Skocz do zawartości

meteor czy coś innego?


ALF

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

na meteorytach cię za bardzo nie znam, ale wczoraj zaobserwowałem całkiem fajne zjawisko:

 

Warszawa około godziny 21:00

przeleciał z północy na południe prosto nad moja głową

palił sie bardzo jasno przez jakieś 3 sekundy

smuga była gruba, pomarańczowa w środku i zielonkawa po bokach

 

może ktoś widział to samo co ja? co to było? meteor czy bolid, jak myślicie?

 

pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też widziałem podobny, ale była godzina ok. 2:10, był jaśniejszy od Marsa, widziałem go na południe ode mnie (północny wschód, 15km od centrum wawy), na wys. ok. 45°, leciał prawie równo z północy na południe.

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALF widziałem to samo tyle ze u mnie leciał jakieś 20 stopni nad horyzontem z północy na południe. Godzina 21:54. Potwierdzam obecność zielonej barwy na brzegach

 

Pomyłka, godzina prawdziwa to 20:54

Edytowane przez Szymek Ozimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ Arku, gdzie Ty tu widzisz tu pomyłkę? :rolleyes:

 

temat napisany "prawidłowo", ALF napisał, że na meteorytach się niezna, ale zaobserwował metor, też się nieznam na meteorytach, a często meteory obserwuję :szczerbaty:

 

kolega jarecki, widocznie na meteorytach się zna i zaleca porównanie jego wielkości, ale oczywiście jak już spadnie i się go znajdzie, z Księżycem i gwiazdami, rozumiem, że na wyciągniętej ręce, rozmiary kątowe, kolor? :ha:

 

ale oczywiście Cię rozumiem, taka osoba jak Ty, musi stać na straży prawidłowej "nomenklatury technicznej" i tępić w zarodku każdą próbę, choćby tylko cień podejrzenia wszetecznictwa poprawnej terminologii :Salut::notworthy:

pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Alf to ten na zdjęciu. Nie był może jakiś bardzo jasny ( w Poznaniu) ale za to imponował czasem przelotu dokładnie prawie 3 sekundy. Piękny alfa- Aurygid

 

190523.JPG

 

Dwie i pół godziny później tym razem nad Poznaniem leciał w kierunku Zielonej Góry taki sobie sporadyk

 

213027.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może żeby już nie śmiecić w innych wątkach, opiszę jakie miałem "szczęście" podczas urlopu :D

 

na przełomie lipca i sierpnia byłem na urlopie w podżywieckiej wsi

 

patrzyłem przez lornetkę w niebo w okolicach Kasiopei. w pewnym momencie w pole widzenia wleciał mi i zgasł meteor. widok był niesamowity choć trwał ułamek sekundy. widziałem żarzącego się drania jak na patelni ;) . gdy kończył żywot pojaśniał jeszcze na chwilkę i zgasł jak żarnik żarówki.

 

pierwszy raz w życiu miałem takiego farta :D

 

pozdr

Raf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.