Skocz do zawartości

Nowy Dostawca Lornetek?


Rekomendowane odpowiedzi

to są dobre lornetki robione pod astro.

 

WIELKIE DZIĘKI ZA LINK!!! nie spodziewałem się że to jest do kupienia w polsce.

 

Apogee Right Angle Binoculars Model RA70SA (dostępne od sierpnia)

[RA70sGSJ] 2583.00zł

 

RA70sGSJ.jpg

 

mniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gemini:

na CloudyNights widziałem dwie recenzje Apogee 25x100. Ogólnie: niezły stosunek jakości do ceny, ale nie rewelacja, sporo aberracji chromatycznej

 

McArti:

Bardzo ładna lornetka, ale jak widzę na stronie Apogee cenę 400 USD, to jakoś mnie jej dostępność w Polsce nie porywa. A za 700 usd można mieć podobną, tylko 88 mm i z dodatkową parą okularów 32x. Kurcze, to dopiero robi wrażenie.

Edytowane przez BBwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBwro wiesz co mnie np nie porywa? :)

 

Że Domek ściągał mi ze stanów okular TV. Jeden dla mnie i drugi dla siebie. No i ten jego nie doszedł.

 

jak kupisz w USA dwie takie lornetki i jedna dojdzie to w polsce jest troche taniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BBwro wiesz co mnie np nie porywa? :)

 

Że Domek ściągał mi ze stanów okular TV. Jeden dla mnie i drugi dla siebie. No i ten jego nie doszedł.

Wybacz czarny humor, ale taki żydowski dowcip mi się skojarzył - cytuję z pamięci:

Mojsze i Icek mieli wspólną kochankę Salcię. No i, pech chciał, któregoś dnia okazało się, że Salcia jest w ciąży. Oczywiście stres, czyje to, ale jako ludzie honoru obaj ustalili, że będą wspólnie łożyć na utrzymanie potomka.

No i nadszedł dzień rozwiązania, obaj chodzą po poczekalni szpitala, wreszcie wychodzi lekarz i szepcze coś do Mojsze.

- I co, i co - dopytuje się Icek

- Salcia powiła bliźniaki

- Uff, to problem z głowy, każdy z nas zaopiekuje się jednym!

- Niezupełnie - moje zmarło...

 

A tak na poważnie, to też nie polecam nikomu zamawiania w Stanach niczego droższego niż kilka książek z Amazona, bo wiadomo, że Polska to dla nich kraj dziki i zapomniany.

Podobnie, uprzedzając zarzuty, wiem że wysokie ceny w Polsce wynikają z naszych cudowanych podatków, zusów, krusów, enefzetów i tym podobnych wynalazków, dzięki którym Polska jest krajem mlekiem i miodem płynącym (a w USA murzynów biją) i nie namawiam nikogo do omijania podatków.

Ale mam wrażenie, że zawsze można znaleźć jakiegoś znajomego, który zgodzi się dokonać niewielkiego zakupu przy okazji wizyty za Wielką Kałużą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zamawiania w stanach... (przedstawie swoja historie)

swego czasu wlasnie zaryzykowalem i zamowilem do posiadanego

teleskopu wyciag 2-calowy (oryginalny, kupilem samą tubę bez).

Po wymianie maili z producentem i okresleniu czego mi dokladnie

brakuje (nie bylo proste bo angielskiego super nie znam... :) )

dostalem informację o cenie, kosztach wysylki, itp.

Pojawil sie problem-platnosc w paypalu, ale na szczescie znajomy

mieszkajacy za granica przelal, ja mu podeslalem kasę, i rozpoczelo

sie oczekiwanie na przesylke. O dziwo dosc szybko doszla(ok. 8 dni), utknęła niestety w warszawie-w urzedzie celnym-mialem nadzieje, ze to obejde, ale cóż...

Kazali mi przetlumaczyc fakture, opisac przedmiot, itp.

Na pisamach wygladalo to groznie, wlacznie z tym ze teoretycznie mialem

osobiscie pojechac do Waraszawy i odebrac. Aby sie nie dreczyc jakimis

spekulacjami zadzownilem do nich i okazalo sie ze nie ma problemu, mam napisac

co tam jest, do czego (napisalem wyciag do teleskopu i tyle :) ). Wyslalem wiec

pismo, za dwa dni przyszedl wyciag (oplaty celne za pobraniem u listonosza)

 

Reasumujac: udalo mi sie kupic jakis tam drobny osprzet w usa, towar

dotarl pod same drzwi po ok 11 dniach... Koszt wysylki z clem wyniosl tyle samo co koszt samego wyciagu, ale i tak taniej niz w Polsce.

 

Co do kupowania od osób prywantnych to troche bym się zastanawiał, z firmami

tez moze byc roznie, ale tutaj sie udalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej zajżeć na http://www.ecotone.pl/public/astro/techniczne.html raczej tam większy wybór i jest w czym przebierać oraz ceny porównywalne z cytowanymi apogee gminiplusa

 

mógłbyś mi pokazać porównywalną cenę, bo nie widze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.