Skocz do zawartości

Wakacje 2005, piekna sprawa...


Rekomendowane odpowiedzi

Jak pewnie niektorzy wiedza a inni nie ;), jakies 3 tygodnie temu wybylem na zasluzone wakacje. Byly to pierwsze moje wakacje od 7 lat, wczesniej obowiazki (prowadzenie wlasnej firmy), praca zawodowa i inne "hobby" niepozwalaly mi na ucieczke od cywilizacji i codziennych trosk. Dzisiaj wypoczety i zadowolony moge ze 100% pewnoscia stwierdzic ze byly to jedne z najbardziej udanych wakacji w moim zyciu. Razem z moja kochana Anna (ona pierwszy raz w wysokich gorach) przelezlismy ponad 150km w wysokich Tatrach, relaksowalismy sie w basenach termalnych zanuzeni w chlorkowo-bromowych zupach ;). Na Krywaniu (2500m bez 6) zlapala nas sniezna zadymka, na Hincowym Plesie brnelismy przez 0.5m zaspy sniegu, a na Polskym Hrebieniu przewialo mnie tak ze nie moglem utrzymac bulki w dloni. Niestety wszystko mija i czas wypoczynku jest juz za nami. Ponizej kilka fotek na poczatek, wszystkich mam prawie 1000 wiec po malej selekcji wrzuce jeszcze kilka jezeli bedziecie mieli ochote je obejzec.

 

gory4.jpg

 

Zwroccie prosze uwage na ruda plame u podnoza Tatr, to strefa wylomu drzew po zeszlorocznej katastrofie jaka byla potezna wichura. Zarowno widok z pewnej odleglosci, jak i przebywanie w epicentrum zniszczen wywiera na czlowiek potworne wrazenie. Osobiscie czegos podobnego w zyciu nie widzialem i z ogromu zniszczen zdalem sobie sprawe gdy sam je zobaczylem, wczesniejsze relacje (choc dramatyczne) moich przyjaciol ze Slowacji nie oddaly ogromu tej katastrofy. To co widac na powyzszym zdjeciu to tylko jedna z wielu stref wylomu lasow, ta obejmuje obszar od Tatranskej Polianki az do Tatranskej Lomnicy.

 

gory2.jpg

 

Widoki z szlaku na Hincove Pleso, szczyty Brodavica (2476m) i Zapadna Slavkovska Veza (2357m).

 

gory3.jpg

 

Hincove Pleso, temperatura powietrza 3 stopnie C, w chwile potem sypnal snieg, musialem schowac aparat.

 

gory5.jpg

 

Szlak na Polsky Hreben, u podnoza masywu Kvetnicovey Vezy (2433m)widac Hotel Sliezsky Dom (wysokosc 1670m).

 

 

 

pleso1.jpg

 

Szlak na Polsky Hreben, jeziorko Dlhe Pleso (1939m).

 

trasa1.jpg

 

Szlak na Hincove Pleso, widok na masyw Kopky.

 

wyłom1.jpg

 

Epicentrum wylomu drzew w okolicach Starego Smokovca. Widok na Nova Lesna (tam mieszkalismy).

 

goryb6.jpg

 

Panorama wysokich Tatr z Novej Lesnej, do konca zycia nie zapomne tych widokow :)

 

zachod1.jpg

 

Zachod slonca nad zachodnimi Tatrami, widok z dworca kolejowego Poprad.

 

c.d.n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwroccie prosze uwage na ruda plame u podnoza Tatr, to strefa wylomu drzew po zeszlorocznej katastrofie jaka byla potezna wichura. Zarowno widok z pewnej odleglosci, jak i przebywanie w epicentrum zniszczen wywiera na czlowiek potworne wrazenie. Osobiscie czegos podobnego w zyciu nie widzialem i z ogromu zniszczen zdalem sobie sprawe gdy sam je zobaczylem, wczesniejsze relacje (choc dramatyczne) moich przyjaciol ze Slowacji nie oddaly ogromu tej katastrofy. To co widac na powyzszym zdjeciu to tylko jedna z wielu stref wylomu lasow, ta obejmuje obszar od Tatranskej Polianki az do Tatranskej Lomnicy.

Szukając dwa miesiące temu miejscówki do obserwacji byłem przerażony ogromem zniszczeń ,z powodu wielkich ubytków w lasach trudno było znaleść ciemne miejsce na południowych stokach Tatr Słowackich. :blink:

Dobre zdęjcia czekamy na więcej.

ps.

Byłeś w Słowackim Raju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezłe zdjęcia. Byłem tylko raz w Słowackich Tatrach i faktycznie są piękne. Powiem więcej - zachwyciły mnie i na pewno tam niedługo wrócę. Dużo większe obszarowo, wyższe, bardziej dzikie od Polskich, do tego turystów tak na oko z 5x mniej niż w Polskiej części, a był to lipiec, czyli szczyt sezonu!

Ale nie tylko Tatry Wysokie czy Zachodnie. Są jeszcze Niskie Tatry (Niźke - tak chyba piszą), odzielne pasmo górskie na południe od Tatr właściwych - to jest dopiero coś. Takich pięknych dolin polodowcowych nigdzie indziej nie widziałem. Ludzi prawie nie ma, przez cały dzień spotkaliśmy może kilkanaście osób. Za to przyroda szaleje. Świstaki bezwstydnie wygrzewały się na skałach i zupełnie się nie bały, dawały się podejść na dziesięć metrów. Krzaki uginały się pod wielkimi jeżynami, i w ogóle. Że o pięknych tamtejszych jaskiniach nawet nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee ale to widać,

Hans pierwsze zdjęcie wziął z planu Gwiezdych Wojen, drugie, to prawie napewno z Władcy Pierścieni, trzecie to mur beton z Harrego Pottera, czwarte, uch no cóż, przestane lepiej, bo może zasdrosny :D:ha:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.