Skocz do zawartości

Rzeszów


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mam netu prawie tydzień, a tu okazuje się, że poza przyspieszaniem łącza przyczyną jest to, iż mój operator pojechał na szkolenie do Wa-wy i najwcześniej będę miał w przyszłym tygodniu internet :sterb003: Jakby człowiekowi rękę odebrali! :swear:

. . . albo co gorsza OCZY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w takich sytuacjach warto miec nielimitowany internet 3G w komórce :)

Widzę że sie wybierasz na zlot w Oderne?

Jakoś nie przemawia do mnie korzystanie z internetu w komórce, wolę jak obraz jest duży :yes: Jeśli chodzi o Oderne, to z przyjemnością bym się wybrał, ale w grudniu będę miał pewność, czy nic nie koliduje z terminem :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za e-pamięć o moich "micikiewiczowskich urodzinach"! :friends:

 

Spróbować zawsze można! :-)

 

Aha udało mi się w warunkach miejskich, dopaść Wenerę jakieś 2 stopnie nad horyzontem, patrz załącznik, czyli strzał z okna na Xp.

No no no, widzę że Piotrze panujesz nad sytuacją, ja się jeszcze nie zorientowałem, ze Wenus się pojawiła, ale to chyba wina pogody :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no, widzę że Piotrze panujesz nad sytuacją, ja się jeszcze nie zorientowałem, ze Wenus się pojawiła, ale to chyba wina pogody :unsure:

Wracałem z dzieckiem ze szkoły i w diurze w chmurach zobaczyłem...

A dzisiaj znowu powenusowałem, co widać na załączniku.

Tym razem Лунa и Венерa ;-) Przepraszam młody Księżyc i Wenus niziutko nad południowo-zachodnim horyzontem.

 

Pod Skryptem,

Pojawił się wątek Odernego: czy ktoś coś już wie? Bo ja na astro4u chyba przegapiłem :oops: Musiałbym tę imprezę uwzględnić w planach urlopowych.

Pozdrawiam,

Potr S.

Ksieżyc i Wenus  27 11 2011.jpg

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem z dzieckiem ze szkoły i w diurze w chmurach zobaczyłem...

A dzisiaj znowu powenusowałem, co widać na załączniku.

Tym razem Лунa и Венерa ;-) Przepraszam młody Księżyc i Wenus niziutko nad południowo-zachodnim horyzontem.

 

 

Śliczna ta bogini w towarzystwie "Łysego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sierp Księżyca prezentował się pięknie, szkoda, że nie mogłem go teleskopem zbadać :szczerbaty: Mam nadzieję, że wkrótce będzie ku temu okazja :astronom: W tym tygodniu będzie ciężko, gdyż mam nocki w pracy, ale ciemności zapadają dosyć wcześnie, kto wie czy nie uda się przewietrzyć Synty :szczerbaty: Do Odernego wybrałbym się z przyjemnością, ale czekam na konkrety: za ile, co i jak :rtfm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wracałem dzisiaj wieczorem z Przemyśla (przez Dylągówkę, ech ): cudny sierp Księżyca, a tu trzeba drogi pilnować, żeby jadąc prosto na Wielki Wóz nie zagarażować w mniejszy.

 

P.S.:

 

Co do "mickiewiczowskich" urodzin, to, a zapomniałem, że to z "Dziadów" (to o nas!) i jeszcze widzenie ks. Piotra ;-)

Edytowane przez don Pedro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wracałem dzisiaj wieczorem z Przemyśla (przez Dylągówkę, ech ): cudny sierp Księżyca, a tu trzeba drogi pilnować, żeby jadąc prosto na Wielki Wóz nie zagarażować w mniejszy.

 

P.S.:

 

Co do "mickiewiczowskich" urodzin, to, a zapomniałem, że to z "Dziadów" (to o nas!) i jeszcze widzenie ks. Piotra ;-)

Ha, Piotrze, może nie było łatwo się domyśleć, ale to było pierwsze określenie, jakie mi się nasunęło w związku z Twoimi urodzinami: "a imię jego czterdzieści i cztery" :szczerbaty: Co do "widzeń", to mam nadzieję, że wkrótce będziemy mieli grupowe w jakiejś porządnej miejscówce :astronom: Sierp Księżyca naprawdę upaja swoim pięknem, aż się prosi, żeby go zgłębić moim nowym nabytkiem o ogniskowej 4.7mm :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy poobijałem się po ciemku, ale jeszcze nigdy nie wyciąłem takiego orła jak dzisiaj. Noga cała zdarta i straszne boli :lightning:

Jedyne pocieszenie z dzisiejszych obserwacji (które szybko się zakończyły) to moje pierwsze fotki Jowisza.

 

Zdjęcie zrobiłem zwykłym cyfrowym aparatem kompaktowym opartym o okular Soligor 6mm.

Widać na nim pasy i jeden z księżyców Jowisza Ganimedes.

 

Księżyc też się dało sfotografować przez okular 25mm

Dzisiejszy Księżyc

 

Księżyc z 29-11-2011

 

I jeszcze jedna dzisiejsza fotka Jowisza

 

Astronomia to bardzo niebezpieczne hobby :compress: :compress:

Widzę Krzysztofie, iż wciągnąłeś się na dobre :D Jak widzisz, astronomia to nieprzerwane pasmo przygód :yes: Jesteś prawdziwym pasjonatem, skoro Twój wypadek Cię nie zniechęcił do obserwacji :D Przydałaby Ci się czerwona lampka, tak dla bezpieczeństwa i pomocy przy przeglądaniu map nieba :yes: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem już wiele fotek (na tym forum i nie tylko) księżyców czy planet profesjonalistów czy nowicjuszów i muszę "powiedzieć" że zawsze są piękne bez względu na sprzęt (oczywiście są te ładniejsze i nieco mniej) , ale zawsze patrzę na te zdjęcia z podziwem . TAK PANOWIE TRZYMAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z Rzeszowa i okolic:-).

mam na imię Piotrek, jak widać jestem kompletnie nowym forumowiczem i zielonym na maksa obserwatorem. Zakupiłem teleskopa, spełniam powoli swoje marzenia jeszcze z czasów młodzieńczych i zamierzam, mam nadzieję że i z waszą pomocą, nauczyć się patrzeć w niebo:-).

Pozdrawiam P :astronom:

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, miło mi poznać.

 

PS: ,a tak na marginesie widziałem że byli chetni na obserwacje zaćmnienia księżyca, jesli pogoda pozwoli to zapraszam na punkt widokowy na Matysówce - dokładnie tam gdzie z Piotrem obserwowalismy ostatnie zaćmienie, miejsce znakomite - widok w 100% na wszystkie cztery strony świata no i pod samym Rzeszowem.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że do zobaczenia w sobotę o 15:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na prognozy pogody z jutrzejszego zaćmienia pewnie nic nie wyjdzie ale nadzieja jednak pozostaje.

 

Na wszelki wypadek link (ale nie daje głowy czy dobrze wskazałem miejsce, dlatego dałem małe zblirzenie, zawsze szedłem tam pieszo wiec....jakby co to nadajnik GSM na Matysówce :) ): http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ll=49.992346,22.034132&spn=0.008994,0.016544&t=h&z=16&vpsrc=6

 

Pozdrawiam

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z Rzeszowa i okolic:-).

mam na imię Piotrek, jak widać jestem kompletnie nowym forumowiczem i zielonym na maksa obserwatorem. Zakupiłem teleskopa, spełniam powoli swoje marzenia jeszcze z czasów młodzieńczych i zamierzam, mam nadzieję że i z waszą pomocą, nauczyć się patrzeć w niebo:-).

Pozdrawiam P :astronom:

Witaj! Co takiego kupiłeś, jeśli można zapytać? Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, miło mi poznać.

 

PS: ,a tak na marginesie widziałem że byli chetni na obserwacje zaćmnienia księżyca, jesli pogoda pozwoli to zapraszam na punkt widokowy na Matysówce - dokładnie tam gdzie z Piotrem obserwowalismy ostatnie zaćmienie, miejsce znakomite - widok w 100% na wszystkie cztery strony świata no i pod samym Rzeszowem.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że do zobaczenia w sobotę o 15:30

Pewnie, że są chętni:D Na przykład ja i moja Synta :szczerbaty: Oby pogoda dopisała :astronom:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.