Skocz do zawartości

Triplet Lwa


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Robson_g napisał(a):

To moje początki kamerą kolorową.

 

Gratuluję pierwszej próby z OSC. Ja od tego zaczynałem. Trochę słów krytyki, jeżeli pozwolisz.

Kamera kolorowa kamerą kolorową, ale nie ma ona wpływu na prowadzenie. ;) Taka chyba jest przyczyna pojechania gwiazdek?

Fotka wygląda tak, jakbyś zupełnie zaniechał kalibracji kolorów. To o czym piszę wyżej nie zależy przecież od tego, czy matryca jest kolorowa czy mono.

Trochę to wszystko dziwne, bo pokazywałeś już tutaj bardzo dobre fotki. :g:

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu dodałem nowy dysk do komputera i teraz mam aktualnie 2 systemy.

Nie mam kiedy ogarnąć PIX'a, więc ten materiał na razie obrobiłem w tak jak umiałem w PS.

Prowadzenie miałem fatalne. Na szczęście po regulacji CEM25 pięknie już prowadzi.

Fotki na 100% będą świetnie przygotowane, tylko muszę się ogarnąć z systemami i z obróbką materiału z kamery OSC.

 

Dziękuję za komentarz!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Piotr K. napisał(a):

 

A na czym polegała regulacja? Mój niestety wciąż ma różne narowy, mimo że sporo czasu nad nim spędziłem..

W zasadzie, to na niczym szczególnym.

Wymontowałem przekładnię ze ślimakiem i ponownie ją zamontowałem regulując odległości.

A i najważniejsze, trzeba mocno dociążyć Ra, nawet jeśli waga teleskopu tego nie wymaga. To ważne!

I to tyle. Śmiga.

1722019662924.jpg

1722019662893.jpg

1722019446746.jpg

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Robson_g napisał(a):

A i najważniejsze, trzeba mocno dociążyć Ra, nawet jeśli waga teleskopu tego nie wymaga. To ważne!

Dzięki, tego akurat nie próbowałem... Naczytałem się, jakie te montaże są wrażliwe na nawet lekką nierównowagę, więc przeważałem RA tylko troszkę, teleskop z rejestratorem konfigurowałem tak, żeby był idealnie wyważony w każdą stronę, jeszcze dodałem dodatkową trzecią przeciwwagę na pręt, i w sumie niewiele to wszystko dało. O regulacji docisku ślimaków, czyszczeniu, smarowaniu itp. to nawet nie mówię, bo to oczywiste. Dobra, spróbuję przy okazji z tym mocniejszym przeważeniem, może to jest sposób :) Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Robson_g napisał(a):

Fotki na 100% będą świetnie przygotowane, tylko muszę się ogarnąć z systemami i z obróbką materiału z kamery OSC.

 

Życzę powodzenia i czekam na "świetnie przygotowane fotki". :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.