Skocz do zawartości

Sigma - male rozczarowanie...?


Andee

Rekomendowane odpowiedzi

jak kiedyś będę bogaty to sobie taki kupię, na razie zbieram na szeroki kąt z czerwonym paskiem  :D

 

Ten mój obiektyw podejżewam ze był właśnie w cenie szerokiej L-ki, zapłaciłem za nie go coś około 3200. I z powodzeniem używam jako "spacer zooma". :lol:

 

ładne kolorki, to było robione 300d? zobaczę czy obróbka moich zdjęc coś poprawi bo to były zmniejszone surowe klatki

 

To też są surowe klatki niektóre tylko lekko cropowane z 350D.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne zdjęcia sfw

a i miałeś niezłego farta kupujac 70-200 f/2,8 za 3,2tys, ich wartość to ok. 5 tys.

heh i zazdroszczę ...krzepy :D traktować to szkło jako spacer-zooma, wow toż to przecież już kawał rury i waży prawie 1,5 kg

a zbig_wawa zapewne myśli o 17-40 f/4 L :rolleyes: który rzeczywiście kosztuje właśnie tyle

 

tylko własnie ile te elki kosztują, sigma w dalszym ciągu kosztuje ponad 3 x mniej

pozdrowienia

 

i własnie gdyby nie różnica w cenach, to wszyscy focilibyśmy "elkami", a niebo obserwowalibyśmy "Takahasiami " :D

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na Canon-Board siedza naprawde dziwni ludzie. Napisalem tam pare postow i chyba juz po 3 zaczalem sie mocno zastanawiac czy wogole jest sens cokolwiek tam pisac. Chyba poprostu dam sobie spokoj z tym forum, szkoda nerwow ;)

Ja się tam po roku czytania aż zalogowałem gdyż nie mogłem przecierpieć że poważni ludzie twierdzą że to matryca w canonach wprowadza aberrację a nie obiektyw.

Koleś twierdził że matryca w nikonach nie ma tego efektu :ha:

A moderatorzy to prawdziwe gestapo ,mówisz "pedał" (zamiast np. gej) i masz bana na dwa tygodnie. :Salut:

ps.

Zobacz na wątek o zlocie w Bieszczadach ,ja tam pożyczoną od Mateusza sigmą zrobiłem "kilka" :D portretów ,także planuję niedługo ją zakupić.

W dzień to dość dobry obiektyw jak za swoją cenę ,w nocy nie miałem okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko własnie ile te elki kosztują, sigma w dalszym ciągu kosztuje ponad 3 x mniej

pozdrowienia i własnie gdyby nie różnica w cenach, to wszyscy focilibyśmy "elkami", a niebo obserwowalibyśmy "Takahasiami "  :D

 

Święte słowa Panie Dzieju tylko ja od jakiegoś czasu wychodzę z założenia że biednych ludzi (nie należę do zamożnych) nie stać na kupowanie tanich rzeczy. To szkło w tej cenie można często spotkać na allegro (a nawet taniej). Przy odrobinie samozaparcia i samodyscypliny (ciułanie) myślę że większość z nas jest na nie stać.

Znowu żeby nie było oftopicznie to zdjątko łysego po redukcji o 50% i zwiększeniu kompresji o 40%.

 

post-1558-1125651147_thumb.jpg

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne zdjęcia sfw

a i miałeś niezłego farta kupujac 70-200 f/2,8 za 3,2tys, ich wartość to ok. 5 tys.

heh i zazdroszczę ...krzepy  :D traktować to szkło jako spacer-zooma, wow toż to przecież już kawał rury i waży prawie 1,5 kg

a zbig_wawa zapewne myśli o 17-40 f/4 L  :rolleyes:  który rzeczywiście kosztuje właśnie tyle

 

tylko własnie ile te elki kosztują, sigma w dalszym ciągu kosztuje ponad 3 x mniej

pozdrowienia

 

Ja za szklo ktore jest jednak jeden prog wyzej od 70-200 (mowie o 200 2.8L) zaplacilem w "rozliczeniu" 1800 zl. Ultra lekkie, kompaktowe... Waga i wielkosc byla moim glownym powodem wycofania sie 70-200 2.8L. A to juz jest cena, o ktorej mozna myslec przy wyborze sigma-canon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa Panie Dzieju tylko ja od jakiegoś czasu wychodzę z założenia że biednych ludzi (nie należę do zamożnych) nie stać na kupowanie tanich rzeczy. To szkło w tej cenie można często spotkać na allegro (a nawet taniej). Przy odrobinie samozaparcia i samodyscypliny (ciułanie) myślę że większość z nas jest na nie stać.

Znowu żeby nie było oftopicznie to zdjątko łysego po redukcji o 50% i zwiększeniu kompresji o 40%.

 

moon_20050618_1942_IMG_6775.jpg

pzdr

 

Juz chcialem zauwazyc, ze to Kenko cos ci aberruje, ale teraz doczytalem, ze to przez refraktor achromatyczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiesze doniesc ze nowy obiektyw doszedl. Jest wolny od wszelkiego rodzaju syfow, zarysowan, itp. itd. Rozmawialem z osoba odpowiedzialna za serwis sprzetu w firmie w ktorej kupilem obiektyw, stwierdzila ona ze faktycznie obiektyw ktory zwrocilem posiadal zygzakowata ryse na soczewce i faktycznie byly z nim problemy w trybie MACRO, poprostu blokowal sie. Nowy obiektyw jest wolny od tych i innych jak sadze wad ale to wyjdzie dopiero w praniu. Dodatkowo ma jeszcze jedna zalete, bede mogl go osobiscie zasyfic... ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale nad każdym "posiedział" "trochę" w photoshopie

pozatym to resize i trudno je ocenić

 

tak przy okazji, robiąc jakieś zdjęcie głębokiego nieba, poświęcamy mnóstwo trudu na materiał, z którego dopiero coś widać dopiero po głębokiej obróbce i właśnie często obróbce poświecamy więcej czasu, niż na samo "uzyskanie" materiału źródłowego,

heh i najczęściej dochodzimy dopiero potym, że to własnie "źródło" jest najważniejsze :ha:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam dla was dwie fotki z sigmy 70-210/2.8 + 350D (sorry reszta nie nadaje sie do publikacji - poruszone)

 

Moze wasze sprawne oczka wyluskaja z nich jakies cenne dla was informacje.

 

Pozdrawiam.

 

hmm, ze światło w foto to podstawa i że zmykając przed takim Tarzanem, niesposób zrobić ostrych zdjęć, może krótszym była by większa szansa? :unsure:

a czemu exifa niema na zdjęciach, obrabiałeś je jeszcze czymś?

coś nietak z ekpozycją, chyba za długa migawka,

daj kawałek cropa, nie resize, to jeszcze się nad nimi popastwię :szczerbaty:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, ze światło w foto to podstawa i że zmykając przed takim Tarzanem, niesposób zrobić ostrych zdjęć, może krótszym była by większa szansa? :unsure:

a czemu exifa niema na zdjęciach, obrabiałeś je jeszcze czymś?

coś nietak z ekpozycją, chyba za długa migawka,

daj kawałek cropa, nie resize, to jeszcze się nad nimi popastwię  :szczerbaty:

pozdrowienia

 

Cropa nie dam bo to nie moj sprzet, zassalem na szybko kilka fotek z moim dzieckiem i tyle. Ze swiatlem tez byly jaja. Byl lekki wiaterek ktory poruszal galeziami dajac w lesie efekt stroboskopu. Aparat glupial na amen.

 

Maly latal jak nakrecony, jak dac dluzszy czas, to wszystko poruszone, jak krotszy to ciemno, w dodatku co chwila przez galezie przebijalo sie ostre swiatlo, uch, ze w ogole cos wyszlo...

 

Fotki dalem na forum ze wzgledu na watek o sigmie ktora byla zamontowana na aparacie, moje zdolnosci do foto to zupelnie inna bajka :szczerbaty:

 

Pozdrawiam.

 

PS. Hihi te czarne plamy na moim dziecku to brod nie wady obiektywu :Boink:

Wygladal jak Darth Maul :szczerbaty:

Edytowane przez Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.