Skocz do zawartości

Namibia 2023 - Kiripotib


astrobuff

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, warpal napisał(a):

Fajna relacja!

Zatem mamy już 4 miejsca w Namibii opisane :) 

Jest to gdzieś zebrane? Bo chętnie bym poczytał o wszystkich, ale widze tylko te wpisy:

 

Hakos:

 

Tivoli:

 

 

Rooinsand Mountain Chalet? (nie znam)

 

I ten wątek, czyli Kiripotib.

 

Czy jest coś jeszcze?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Paweł Sz. napisał(a):

 

Rooisand (nie znam)

To w miarę nowe miejsce. Można powiedzieć - aspirujące.

Pozostałe 3 najbardziej znane, najdłużej działające.

Tivoli najbardziej popularne jeśli chodzi o kierunek z Polski.

O innych nie słyszałem, chociaż kiedyś przemknęło mi miejsce na północ od Windhoek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna relacja. Z ta farma, z tego co kojarzę współpracuje Frank, współtwórca Graxperta. Jest tam opiekunem rok rocznie, na jego kanale można obejrzeć ośrodek i dowiedzieć sie jak to wyglada. Miałem kiedyś plan tam poleciec, nic z tego nie wyszło. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2023 o 09:46, Gość na chwilę napisał(a):

@astrobuff Niesamowity materiał!!! Nawet nie tknąłem algorytmów odszumiania- zero!!!

Daj jeszcze coś np. NGC 55

 

 

Fajnie wyszło :) Może siądę do materiału jeszcze raz szybciej niż mi się wydawało.

 

Wrzuciłem wszystkie staki w to samo miejsce https://drive.google.com/drive/folders/1Sb38zLsS-FBeSIKlxlAeI6oRAR_UG0nU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.12.2023 o 23:28, dimis napisał(a):

Fajna relacja. Z ta farma, z tego co kojarzę współpracuje Frank, współtwórca Graxperta. Jest tam opiekunem rok rocznie, na jego kanale można obejrzeć ośrodek i dowiedzieć sie jak to wyglada. Miałem kiedyś plan tam poleciec, nic z tego nie wyszło. 

 

Jak ja byłem to był nowy astro opiekun, Lutz. Super gość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tex88 napisał(a):

Hmm - przy Tarantuli wydaje się, że materiał został źle złożony.

 

 

To mi przypomina artefakt po niewłaściwym użyciu jakiegoś exterminatora (bodajrze Noise). Z Tarantulą miałem najwięcej problemów. Materiał jest raczej dobrze złożony (udostępniłem wyżej stacka jak coś). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, astrobuff napisał(a):

 

To mi przypomina artefakt po niewłaściwym użyciu jakiegoś exterminatora (bodajrze Noise). Z Tarantulą miałem najwięcej problemów. Materiał jest raczej dobrze złożony (udostępniłem wyżej stacka jak coś). 

Próbowałem obrabiać z pobranego stacka. Otwórz sobie i rozciągnij materiał.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gość na chwilę napisał(a):

NGC 55 jest fajna, choć materiał już taki czysty jak przy M 16 nie był. Poza tym dwie sesje były przesunięte ( kadr) między sobą. Ale detalu na galaktyce w pierony jest :)

 

 

Meridian flip coś mi wtedy posypał. Super wyszło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajko ty moja ale to ładne jest- nigdy nie obrabiałem tego obszaru ale mnie się podoba w takiej kolorystyce....  druga wersja odrobinkę cieplejsza.

Można było jeszcze selektywnie samo centrum Tarantuli wyciągnąć, bo jest lekko przepalone- poprawie to w wolnej chwili

 

 

a2.thumb.png.25638f46f8588bd850771e19f6ca6583.png

 

 

a1.thumb.jpg.1ca0ad746268bc0b91f85b0e727310bc.jpg

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.