Skocz do zawartości

Cimoszewicz zrezygnował z kandydowania


Rekomendowane odpowiedzi

no to ja jako człowiek o poglądach lewicowych powiem tyle: na Borowskiego nikt ze zwolenników Cimoszki głosować nie będzie bo Borowski usiłował powtórzyć nędzny manewr Tuska z ucieczką do nowej "czystej" partii zamiast zostać i próbować naprawiać lewicę. wyborcy lewicy raczej zostaną w domach podczas tych wyborów. i tak przecież całość tym razem wezmą jacek, placek i donald zgodnie z regułą 4-letniego wahadła.

 

 

w zasadzie to nie moja sprawa bo na lewice nigdy nie zagłosuję ale ja to widzę tak, że elektorat lewicy to powinien Borowskiego po rękach całowac bo jakby z SLD nie wyprowadził borówek to by sie kolegom z SLD dupa nigdy nie zapaliła i złodziejski beton nadal grałby na pierwszych skrzypcach a tak usunął się na 2gi plan a na pierwszy wysunęli nowe twarze to może się nawet do Sejmu dostaną pod starym szyldem SLD dzięki głosom SB-ków, milicjantów i gierkomanów i ich rodzin.

Patrzenie na Borowskiego jako na zdrajcę jest dla mnie delikatnie mówiąc w złym guście. Zmienic SLD bez wyjscia z SLD to była mission impossible.

 

 

 

A mi to lotto.Wszyscy kandydaci od conajmniej dwudziestu lat są na scenie politycznej i pokazali ,ze niczego pozytywnego nie można się po nich spodziewać.A zaraz po wyborach prawica uwikła się w zaciętą wojnę o stołki  i dostęp do korytka.

 

 

już pisałem na tym forum że z takiego podejścia nic się nie urodzi a korytko obracac będa inni za nas. Nawet jak tylko mniejsze zło to trzeba to mniejsze zło wybierac jak się da. Taki to nam kłopot solidaruchy sprawiły bo dawniej to tylko na SLD o przepraszam na PZPR można było głosowac i nie było takich problemów. Jakby WC nie miałby kontrkandydatów to i by tego całego zamieszania nie było :D

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie to nie moja sprawa bo na lewice nigdy nie zagłosuję ale ja to widzę tak, że elektorat lewicy to powinien Borowskiego po rękach całowac bo jakby z SLD nie wyprowadził borówek to by sie kolegom z SLD dupa nigdy nie zapaliła i złodziejski beton nadal grałby na pierwszych skrzypcach a tak usunął się na 2gi plan a na pierwszy wysunęli nowe twarze to może się nawet do Sejmu dostaną pod starym szyldem SLD dzięki głosom SB-ków, milicjantów i gierkomanów i ich rodzin.

Patrzenie na Borowskiego jako na zdrajcę jest dla mnie delikatnie mówiąc w złym guście. Zmienic SLD bez wyjscia z SLD to była mission impossible.

już pisałem na tym forum że z takiego podejścia nic się nie urodzi a korytko obracac będa inni za nas. Nawet jak tylko mniejsze zło to trzeba to mniejsze zło wybierac jak się da.  Taki to nam kłopot solidaruchy sprawiły bo dawniej to tylko na SLD o przepraszam na PZPR można było głosowac i nie było takich problemów. Jakby WC nie miałby kontrkandydatów to i by tego całego zamieszania nie było  :D

 

słowem mówisz że jako "SB-ek, milicjant i gierkoman" mam krew na rękach?

 

śmieszy mnie tylko to ze ktoś kto nigdy na lewicę nie zagłosuje radzi lewicowcom co mają robić (w domyśle pewnie iść się zastrzelić albo zagłosować na faszystowski zamordyzm Romka albo Kaczek)

 

PS. jest takie przysłowie: w Polsce tylko ryby nie biorą ;) PEACE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przepraszam , nie chciałem nikogo urazic,

 

pewnie głosuje na nich też sporo normalnych ludzi, którzy z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów myślą że im więcej posłow SLD będzie w Sejmie tym w Polsce będzie lepiej.

 

Nie jest to jedyny fenomen na świecie, którego nigdy do końca nie zrozumiem.

 

PEACE

 

pozdrawiam

 

Zbyszek

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cimoszka zrezygnował, nie wiem czy sie z tego cieszyc czy nie, bo i tak miał mizerne szanse a wiekszą radość miałbym obserwując jego sromotną klęske. Popieram Tuska bo to jedyny kandydat naprawde wolnorynkowy. Mam dość socjalizmu który wciąz funkcjonuje w naszym kraju, niszczenia i upokażania polskiego pracodawcy/przedsiębiorcy. Dla mnie najlepszym przykładem absurdu i totalnej bezsensownosci socjaldemokratycznego podejscia do gospodarki jest nasz kodeks pracy. Miażdrzy on pracodawce straszliwie, co oczywiscie było świadomie zamierzone przez ustawodawce, w praktyce jednak wbrew intencjom twórców szkodzi również potencjalnym pracownikom bo windujac ich uprawnienia i rozsmarowujac pracodawce bardzo skutecznie zniechęca tego ostatniego do zatrudniania, co jest wedłóg mnie główną przyczyna naszego bezrobocia. Szkodzi zatem obydwu stronom , równiez tej która z załozenia miał chronić, ot kwintesencja lewicowego absurdu. Najbardziej mnie bawi to co czytam w programie Borowskiego - ochrona praw pracowniczych , hehe dobre ;-) To bedzie jeszcze bardziej.... ?

 

P.S. PiS rzeczywiscie skrecił na lewo straszliwie, przynajmniej w kwesiach gospodarczych, choc bardziej wynika to chyba z wiary ze populistyczne hasła przyspozą wyborców niz z rzeczywistych przekonań braci. Kiedyś ich popierałem, byłem nawet w ich młodzierzówce :D ale sie wypisałem jak zobaczyłem w jaką strone zaczynaja zmierzac.

Edytowane przez Misza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa zbig_wawa

 

V1

pewnie głosuje na nich też sporo normalnych ludzi, którzy z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów myślą że im więcej posłow SLD będzie w Sejmie tym w Polsce będzie lepiej.

...

Nie jest to jedyny fenomen na świecie, którego nigdy do końca nie zrozumiem.

....

Zbyszek

 

V2

pewnie głosuje na nich też sporo normalnych ludzi, którzy z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów myślą że im więcej posłow
PiS
będzie w Sejmie tym w Polsce będzie lepiej.

...

Nie jest to jedyny fenomen na świecie, którego nigdy do końca nie zrozumiem.

 

V3

pewnie głosuje na nich też sporo normalnych ludzi, którzy z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów myślą że im więcej posłow
PO
będzie w Sejmie tym w Polsce będzie lepiej.

...

Nie jest to jedyny fenomen na świecie, którego nigdy do końca nie zrozumiem.

 

V4

pewnie głosuje na nich też sporo normalnych ludzi, którzy z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów myślą że im więcej posłow
Samoobrony
będzie w Sejmie tym w Polsce będzie lepiej.

...

Nie jest to jedyny fenomen na świecie, którego nigdy do końca nie zrozumiem.

 

V5

pewnie głosuje na nich też sporo normalnych ludzi, którzy z zupełnie niezrozumiałych dla mnie powodów myślą że im więcej posłow
LPR
będzie w Sejmie tym w Polsce będzie lepiej.

...

Nie jest to jedyny fenomen na świecie, którego nigdy do końca nie zrozumiem.

Niepotrzebne skreślić. :ha:

 

 

pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, wszystko można sprowadzic do absurdu..

 

Krzychu, nie wymieniłeś paru partii ale rozumiem że chodzi Ci o to że nie ma partii,którą mógłbyś poprzec? Nie chcę agitowac ale ja poprę tą partię, która obiecuje że odda pieniądze ludziom a zabierze politykom (vel obniży podatki).

To w sumie bliskie podejściu : "Oni są wszyscy tak samo źli więc mam ich gdzieś, wybory też" tylko jest o wiele bardziej konstruktywne.

 

Jak się okaże że to też są oszuści to już nic innego nie zostaje jak tylko emigrowac albo szykowac butelki z benzyna....

 

 

 

PS a z SLD to jest zuuuupełnie inna sprawa, sprawdziłem, jesteś ode mnie starszy więc powinieneś pamiętac dlaczego ich baaaardzo nie lubię

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misza - nie przeczę że jest wiele do poprawienia w naszym polskim piekiełku ale...

 

czysty liberalizm też się nie sprawdza bo "niewidzialna ręka rynku" w praktyce oznacza puszczenie wszystkiego "na żywioł" - w takim przypadku po jakimś czasie mielibyśmy 60% bezrobocia i zamieszki (patrz wielki kryzys w USA i na świecie w latach 20tych)

 

ja jestem zwolennikiem teorii Caynes'a i interwencjonizmu Państwa w rozsądnych granicach

 

pozdr

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

system dwupartyjny nie jest taki zły

 

ale chyba tylko w usa,

w polsce , gdzie dwóch polaków, tam trzy zdania

 

ciekawe, czy nadejdą kiedyś czasy, gdy dojrzejemy do tego, że nie można tolerować ciągotek i ambicji różnych ludzi, którym tylko w głowie dorwać się do władzy, nażreć się, nachapać, a potem beszczelnie zmieniającymi piórka, spowrotem stającymi w szranki, z okazji nowych wyborów, posługującymi się tymi samymi hasłami, tumaniącymi te same rzesze, lecz już z ramienia innego ugrupowania.

na świecie takie osoby, to polityczne trupy, u nas, smutna rzeczywistość

 

ALF, gratuluję odwagi osobistej, mimo, że absolutnie nie zgadzam się z Twoimi poglądami, nie widzę najmniejszego powodu, do tego, aby ktoś uzurpułował sobie prawo do decydowania nt. rynku i gospodarki, aby ktoś miał prawo zabrać jednym, dać innym, bo niby dlaczego?

ale zostańmy przy swoich poglądach :Beer:

 

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, wszystko można sprowadzic do absurdu..

 

Krzychu, nie wymieniłeś paru partii ale rozumiem że chodzi Ci o to że nie ma partii,którą mógłbyś poprzec?

Nie głosuj na partię tylko na Ludzi, a takich znajdziesz w każdej partii. Jeżeli elektorat czyli My nie zrozumiemy tego prostego faktu to będzie to samo co przerabialiśmy od 16 lat.

 

 

pozdro

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>ale chyba tylko w usa,

>>w polsce , gdzie dwóch polaków, tam trzy zdania

 

 

świete słowa Sumas, dodam, że zwykle są to zdania wzajemnie wykluczające się

 

 

właśnie dlatego trzymam kciuki żeby ostały się tylko dwie partie mające szanse na rządzenie, mnogośc bytów na naszej scenie sprzyja takiej karuzeli debili, którzy nabroją, nakradną a potem chowają się i wyrastają za chwilę gdzieś indziej.

W takich dwóch partiach jest większa konkurencja i wzajemne pilnowanie.

 

 

A propos "wszyscy oni są tacy sami" : przypominam casus warszawskich struktur PO, nie było dowodów ale ich pogonili bo śmierdziało. (Patrz. SLD- mówimy że bez wyroku sądowego nasi koledzy są niewinni ale po wyroku też ich lubimy).

 

Gilowską wyrzucili (Rokita osobiście) za popieranie syna.

 

Dajcie mi przykład aferzysty z PO, który się zaszył, sam napiszę list do Rokity, Tuska albo Pitery z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Lepsze to niz siedzenie i narzekanie że u nas bez zmian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cimoszewicz - zły fatalne złamanie prawa [bysmy nie wiedzieli gdyby nie wybory i co tu wiele mówić dopóki koledzy politycy ze soba nie walcza tak kryją swoja działalnośc niezgodna z prawem i nie mówie tu tylko o lewicy ale o kaczorach i po również - i inkt temu nie moze zaprzeczyć]

 

tusk - zły cwaniaczek i karierowicz------|

|------ zmiana porządku konstutu. autoryta.

kaczyński - zły za niski i oschły ---------|

 

to kto....?

chyba nie jakiś liwusz coś tam lub stasio t. borek- może no cóż nasi politycy to jedno i to samo bagno......nie wspominając o lpr i podobnym świetym partiom pro-rydzykańskim

 

 

 

 

ps. widze że wielu tu liberałów... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaglosuje na Dona,dostalem od niego list,w ktorym pisze za co sie wezmie w czasie swojej prezydentury.Traktuje to jako pisemne zobowiazanie.Moj glos wyborczy stanowi pewne dobro,kupienie ktorego w zamian za konkretne obietnice musi skutkowac podobnie jak zawarcie umowy handlowej.Mialem nie glosowac,bo ciagle nabijaja mnie w butelke,ale obrazac sie i izolowac,tez nie jest dobrze.Zaglosuje wiec z tym postanowieniem,ze jak bede mocno zawiedziony za 5 lat, to wytocze Donaldowi proces cywilny,tyle co moge zrobic,zeby glosowac i nie musiec powiedziec,ze sie znowu sfrajerowalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>ja jestem zwolennikiem teorii Caynes'a i interwencjonizmu Państwa w >>rozsądnych granicach

 

ok, ja też jestem zwolennikiem aplikowania teorii Keynes'a w rozsądnych granicach ale najchętniej u naszych sąsiadów a jeszcze lepiej nieprzyjaciół.

 

W dzisiejszych czasach być zwolennikiem Keynes'a można być przez pierwszy wykład z Historii Myśli Ekonomicznej, na którym dowiadujemy się jak to się Stany dzięki temu wyciągnęły z wielkiego kryzysu.

 

Podczas drugiego wykładu uważny słuchacz dowiaduje się że że Keynesizm w wielu krajach pod rządami socjalistów jest pretekstem do zawłaszczania gospodarki przez państwo oraz rosnących jak kula śnieżna wydatków państwa, potężnych deficytów budżetowych itp. itd. Aż się Keynes w grobie przewraca.

 

Zadania domowe 1. Podać podobieństwa i różnice sytuacji w Polsce obecnie i w USA w czasach wielkiego kryzysu.

 

Zadania domowe 2. Podać w tys. km ile autostrad można by rocznie wybudować w Polsce gdyby państwo nie musiało ponosić kosztów długu publicznego. (brzmi znajomo?)

 

 

Był taki film "Alf", tytułowy bohater, notabene kosmita w jednym z odcinków został prezydentem w USA, problem bezrobocia rozwiązał szybko i sprawnie. "Nie ma bezrobotnych, budują domy dla bezdomnych".

 

Zadanie domowe nr. 3 (Specjalnie dla Ciebie ALF) Dlaczego takie rozwiązanie jest utopią, a dlaczego jest czystą utopią w Polsce?

 

 

BTW To chyba Keynes zaproponował żeby w warunkach ostrego niedoboru popytu realnego tak jak w czasie wielkiego kryzysu rząd płacił jednym robotnikom za kopanie dołków a innym za ich zasypywanie. (To pewnie nie na 100% serio tylko tak żeby zobrazować co robimy i po co). My tutaj w Polsce poszliśmy dalej, mamy parę milionów bumelantów i fałszywych rencistów , którzy żadnych dołków nie muszą kopać a i tak coś im z budżetu skapnie

 

Zadanie nr 4. Ile lat ostrego Keynesizmu trzeba by zaaplikować w 40 milionowym kraju w warunkach globalizacji i międzynarodowej konkurencji ażeby ten kraj w końcu zbankrutował a wszyscy Keynesiści (czytaj lewicowi ekonomiści) zostali z niego wydaleni?

 

Chcemy się dowiedzieć? Głosujemy na lewice?? Kto chętny??? Chodźcie zaprosimy znajomych do tej zabawy!!! Poprosimy WC żeby jeszcze raz zmienił zdanie, będzie fajnie, zobaczycie !!! :helo:

Edytowane przez zbig_wawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas drugiego wykładu uważny słuchacz dowiaduje się że że Keynesizm w wielu krajach pod rządami socjalistów jest pretekstem do zawłaszczania gospodarki przez państwo oraz rosnących jak kula śnieżna wydatków państwa, potężnych deficytów budżetowych itp. itd. Aż się Keynes w grobie przewraca.

Aaa, ja to juz słyszałem! Socjalizm był dobry, tylko źli ludzie go wypaczyli. Socjalizm tak, wypaczenia nie!

Tylko czemu on jakiś taki podatny na te wypaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, ja to juz słyszałem! Socjalizm był dobry, tylko źli ludzie go wypaczyli. Socjalizm tak, wypaczenia nie!

Tylko czemu on jakiś taki podatny na te wypaczenia?

 

a to akurat proste,

ludzie są wygodni, lepiej brać niż dawać,

a komuna właśnie tego nauczyła społeczeństwa,

więc nigdy więcej komuny

( tu był fragment piosenki, lecz zdaje się cenzorowi się mało podobała)

taak było dawniej, ale teraz mam dokładnie wszystko w d..

przynajmniej się nie męczę :szczerbaty:

pozdrowienia :Beer:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dwa pokolenia nie mają pojęcia o ekonomi stąd takie a nie inne były poprzednie wybory.

Gdyby uczono o podstawowych mechanizmach ekonomicznych państwa już w podstawówkach to w niedalekiej przyszłości komuna i socjalizm byłyby tylko koszmarem przeszłości.

Komuna ani tym bardziej teorie Caynes'a nifdy i nigdzie się nie sprawdziły ,a i obecnie widzimy co dzieje się obecnie u starych członków Unii.

Dawanie przykładów na zły lieralizm z początków 20 wieku to typowy chwyt komunistów ,tak uczono nas w szkołach .

Samo słowo liberalizm ,czy ktoś się zastanawiał skąd pochodzi i co właściwie oznacza?

I dlaczego do cholery dla wielu to ma znaczenie pejoratywne ?

 

ps.

A niby w czym interwecjonizm państwa jest dobry ,bo dołoży jednej grupie społecznej okradając całą resztę ? :Salut:

Ja się nigdy nie zgodzę aby ktoś mnie "legalnie" okradał w imię wydumanych idei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sumas,

długo powstrzymywałem się przed zabraniem głosu w tym w tym wątku, ale przytoczony przez Pana Pana wierszyk, dość dobrze wszyskitkim znany, choć przez Pana niedokończony - cytuję -

 

...a na drzewach zamiast liści...

 

to już GRUBA PRZESADA. Niezależnie od możliwych konsekwencji, które być może spotkają mnie ze strony moderatora, czułbym się ostatnią świnią, gdybym oszczędził Panu inwektywy. Stosujesz Pan typową dla zaplutych faszystów retorykę, która podżega tylko do głupiej nienawiści.

 

Ponadto wyrażam głęboki żal, iż forum, które ma służyć rozwijaniu naszych wspólnych astro-zainteresowań musi męczyć oko tym sprowokowanym agenturalną praktyką Miodowicza wątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sumas,

długo powstrzymywałem się przed zabraniem głosu w tym w tym wątku, ale przytoczony przez Pana Pana wierszyk, dość dobrze wszyskitkim znany, choć przez Pana niedokończony - cytuję -

 

...a na drzewach zamiast liści...

 

to już GRUBA PRZESADA. Niezależnie od możliwych konsekwencji, które być może spotkają mnie ze strony moderatora, czułbym się ostatnią świnią, gdybym oszczędził Panu inwektywy. Stosujesz Pan typową dla zaplutych faszystów retorykę, która podżega  tylko do głupiej nienawiści.

 

Ponadto wyrażam głęboki żal, iż forum, które ma służyć  rozwijaniu naszych wspólnych astro-zainteresowań musi męczyć oko tym sprowokowanym agenturalną praktyką Miodowicza wątkiem.

 

Przykro mi, że osobiście Pana to dotknęło, ubolewam z powodu, że poczuł się Pan urażony, za co proszę przyjąć moje przeprosiny.

Naturalnie wykasuję ten wierszyk, zeby nie raził Pana oczu,

 

ale nie odpowiem na Pana zaczepkę

 

natomiast wszyscy tu wyrażamy swoje poglądy, nikt chyba niechce tu nikogo nawracać, a Pana głębokie żale, żeby o takich zdarzeniach wogule nie rozmawiać, świadczą tylko o chyba Pana tęsknotach, żeby móc, jak dawniej zamknąć ludziom usta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radku,

ja w żadnym wypadku nie bronię zbrodniczych totalitaryzmów. Wszystkie: i te lewicowe, i te prawicowe są w tym samym stopniu godne potępienia.

Chodzi tu raczej o to, jakie etykiety są przyklejane lewicy. Wiadomo: stalinizm, maoizm, czerwoni kmerzy... Warto w tym kontekście przypomnieć też prawicowcom kilka głośnych nazwisk: Hitler, Mussolini, Franko, Pinochet...

Tylko co z tym wszystkim mają wspólnego W. Cimoszewicz i tegoroczne wybory prezydenckie? Otóż zupełnie nic, oprócz brudnych chwytów propagandowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.