8b8ccb4e0e145f06fcde99dca6bfdcf.jpg

Edytowane przez Loki
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie pogniewacie, to wstawię jeszcze kilka fotek, w miarę jak będą schodzić z taśmy produkcyjnej.

 

Ameryka, w ogniskowej 400 mm. Klatki po 10 minut, ale łącznie zaledwie 110 minut. Jak na tak mało materiału, całkiem przyzwoicie wyszło (mam nadzieję, że podzielicie moje zdanie):

Ameryka_FINAL.thumb.jpg.8b98e28bb4277bb40c54f4ca24ea24fa.jpg

 

Z szerokich wygrzebałem jeszcze Kalifornię z Plejadami i piekiełkiem w połowie drogi. 100 mm ogniskowej i 165 minut ekspozycji pod nieco pochmurnym niebem, co powiększyło jasne gwiazdy i siedem sióstr:

Perseusz_100_Final.thumb.jpg.5adbeda1bf4413587ec5f4ba5ab0d472.jpg

 

Edytowane przez Loki
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loki Piotrek ! Między innymi przez Twoje zdjęcia na blogu ( oglądałem je gdzieś w okolicach 2012 roku) zacząłem przygodę z Astrofotografią ( jakieś 6 później) :) To były pierwsze amatorskie zdjęcia z tematyki astrofoto na jakie trafiłem i zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Opisy też miałeś świetne, pełne takiego humoru jaki lubię.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miesilmannimea napisał(a):

Super kolory! To wszystko z niemodyfikowanego aparatu?

 

Tak. To wszystko poczciwy Canon 6D bez grama modyfikacji i wszystko na obiektywach Canona. Nigdy nie używałem refle, czy refra, czy innych traktorów. Choć, w sumie, obiektyw fotograficzny też jest traktorem :)

Edytowane przez Loki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.