Skocz do zawartości

Zasilanie 12V dla AA z powerbanku z funkcją PD


KrisJot

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

do jednego z ostatnich projektów szukam rozwiązania, które umożliwiłoby w prosty i bezpieczny sposób wysterowanie napięcia w złączu USB wyjściowym powerbanku do poziomu 12V wymaganego przez AA (akurat posiadam już dość mocny i pojemny powerbank, który chciałbym wykorzystać). Powerbank obsługuje napięcia wyjściowe dla portu USB-C od 5V do 20V / maks 3.25A, a dla "zwykłych" od 5V do 12V / maks 2.5A. Rozwiązanie ma w zamyśle zasilać samą AA wraz z jedną kamerką planetarną.

Szukając potencjalnych rozwiązań w sieci znalazłem takie "wyzwalacze" -> link

Alternatywnie myślałem o zwykłej przetwornicy STEP-UP z 5V na 12V, lub o takim przewodzie "wynalazku".

 

Może macie jakieś doświadczenia w powyższym temacie?

Z góry dzięki za pomoc:-)

 

 

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli chcesz wycisnąć 12v z power banka, żeby zasilić AA i kamerke z AA?

 

Kupiłem w jakimś sklepie elektro kabelek USB C z jakimś konwerterem (?) czy przetwornicą, a na drugim końcu mam wtyczkę która pasuje do wejścia 12v w AA, to podpinam do power banka z PowerDelivery. AA i kamerka na tym hula. 

 

Z tym że ja mam AA mini i mam też wejście PC. Łącząc się tym wejście też mogę zasilić kamerkę.

 

Nie wiem czy pomogłem?

IMG_20240113_212413.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Milek666 napisał(a):

Czyli chcesz wycisnąć 12v z power banka, żeby zasilić AA i kamerke z AA?

 

Kupiłem w jakimś sklepie elektro kabelek USB C z jakimś konwerterem (?) czy przetwornicą, a na drugim końcu mam wtyczkę która pasuje do wejścia 12v w AA, to podpinam do power banka z PowerDelivery. AA i kamerka na tym hula. 

 

Z tym że ja mam AA mini i mam też wejście PC. Łącząc się tym wejście też mogę zasilić kamerkę.

 

Nie wiem czy pomogłem?

 

Gdzie kupiłeś ten przewód ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam w poczcie i chyba kupiłem tutaj

 

https://kamami.pl/przewody-zasilajace/1181212-przewod-zasilajacy-z-wyzwalaczem-pd-12v-usb-typu-c-dc-55x25mm-12m.html

 

Tylko do tego jeszcze przejściówkę, dokupiłem bo ta jest za cienka.

 

A nie wystarczy Ci zasilać AA i kamerki z samego powerbanku, przez samo USB C? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Milek666 napisał(a):

Szukam w poczcie i chyba kupiłem tutaj

 

https://kamami.pl/przewody-zasilajace/1181212-przewod-zasilajacy-z-wyzwalaczem-pd-12v-usb-typu-c-dc-55x25mm-12m.html

 

Tylko do tego jeszcze przejściówkę, dokupiłem bo ta jest za cienka.

 

A nie wystarczy Ci zasilać AA i kamerki z samego powerbanku, przez samo USB C? 

Przerobiłem chyba ze 4 takie kable i szybko pada ta przetwornicaprzetwornica.  Raz nawet usmażyłem stację ładowania

@komprez potem robił reanimację 

Edytowane przez orlen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także bezpieczniej zasilać, bez kombinowania kablem USB C bezpośrednio z power banku. Jeśli to AA mini jak moje.

Albo będę sprzedawał swoją baterię żelowa 3ah, mogę dorzucić kabel. Może wyjdzie dla Ciebie lepiej niż ten kabel, na pewno pojemniej niż powerbank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, orlen napisał(a):

Przerobiłem chyba ze 4 takie kable i szybko pada ta przetwornicaprzetwornica.  Raz nawet usmażyłem stację ładowania

@komprez potem robił reanimację 

Tylko że tam nie ma żadnej przetwornicy w tym kabelku :) Tam jest ,,wyzwalacz'', który ,,mówi'' powerbankowi z obsługą Power Delivery żeby przełączył się na konkretne napięcie i to tyle. Zanim zrobiłem swój powerbank to właśnie takiego kabelka używałem do zasilania montażu (bo AA Mini chodzi też i z 5V po USB-C). Podobnego kabelka, tylko że na 20V używam często do zasilania lutownicy TS100 z powerbanka. Oba kabelki kupowałem na aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kajetan napisał(a):

Tylko że tam nie ma żadnej przetwornicy w tym kabelku :) Tam jest ,,wyzwalacz'', który ,,mówi'' powerbankowi z obsługą Power Delivery żeby przełączył się na konkretne napięcie i to tyle. Zanim zrobiłem swój powerbank to właśnie takiego kabelka używałem do zasilania montażu (bo AA Mini chodzi też i z 5V po USB-C). Podobnego kabelka, tylko że na 20V używam często do zasilania lutownicy TS100 z powerbanka. Oba kabelki kupowałem na aliexpress.

Ok no to też wyzwalacz przestał mi działać w 4 egzemplarzach i usmażyl jedna stacje 300wh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.