Skocz do zawartości

Meade w Polsce


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

heh no to ładnie :)

ale, żeby tak chociaż jeden okular mieli w ofercie, a tu ani jednego

może się poprawią? :rolleyes:

chociaż na oficjalniej liście dystrybutorów Meade, w Polsce nie figuruje jeszcze żadna firma:

http://www.meade.com/authdlrsintrnl/index.html

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie te strone? Fotoclassic dystrybutorem Meade, Coronado etc. Wiele tego nie sprzedaja, ale maja oficjalny adres Meade'a.

 

http://www.meade.pl/

 

Miło, że rynek nam się rozwija. Nie wiem, czy to ma jakiś związek, ale na stronie Astrokraka zauważyłem kilka promocji na sprzęt Meade. I o to chodzi!

Choć trudno bezpośrednio porównywać ceny, bo modele nie zawsze są dokładnie takie same, to mam wrażenie, że są podobne - raz taniej tu, raz tam. Co więcej - w AK jest więcej informacji o sprzęcie i jego możliwościach - co może grzeje fachowców,ale na pewno ważne jest dla początkujących.

 

Ale i tak gratulacje dla Fotoclassica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliscie te strone? Fotoclassic dystrybutorem Meade, Coronado etc. Wiele tego nie sprzedaja, ale maja oficjalny adres Meade'a.

- po pierwsze: chyba Ci sie pomyliły działy

- po drugie: skoro już piszesz to w tym dziale i pod takim tytułem to napisz o WSZYSTKICH dystrybutorach Meade'a w Polsce

- po trzecie: w moim mniemianiu to nie jest "oficjalny adres Meade'a", ponieważ to nie firma Meade jest wlaścicielem tej domeny

- po czwarte: wyskoczyłeś z tą wiadomością jak Filip z konopii bo wyroby Meade'a w ofercie Fotoclassica są od dłuższego czasu.

 

PS. Nie interesują mnie Twoje konflikty z pewnymi osobami ale trudno nie odnieść wrażenia że ten post to czysta demagogia. Jako założyciel forum i członek Rady Forum powinieneś trzymać "poziom". Bo właśnie zaczynasz robić to z czym do niedawna walczyłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne, fotoclassic twierdzi, że jest dystrybutorem Meade na stronie www.meade.pl założonej przez fotoclassic właśnie  :unsure: Masło maślane. Nie znam się na tym, ale to chyba jest pewne nadużycie.

 

Najbardziej mnie ciekawi, czemu maja tego "meade.pl"?. Z taka iloscia produktow trudno nazywac siebie przedstawicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie interesują mnie Twoje konflikty z pewnymi osobami ale trudno nie odnieść wrażenia że ten post to czysta demagogia. Jako założyciel forum i członek Rady Forum powinieneś trzymać "poziom". Bo właśnie zaczynasz robić to z czym do niedawna walczyłeś...

 

 

To ze Astrokrak jest sprzedawca Meade to juz wiemy, natomiast to, ze jestem "gosciem poniezej poziomu" niekoniecznie forumowiczow interesuje. Nastepnym razem radze ci, abys darowal sobie ponizanie persolnalne, czy to do mnie, czy kogokolwiek na forum. Zycze ci wiecej kultury osobistej i dystansu do tego, co sluchasz od kolegow. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Foto Classic Sp. z o. o. sprzedawała od lat sprzęt Bressera to wiadomo. To, że Bressera kupił Meade to też wiadomo. Logicznym staje się więc fakt, że FC sprzedaje Meade.

Małym jednak nadużyciem jest stwierdzenie na stronie www.meade.pl, że jest to "polska strona firmy Meade". Bo nie jest.

Zaciekawiło mnie przy okazji czy fima FC nie zmieniła nazwy z tego co pamiętam to kiedyś nazawała się Fotoclassic, a teraz jest Foto Classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie ciekawi, czemu maja tego "meade.pl"?. Z taka iloscia produktow trudno nazywac siebie przedstawicielem.

Bo kupili sobie taką domene...

 

To ze Astrokrak jest dystrybutorem Meade to juz wiemy, natomiast to, ze jestem "gosciem poniezej poziomu" niekoniecznie forumowiczow interesuje. Nastepnym razem radze ci, abys darowal sobie ponizanie persolnalne, czy to do mnie, czy kogokolwiek na forum. Zycze ci wiecej kultury osobistej i dystansu do tego, co sluchasz od kolegow.  :Beer:

Nie wiedziałem że kulturalne zwrócenie komuś uwagi jest równoznaczne z niską kulturą osobistą i poniżaniem personalnym. Ale chyba panują tu inne zasady.

 

Ok, do rzeczy. Świadomie lub nieświadomie (nie mi to oceniać) Twój post złamał punkt I.5.a Regulaminu Forum. W związku z tym prosze przenieść wątek tam gdzie jego miejsce, i gdzie odnieść sie może do niego dany dystrybutor.

 

Ups... chyba podpadłem pod punkt 10 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że  Foto Classic Sp. z o. o. sprzedawała od lat sprzęt bressera to wiadomo. To ze Bressera kupił Meade to też wiadomo. Logicznym staje się więc fakt ze FC sprzedaje Meade.

Małym jednak nadużyciem jest stwierdzenie na stronie www.meade.pl że jest to "polska strona firmy Meade". Bo nie jest.

Zaciekawiło mnie przy okazji czy fima FC nie zmieniła nazwy z tego co pamiętam to kiedyś nazawała się Fotoclassic, a teraz jest Foto Classic.

 

Tiaaa, mnie wlasnie ciekawi najbardziej ta strona. Jezeli Meade dalby namaszczenie dla FC to by ich umiescil w oficjalnych dystrybutorach - a tam Polska to czarna dziura. Nie chce mi sie tego juz sprawdzac, bo zaraz bedzie, ze teraz Astrokrak, czy inny mi placi, zeby zlikwidowac FC ;)

 

W kazdym badz razie, poki co oferta FC Meade jest marna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że kulturalne zwrócenie komuś uwagi jest równoznaczne z niską kulturą osobistą i poniżaniem personalnym. Ale chyba panują tu inne zasady.

 

Ok, do rzeczy. Świadomie lub nieświadomie (nie mi to oceniać) Twój post złamał punkt I.5.a Regulaminu Forum. W związku z tym prosze przenieść wątek tam gdzie jego miejsce, i gdzie odnieść sie może do niego dany dystrybutor. 

 

Ups... chyba podpadłem pod punkt 10  :D

 

:ha: Podpadles pod kilka paragrafow. Ale u nas jak w urzedzie skarbowym - mozesz dobrowolnie poddac sie karze. Jezeli sie skruszysz i zaplacisz 1000 zl na jakis dom dziecka (jak nie lubisz dzieci, to mozesz na moje), przeslesz dowod wplaty, to zostanie ci wybaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, prowokacyjny. Po prostu ludzie się gorączkują niepotrzebnie. Przykładowo na stronie Astrokraka ten temat jak na razie, nie cieszy się żadnym wzięciem.

 

 

Uważam, że Adam ma rację. Tam temat nie cieszy sie popularnością bo ma nieciekawy tytuł. Tytuł postu sugeruje, że znowu ktoś prosi aby ocenić jego stronę a wiemy jak to wygląda. Tytuł jest najważniejszy jak mawiał Lee Iacocca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest: www.astrokrak.pl/forum/viewtopic.php?t=106

 

Uważam, że Adam ma rację. Tam temat nie cieszy sie popularnością bo ma nieciekawy tytuł.  Tytuł jest najważniejszy jak mawiał Lee Iacocca.

 

Tutaj macie racje, tamten tytuł raczej nawiązuje do strony www jakiegoś początkującego astroamatora, nie mniej na pewno pare osób go tam też już widziało.

Edytowane przez tomekL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest: www.astromaniak.pl/viewtopic.php?t=106

Tutaj macie racje, tamten tytuł raczej nawiązuje do strony www jakiegoś początkującego astroamatora, nie mniej na pewno pare osób go tam też już widziało.

 

OK, teraz go znalazlem. Faktycznie, 20 odslon - marnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem że kulturalne zwrócenie komuś uwagi jest równoznaczne z niską kulturą osobistą i poniżaniem personalnym. Ale chyba panują tu inne zasady.

Kulturalnie a więc i DYSKRETNIE zwróciłbyś uwagę poza forum (priv).

To co zrobiłeś to PUBLICZNE OPIEPRZENIE, za przeproszeniem wszystkich Kulturalnych Czytelników tego tekstu.

Ot, połajanka typu: "Więcej kultury, chamie!"

 

I jeszcze... paragrafem Go! :lanie:

 

Założyłem kiedyś wątek dla rozładowywania agresji, może lepiej tam pisać?

 

Pokój temu domowi!

Pozdrawiam - Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was serdecznie

to ta moja ulubiona firma w ktorej zamowilem jakies 4 lata temu synte 120 refractor

ale marcin nie dogadal sie z jaque custoe aby ja wydobyc z tego statku co zatonol z dostawo to znaczy jeszcze nie dzwonil do mnie a tak powaznie

postanowilem napisac cos od siebie wszyscy kupuja i zamawiaja sprzet w jednej fabryce [orion celestron telescop service meade etc etc ] jesli chodzi o jakosc wszystko zalezy od kontraktu i dealera czy jest zainteresowany jakoscia czy tylko zrobieniem pieniedzy na astroamatorach praktycznie to wszystko jedna wielka sciema placi sie za reklame w pismach podstawia ludzi na forach itd itd [wiem co pisze ] jedno wielkie bagno jak sprzedac rzecz wyprodukowana za pare dolarow za ciezkie pieniadze

sam text ze strony producenta tych wszystkich cacek mowi za siebie cytat

 

China Products in the world, especially optical products, are mostly toy and one-off. The price is rather low and the quality is not good. Now we will supply some military and professional outdoor optics to you. The ratio of price/function is fairly high in the same optics of international markets.

We have professional technician to reply any question about outdoors or military products.

We also have long experience and wide network of selling military and professional outdoor optics in China, if you are interested in our growing market, we also may import your outdoor gear or outfitters and act as your agent of products.

Please contact us.

 

mysle ze najsolidniejsi [cala czolowa optyka firm jak intes tec tmb i inne [sa rosjanie nie ulegajacy marketingowym zapedom oraz zapewniajac dosc dobra cene

za diabla nie mozna ich naklonic do przyspieszenia produkcji mozna wymagac w kontrakcie jakosci optyki i taka sie dostaje [oczywiscie gdy dealer jest tym zainteresowany i posiada wiedze oraz umie ja zaiplantowac w kontracie]

pozdrawiam wszystkich ktorzy ogladajac niebo czuja sie jak w domu

adam

ps mam nadzieje ze mi wybaczycie bledy a skoncentrujecie sie na metoryce mojej szczerej wypowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups zapomnialem dodac nigdy bym nie wiedzial gdybym nie spedzil paru miesiecy w apm i poznal to wszystko od podszewki [prosze mi nie wmawiac zadnej reklamy]

a to jest najfajniesza definicja refractora jaka widzialem na stonach sluzby celnej

[mf gov]

(3) Refraktory astronomiczne, które, w przeciwieństwie do teleskopów zwierciadlanych, mających zwierciadło zamiast obiektywu, mają obiektywy składające się z układu soczewek, z których niektóre mogą mieć większą średnicę. Nie są one wyposażone w montowany okular, który mógłby powodować spadek natężenia światła.

 

Niniejsza pozycja obejmuje refraktory przeznaczone do obserwacji wzrokowych, wzrokowych i fotograficznych lub wyłącznie fotograficznych. Jeśli są wyposażone w aparat fotograficzny stanowiący integralną część kompletnego przyrządu, zalicza się je do niniejszej pozycji. Jednakże aparat fotograficzny, który nie jest integralną częścią kompletnego przyrządu, zalicza się do pozycji 9006.

 

:ha: podoba mi sie zwiezlosc

pozdrowienia

adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, mnie wlasnie ciekawi najbardziej ta strona. Jezeli Meade dalby namaszczenie dla FC to by ich umiescil w oficjalnych dystrybutorach - a tam Polska to czarna dziura. Nie chce mi sie tego juz sprawdzac, bo zaraz bedzie, ze teraz Astrokrak, czy inny mi placi, zeby zlikwidowac FC ;)

 

W kazdym badz razie, poki co oferta FC Meade jest marna.

 

To moje ostatnie chwile przed forum w tym tygodniu ale na koniec nadam den link ze strony Meade Europe: http://www.meade.de/index.php?id=293

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.