Skocz do zawartości

Pytanie o Pentax XW i bino....


Jacek1977

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

     Pytanie czy ktoś z Was korzysta może z nasadki bino plus okulary Pentax XW? 

     Pentaxy są dużymi okularami i zastanawiam się czy złoże z nimi obraz w nasadce bino i jak z miejscem na nos. Da radę obserwować czy raczej będzie kiepsko? Mam już 10 i zastanawiam się nad dokupieniem drugiej sztuki do bino.

    Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10, 14 i 20 (5 i 7 chyba też - sprawdzę to) mają na tej samej szerokosci muszle oczne. Ostatnio patrzyłem Pentaxami XW 10 mm w bino, da się, ale lepiej do tego miec szeroki rozstaw oczu i wąski nos. U mnie to jest na styk i trochę się muszę nagimnastykować żebu obojgiem oczu wstrzelic się w źrenicę. Niestety o tym ze muszle mozna zdjąć dowiedziałem się już po obserwacjach, następnym razem będę próbował w ten sposób - moze być tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Piotrek K. napisał(a):

10, 14 i 20 (5 i 7 chyba też - sprawdzę to) mają na tej samej szerokosci muszle oczne. Ostatnio patrzyłem Pentaxami XW 10 mm w bino, da się, ale lepiej do tego miec szeroki rozstaw oczu i wąski nos. U mnie to jest na styk i trochę się muszę nagimnastykować żebu obojgiem oczu wstrzelic się w źrenicę. Niestety o tym ze muszle mozna zdjąć dowiedziałem się już po obserwacjach, następnym razem będę próbował w ten sposób - moze być tylko lepiej.

Hej. 

     Jeżeli chodzi o odkręcanie muszli to odpada u mnie. Obserwuję przy trochę wykręconych, opieram się o nie i elegancko obejmuję całe pole widzenia i tak jest dla mnie najwygodniej prowadzić obserwacje.

     Zmierzyłem rozstaw swoich oczu i wychodzi mi mniej więcej 63 mm. Jak to wygląda u Ciebie  z rozstawem oczu jak miałeś na styk z tymi 10 Pentaxa? Jeżeli chodzi o nos to ciężko mi go ocenić, żona mówi że jest zgrabny 😉

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2024 o 16:26, Jacek1977 napisał(a):

Hej. 

     Jeżeli chodzi o odkręcanie muszli to odpada u mnie. Obserwuję przy trochę wykręconych, opieram się o nie i elegancko obejmuję całe pole widzenia i tak jest dla mnie najwygodniej prowadzić obserwacje.

     Zmierzyłem rozstaw swoich oczu i wychodzi mi mniej więcej 63 mm. Jak to wygląda u Ciebie  z rozstawem oczu jak miałeś na styk z tymi 10 Pentaxa? Jeżeli chodzi o nos to ciężko mi go ocenić, żona mówi że jest zgrabny 😉

Pozdrawiam 

Ja mam rozstaw oczu ok 67-68mm. Na fotkach widać jak to wyglada u mnie. Okulary dotykają się obudowami przy rozstawie ok 60mm - to minimalny rozstaw jaki da się z Pentaxami XW uzyskać wg podzialki na Maxbright II.

Optycznie Pentaxy XW z bino działają świetnie.

IMG_20240303_191154.thumb.jpg.f39f78d78843c2342cb0ccb58c35ec2d.jpg

IMG_20240303_191220.thumb.jpg.c81d5938dac9656536ef8df661f99bae.jpg

IMG_20240303_191233.thumb.jpg.064e54262d823302abd0d9e09a894b60.jpg

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2024 o 21:38, Piotrek K. napisał(a):

10, 14 i 20 (5 i 7 chyba też - sprawdzę to) mają na tej samej szerokosci muszle oczne

 

Tak, mają taką samą, wg grafiki z astroshop jest to 61 mm.

https://www.astroshop.eu/Produktbilder/zoom/12340_4/Pentax-SMC-XW-5mm-1-25-eyepiece.jpg

Edytowane przez stratoglider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.