Skocz do zawartości

Cuda z Woźnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, Gość na chwilę napisał(a):

Technicznie zdjęcie superpoprawne, ale kolorystka nie pasuje do żadnych ze znanych mi palet a już na pewno nie do SHO.

Dzięki. 😊

Pierwsza część tej opinii podoba mi się najbardziej. Kolory w kosmosie traktuję trochę jak art, wiem, że przymykacie na o oko. 😁🎨

Edytowane przez vroobel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za artystycznym doborem kolorów! Jak każdy będzie robił tą samą paletą to równie dobrze można wybrać jedno najlepsze zdjęcie każdego obiektu i przestać się nimi zajmować w ogóle.

A tak jest miejsce do popisu, indywidualności i interpretacji. Oczywiście, to tylko moje zdanie, niech każdy ma swoje, ja jestem za artystyczną interpretacją i odbiorem.

 

Co do tej interpretacji - technicznie jest dla mnie nieosiągalna więc podziwiam z gębą otwartą. Jedną muchę już zjadłem. Pastelowa paleta bomba! Gwiazdy miejscami złapane wyglądają na tak dalekie, jakby się oglądało granice galaktyki. A potem otworzyłem starless... niczym obraz namalowany ręką mistrza malarstwa.

 

Widzę tylko jedną wadę. Kompletnie zniechęca mnie do próbowania czegokolwiek widząc, jak wielka jest przepaść między moimi "umiejętnościami" i brakiem sprzętu a niektórymi publikowanymi tu dziełami. :P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Ale ja się z Twoja sugestią jak najbardziej zgadzam. Czasami zdjęcie musi poleżeć, czsami też zupełnie inaczej wygląda ono w oknie PI lub np. IrfanView, a inaczej na stronie AstroBin, czy Astropolis. Może to kwestia tła, może obsługi zdjęcia po stronie serwera, nie wiem, ale mam to praktycznie za każdym razem.

 

Edit. 

Saturacja to wszak nie to samo, co inne odcienie, nawet w tej samej palecie. Dla przykładu, subtelne dodanie czerwieni na RangeMask sprawiło, że błękit Płonącej Gwiazdy stał się białawy, co podgrzało mi ten obszar, a na tym mi nie zależało.

Edytowane przez vroobel
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Ponoć tylko krowa nie zmienia zdania. 🤫

 

58 minut temu, vroobel napisał(a):

... subtelne dodanie czerwieni na RangeMask sprawiło, że błękit Płonącej Gwiazdy stał się białawy, co podgrzało mi ten obszar, a na tym mi nie zależało.

 

Skrypt SelectiveColorCorrection poradził sobie z tym zupełnie dobrze. Za bardzo od oryginału nie odeszło, ale jednak.

 

 

Auriga2_Starless_Resampled_4.thumb.jpg.1079eb239ae9356f47cc4b5a74abe1e1.jpg

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Technicznie zdjęcie superpoprawne, ale kolorystka nie pasuje do żadnych ze znanych mi palet a już na pewno nie do SHO.

 

Szczerze mówiąc, zdrowo mnie ten komentarz zaskoczył, jeszcze nigdy nie widziałam frazy "technicznie zdjęcie superpoprawne". Bardzo dziękuję, to dla mnie wiele znaczy. I niestety wysoko stawia poprzeczkę... 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pyzik napisał(a):

Barwy na wersji drugiej IMHO są świetne, zachwycają szczególnie błękity, w dodatku kadr bardzo ciekawy. Zdjęcie angażuje, to duży plus.

 

Dzięki. To trochę może dziwnie zabrzmi, ale ja nie moge oderwać się od prawie trójwymiarowych struktur gazów i własnie... hm... lazuru tlenu. ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, vroobel napisał(a):

Tam jest SHO i gwiazdy w RGB, wszystko drizzle x2.

Widziałem :) Jest co kolorować, trochę OIII ma duży gradient i plami trochę, ale ogólnie materiał 👍 Ja to mniej więcej tak widzę, można by jeszcze z zielonym się pobawić i troszkę go odjąć, ale to już wola każdego z osobna.

 

SHOkopia.thumb.jpg.a63a1ba8523fb040bdbf4767db54316b.jpg

Edytowane przez benek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Zielony do wywalenia. Ale jest tu na forum również Tulipan, też z zielenią, a jednak nadal jest... 😏

 

Obróć ten obrazek o 180*. Ponadto, porównaj Kijanki. Widzisz różnice? 

 

A że gradient... No cóż, taki to urok Bortle 9+ i rzecz w tym, żeby to wyrównać. 

Edytowane przez vroobel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vroobel napisał(a):

Zielony do wywalenia. Ale jest tu na forum również Tulipan, też z zielenią, a jednak nadal jest... 😏

 

Obróć ten obrazek o 180*. Ponadto, porównaj Kijanki. Widzisz różnice? 

 

A że gradient... No cóż, taki to urok Bortle 9+ i rzecz w tym, żeby to wyrównać. 

Zielony NIE do wywalenia ! To jest twój podstawowy błąd kolego... to nie jest LRGB  !!!

 

Porównaj, nieporownaj.... masz obrazek SHO,wiesz w którym kierunku iść. 

Edytowane przez benek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vroobel napisał(a):

Aha, czyli to jest porada? 

Spróbuj, a opcją scnr w sho zapomnij.... ew jak nabierzesz wprawy to max na 20 -30%. Kolory na tym zdjęciu co ja zrobiłem to przecież nie robiłem masek i nie malowałem tego 😛 tak po prostu wyszło! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się wielce nie znam, ale to chyba każdy se może zmapować poszczególne składowe na jaki kolor chce, to i tak jest przecież jakieś tam arbitralne i nie ma jedynie słusznej, przez bogów danej wersji.

 

No można dyskutować czy tak jest ładniej czy siak, ale to to będzie właściwie rozmowa o tym, co się komu bardziej podoba.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.