Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

@loopp warto ;)

Przed wczoraj znów wybrałem się na Golcówkę, zapomniałem że zaraz po powrocie z NL tam zawitałem w styczniu :) fak, jak ten czas zasuwa, człowiek nie ma czasu na swoje przyjemności tylko praca i praca....

Tatry_Golcowka_Imielin.jpg?noCache=14471

Edytowane przez merti
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Dzięki @demek. Tu mapka z dokładnym miejscem zdjęcia robiłem po przeciwnej (prostopadle) stronie drogi od kulminacji, ;) Tam jest taka polanka bez krzaków...

 

@loopp najlepsze jest to że wierchy było widać jak na dłoni (brakowało mi wtedy choćby monokularu). Te zdjęcia są naturalne, tylko auto kontrast, a robione starą małpką Panasonic TZ-5 (szumofobem jakby powiedzieli znafcy aparatów :) ), którą mam zawsze ze sobą ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merti, demek dzięki za informacje - mam nadzieję że będę miał okazję się tam wybrać, a może jeszcze do tego trafić z widocznością :)

Patb gratulacje! nieźle to wyszło.

a przede wszystkim fajnie widzieć nowe wpisy w tym wątku :)

 

tak w ogóle to ostatnio popołudniami wydaje się być niezła widoczność, trochę pada, dużo wieje - ale niestety nie miałem okazji sprawdzić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

merti, demek dzięki za informacje - mam nadzieję że będę miał okazję się tam wybrać, a może jeszcze do tego trafić z widocznością :)

Patb gratulacje! nieźle to wyszło.

a przede wszystkim fajnie widzieć nowe wpisy w tym wątku :)

 

tak w ogóle to ostatnio popołudniami wydaje się być niezła widoczność, trochę pada, dużo wieje - ale niestety nie miałem okazji sprawdzić..

 

Dzięki! ;)

Na obecną chwilę czekamy na reaktywację kamerek, z przekazanych mi informacji przez Mateusza jest szansa na ich ponowne uruchomienie, ale chłopaki walczą z oprogramowaniem po zmianie serwera (nie wiadomo ile to potrwa), a widok na Beskid z Mikołowa zawsze pomagał ;)

Na obecną chwilę sprawdzam widoczność na podstawie horyzontu z kamery na Javorovym w stronę Gliwic ;)

http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=javorovy

i w sumie nie mylę się w swoich przypuszczeniach bo jeśli horyzont jest czysty to znak że Beskid widać od nas, niestety nie dowiemy się natomiast jakie są warunki na Tatry, gdyż jest to 2x dalej no i inny kierunek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

od paru dni jest dość dobra widoczność z 'nizin' czyli z okolic Zagłębia/Śląska - jakieś 7/10 bo Tatry niewidoczne ale Babia, Skrzyczne, Czantoria itp jak najbardziej.

poniżej 2 fotki ze 'wzgórza Małobądzkiego' w Będzinie - nie wiem jak jest dzisiaj ale warto trzymać rękę na pulsie :D

 

Skrzyczne

20160707-malobadzkie_1.jpg

 

i Czantoria z wieżą widokową

20160707-malobadzkie_2.JPG

 

 

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Góra Janowskiego-praktycznie nigdy dotąd nieeksploatowana dalekoobserwacyjnie (kiedyś pojawił się tylko drobny wycinek Beskidu Morawskiego) a można śmiało podjąć dyskusję czy to nie najlepszy punkt widokowy w Polsce poza górami!

Szczególnie jak ktoś jest nieco wyższy i wejdzie na sam jej wierzchołek, bo średniak wejdzie tylko taką jakby platformę między wierzchołkami (może 510 m n.p.m.) ;)

 

Widzimy Szczebel, Wielki Luboń, Kotoń, Koskową Górę i ledwo wygląda fragment Gorców:

Beskid Wyspowy i Makowski - Kopia.jpg

 

Babia Góra, Pilsko, Skrzyczne. Dalej na zachód niestety szło załamanie pogody.

Beskid Żywiecki, Mały i Śląski - Kopia.jpg

 

Najlepszy punkt widokowy poza górami musi mieć widok w różne strony. Wisienka na torcie to Telegraf i Łysogóry. Na prawym skraju zdjęcia ledwo, ale dochodzimy do 110 km.

Telegraf i Łysica - Kopia.JPG

 

Ze Skałką 502 walczyłem 10 razy, z Wyżgóry w Sułoszowej zrobiłem panoramę za piątą wizytą. Tutaj coś się zaczęło dziać za czwartym razem ;)

Edytowane przez Paweł W.
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pawle, ale tam jest hotel więc jak to jest teraz z tymi skałkami wokół niego? Dostępne czy nie?

 

"Jest" to najłagodniej rzecz ujmując. Nie wiem co trzeba mieć pod kopułą, żeby się na to zgodzić.

Skały są normalnie dostępne, nie ja jeden wchodziłem w tym samym czasie. W ogóle, jak to wygląda-z jednej strony lasek, dzicz totalna no i własnie wejście na te skały a z drugiej strony hotel, od razu pod skałami trawnik i jeszcze coś tam dmuchanego. Jakaś brama imprezowa czy nie wiem co... Ale przez teren hotelowy też się da przejść.

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i stało się...

 

Pradziad trafiony z Trzebini 160 km i to na tle słońca, tym razem porządnie i nie... Ale o tym za chwilę...

 

Najpierw główny aktor :)

Pradziad_Trzebinia_0.jpg

Pradziad_Trzebinia_1.jpg

 

Ciekawie zaczęło się po chwili gdy słońca było coraz mniej - Pradziad zaczął rzucać cień :)

Cien_Pradziada_0.jpg

Cien_Pradziada_1.jpg

Cien_Pradziada_2.jpg

Cien_Pradziada_3.jpg

 

A dopiero przed chwilą, zgrywając zdjęcia, zauważyłem że Vysokie Hole także rzuciło cień :D

Cien_Pradziada_4.jpg

 

Niestety, ale sądzę że aparat mi się rozregulował od ciągłego noszenia, rzucania i dlatego zdjęcia na długim końcu mam nie ostre :( Ręczne ustawianie ostrości nie wchodzi w rachubę, bo raz że w Olympusie jest mały wizjer, a dwa że cało to ustawianie jest wspomagane silnikiem co nie zawsze skutkuje dobrym ustawianiem ostrości. O korekcji w serwisie nawet nie myślę bo to prawie osiem stów i trochę mi smutno że Olek już pada... :(

crop_Pradziad.jpg

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcia.Nie ma się co przejmować że trochę mało ostre liczy się satysfakcja. Ja już od 4 lat poluje na Pradziada w tarczy słonecznej z Andrychowa i z Leskowca i jeszcze pogoda mi nie dopisała ale się nie poddaje i czekam teraz znów do kwietnia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Skorzystałem ze słonecznego poniedziałku i po raz kolejny łapałem Babią Górę z hałdy murckowskiej przerobionym aparatem. Nad celem było pochmurnie, ale i tak bliska podczerwień robi różnicę.

 

Filtr UV/IR-cut:

 

v.jpg

 

Filtr IR-pass 685 nm:

 

nir.jpg

 

(Pliki JPG prosto z aparatu).

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.