Skocz do zawartości
  • 0

Astrofotografia na Telegramie


AnkaSkakanka

Pytanie

Witam...od jakiegoś czasu bardzo popularny stał się u nas komunikator internetowy Telegram,sama z niego również korzystam i tak się zastanawiam czy jest on Wam znany i czy można tam znaleźć jakieś ciekawe kanały o astronomii i astrofotografii?do tej pory znalazłam tylko dwa,astrofotografia smartfonem i jakiś ogólny kanał z wyrzucanymi  wiadomościami z neta.Jest za to pełno kanałów z tematyką o płaskiej ziemii🤡gdzie można nieźle się ubawić😂Czy znacie ten komunikator a jeśli tak czy macie jakieś ciekawe linki do kanałów na nim?a może warto by było założyć tam jakiś ciekawy czat gdzie możnaby było dzielić się wiedzą i swoimi pracami?pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Odpuść sobie to "dziecko Kremla". VKontakte i Telegram powstały w Rosji jako alternatywa dla amerykańskigo Meta. Jeżeli nawet na początku miały spełniać "szlachetne cele" tak teraz są pod nadzorem państwa i służą do inwigilacji społeczeństwa. U nas nawet niektóre firmy korzystają z tego komunikatora. Zresztą każdy ma wybór, czy jego treści, dane będą mieć Amerykanie, Chińczycy czy Rosjanie. Po to powstały portale społecznościowe, komunikatory żeby zbierać informacje na skalę globalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam się na tym,tyle tylko wiem że założyciel jest Rosjaninem ale w Rosji nie mieszka i zapewnia że dane są dobrze zabezpieczone...owszem korzysta z niego dużo Rosjan i Ukraińców ale jest również bardzo dużo kanałów które założyli Polacy i ludzie innych narodowości.Tematyka głównie związana z wojną i polityką ale są również czaty takie bym powiedziała bardziej kameralne,grupy ludzi którzy dzielą się swoimi zainteresowaniami ,takie mydło i powidło...dlatego pytam bo szukam tam czegoś o astrofotografii i niestety do tej pory nie znalazłam za wiele a wiem że wśród użytkowników tego komunikatora znalazło by się sporo osób które były by zainteresowane tego typu treściami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, tomekL napisał(a):

Z telegramu korzystałem ale akurat nie w astrofotografii. Generalnie uważam, że wszelkie tego typu serwisy są słabe. Widzę jak to jest na Facebooku, ludzie co trzeci dzień zadają to samo pytanie nikt nie umie przeszukać kilku postów do tyłu, aby znaleźć sobie odpowiedź. Druga rzecz, to samo zdjęcie pojawia się w kilku wątkach co jest męczące. Generalnie takie forum jak to, moim zdaniem, jest najlepszym miejscem wymiany wiedzy. Ale może jestem starej daty 😃

A no to wiadomo🙂 najlepsze miejsce jest tutaj bo to kopalnia wiedzy ,tak tylko pytam bo może ktoś korzysta i zna jakieś kanały akurat tam...z Facebooka nie korzystam to nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, tomekL napisał(a):

 Druga rzecz, to samo zdjęcie pojawia się w kilku wątkach co jest męczące.

O to to to. Co prawda też mi się zdarzy coś wrzucić w kilka miejsc (co ostatnio w sumie sobie ukróciłem), ale to były z 3 strony maks. Jest jeden koleś który jak cos wrzuci to ja skroluje same jego zdjęcia i na polskich i zagranicznych stronach, a to nawet nie są dobrej jakości fotografie. I tak raz na tydzień. Wtedy przypominam sobie na jakich grup astro należę na fb. 

A telegram to ja znam poprzez kolegę kolegi i powiem tyle że on może przydać się jak jesteś w piątek wieczorem w centrum i raczej nie szedłbym w jakieś edukacyjno-rozwojowe treści tam. 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.