Skocz do zawartości

Czy dobre szkło musi być drogie?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.01.2024 o 17:36, Gość na chwilę napisał(a):

Drugi wątek tasiemcowy i oba są wynikiem jesienno-zimowego dołka astrofotograficzno-wizualowego. Czy z nich coś wynika? Nic....Poodkurzalibyście  w domu, posprzątajcie w garażu a ostatecznie idźcie na spacer bo się ociepliło. Polecę Mickiewiczem - tysiąc wierszy o sadzeniu grochu..

Ktoś kto by się chciał czegoś istotnego dowiedzieć z tej dyskusji dowie się jednego-nuda...

Czekałem na puentę. 

 

7 godzin temu, Behlur_Olderys napisał(a):

 

Żeby być lepiej zrozumianym spróbuję jeszcze raz:

 

Gdyby dla mnie z jakiegokolwiek powodu picie kawy miało być bardzo ważne i gdybym chciał naprawdę pić jak najlepszą jaka istnieje, gdybym chciał być ultra specjalistą od kawy i rozróżniać najsubtelniejsze smaki... Gdyby tak było to pewnie chciałbym słuchać różnych rad ekspertów, chciałbym się dokształcać, próbować różnych rodzajów i sposobów zaparzania, przeznaczyłbym na to sporo czasu, wysiłku i pewnie też pieniędzy.

 

Problem jest taki, że nie chcę. Nie potrzebuję głosu rozsądku i krytyki, że piję słabą kawę, że można zrobić ją lepszą i smaczniejszą. Możesz poczęstować mnie najlepszą kawą na świecie ale potraktuję to jako ciekawostkę i wypiję ją z grzeczności. Nie zmieni to mojego życia, może co najwyżej zapamiętam, że można się u Ciebie napić dobrej kawy ;)

 

Jest to może świadoma ignorancja, ale nie ma w tym nic złego. Po prostu w swoim życiu zdecydowałem, że akurat z kawy nie będę się doktoryzował, wystarczy mi jakobs zalewany wrzątkiem;) 

 

Bardzo było by mi miło, gdyby pozostali ludzie uszanowali mój brak całkowitego poświęcenia kwestii kawy, i nie narzucali się z dobrymi radami, opiniami i wskazówkami, bo najzwyczajniej tego nie potrzebuję, nie chcę i nie prosiłem o to. Wydaje się to elementarnym szacunkiem do innego, dorosłego człowieka: nie uszczęśliwiać go na siłę.

Pozwólmy innym być - wg nas - niedoskonałymi.

 

A kawa jest mi potrzebna żeby robić inne rzeczy z większym poświęceniem: rzeczy które sam wybrałem, że będę się w nich specjalizował.

 

I teraz uwaga! Zamiast kawy proszę wstawić sobie dowolny inny temat: wino, szkło optyczne, kształty gwiazd, kolory mgławic i granulacja szumu. 

 

Łatwo znaleźć osoby, które szukają pomocy i chcą dojść do perfekcji. Ale to nie wszyscy. Uszanujmy to. I to nie znaczy, że nie potrzebujemy na forum ekspertów. Potrzebujemy, tylko nie wszyscy, nie każdego i nie zawsze.

 

I co z tego wynika ? Będziemy oznaczać, posty ? A może moderacja będzie dopuszczać, Ty jesteś ekspertem, a ktoś inny nie ?

Ciebie potrzebujemy w wątku, a Ty poszedł.

Dobra zrozumiałem, że astropolis, to nie jest forum dla kawoszy :D A będzie miejsce dla tych, którzy cenią sobie jakość optyki ? Czy nie ?

Albo stwórzmy specjalny dział, to dla tych idiotów, co chcą wszystkich przekonać, do najlepszej optyki, bo tak rozumiem jestem postrzegany ?

Poza tym mam wrażenie, że jak, ja się odezwę czy Yoker, to inaczej postrzegacie te treści, a jak ktoś inny to nie ma żadnych insynuacji.

W takim razie po co pisać, czy zdjęcie jest ok, czy nie jest ?

Bo do tego nie trzeba mieć najlepszego sprzętu ? Naprawdę, nie ma różnicy jakiego użyjesz montażu ?

Jaki sprzęt, do czego się nadaje ? W czym jest najlepszy ?

Jaki sprzęt, jest dla danej osoby najlepszy ?

Ja też drugi raz napiszę..., żeby być lepiej zrozumianym.

Sam napisałeś, że są dziedziny, gdzie chcesz mieć najlepsze... ?

Naprawdę nie ma nic złego, że jedne rzeczy są lepszej jakości, a drugie gorsze. Jedne są droższe, a drugie tańsze.

Cały rozwój, jest oparty lepsze, dalej, efektywniej. Po prostu zachowajmy kulturę i szacunek do wzajemnych postaw. I tego, co kto ceni.

Uważam, że ten problem jest rozdmuchany do zbyt wielkich rozmiarów. 

Edytowane przez m_jq2ak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m_jq2ak napisał(a):

co z tego wynika ? Będziemy oznaczać, posty ? A może moderacja będzie dopuszczać, Ty jesteś ekspertem, a ktoś inny nie.

Ciebie potrzebujemy w wątku, a Ty poszedł.

Dobra zrozumiałem, że astropolis to nie jest forum dla kawoszy :D A będzie miejsce dla tych którzy cenią sobie jakość optyki ? Czy nie ?

Albo stwórzmy specjalny dział, to dla tych idiotów co chcą wszystkich przekonać do najlepszej optyki, bo tak rozumiem jestem postrzegany ?

Poza tym mam wrażenie, że jak, ja się odezwę czy Yoker, to inaczej postrzegacie te treści, a jak ktoś inny to nie ma żadnych insynuacji.

W takim razie po co pisać, czy zdjęcie jest ok, czy nie jest ?

 

Moją wypowiedź można rozumieć na wiele sposobów, jak sam zauważyłeś. A co chciałem przekazać - czyli to co wg mnie z tego "wynika"? Jaki jest morał?

 

Morał jest taki, że miałem dziś wystawiać sprzęt na balkon po wielu miesiącach przygotowań, a tu akurat skończyła się dobra pogoda ;)

 

Oraz:

Szanujmy się nawzajem ;)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.