Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsze zdjęcie Karkonoszy z Doliny Odry pomiędzy Brzegim Dolnym a Środą Śląską (do Śnieżki 82 km)

1. Widzę, że Trzebicko masz już obcykane . Może jeszcze nie wyeksploatowane, bo fajnie byłoby trafić na taką pogodę jak przedwczoraj, ale nie jest to obracanie się w kręgu hipotez. Wpis na Twoim blogu już kiedyś widziałem, tylko w nie skojarzyłem od razu nazwy wsi.

2. Dzisiejsze zdjęcie - jazda bez trzymanki! Gdybyś nie napisał, skąd ono jest, to postawiłbym, że z doliny Jedlicy, gdzieś między Jelenią Górą a Kowarami :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Widzę, że Trzebicko masz już obcykane . Może jeszcze nie wyeksploatowane, bo fajnie byłoby trafić na taką pogodę jak przedwczoraj, ale nie jest to obracanie się w kręgu hipotez. Wpis na Twoim blogu już kiedyś widziałem, tylko w nie skojarzyłem od razu nazwy wsi.

2. Dzisiejsze zdjęcie - jazda bez trzymanki! Gdybyś nie napisał, skąd ono jest, to postawiłbym, że z doliny Jedlicy, gdzieś między Jelenią Górą a Kowarami :).

 

Zwróc uwage że Karkonosze są nieco rozmyte. Dzisiaj okienko pogodowe trwało maksymalnie nieco ponad godzinę. Na szczęście dzisiaj miałem prace terenowe i jako kierownik samego siebie mogłem zaplanowac przerwę śniadaniową w dobrym miejscu do obserwacji. Natomiast w sobotę pomimo kiepskiego światła obserwowałem z Piotrkowiczek koło Trzebnicy śnieg w Górach Izerskich. Pogoda dopisuje ale niestety wiekszość dni z dobrą widzialnością spędzam w biurze albo jeżdząc gdzieś po Wrocławiu. Dzień niestety jest jeszcze na tyle krótki że co najwyżej po pracy mogę wyskoczyć na Trzebnickie i to też juz prawie po ciemku. Jeśli nie chcesz utonąc w korku w jadąc w stronę Trzebnicy to wypróbuj drogę przez ul. Kmieńskiego-Pasikurowice-Godzieszową-Skarszyn-Głuchów do Trzebnicy. Przy czym już w Skarszynie można poczynic prawie z drogi dobre daleki obserwacje na Sudety Wschodznie, a z Głuchowa na Karkonosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Karkonosze (do Śnieżki jakieś 85 km) i Odra, która znacznie przybrała po ostatnich deszczach i roztopach.

 

Więcej zdjęć znajduje się tutaj:

http://500-mm.blogspot.com/2015/02/stopien-wodny-malczyce.html

 

Karkonosze nad Odrą.jpg

Edytowane przez Tucznik
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dosyć długiej przerwie. Byłem dzisiaj z synem na Pradziadzie. Wyjechaliśmy z domu o 7:30, gdy dojechaliśmy do Ząbkowic to był widoczny wyraźnie Pradziad i myśleliśmy że warunki dziś będą rewelacyjne, jednak po dojechaniu do Karlovej Studanki pogoda się błyskawicznie zmieniła do tego stopnia, że po wjechaniu na Ovcarnę nie było już widać szczytu Pradziada tylko wszystko w chmurach -_- Natomiast takiej zimy już dawno nie widzieliśmy, poprostu widoki bajka. I to nam zrekompensowało brak warunków do Dalekich Obserwacji :)

 

1 zdjęcie - Jesioniki z Ząbkowic Śląskich po 8 rano - Pradziad(65 km), Keprnik(52 km)

2 zdjęcie - Pradziad(45 km) z przejścia granicznego Paczków/Bily Potok

3 zdjęcie - Na parkingu Ovcarna - piękna zima :)

4 zdjęcie - widok z Ovcarny w kierunku Pradziada - mgła

5 zdjęcie - na platformie widokowej mniej więcej w połowie drogi na szczyt z Ovcarny - widoki rewelka :) heh

 

Choć po dojechaniu do Ovcarny widoków zero, to dzień uważam za bardzo udany :) Pzdr Rambo75

post-24996-0-30375800-1422835547_thumb.jpg

post-24996-0-65583400-1422835690_thumb.jpg

post-24996-0-66665600-1422835915_thumb.jpg

post-24996-0-30938100-1422835939_thumb.jpg

post-24996-0-74500800-1422835995_thumb.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Robercie. Tak przejeżdżaliśmy przez Vidnave jakos kolo 13.30 ;) niestety mamy pecha do Pradziada gdy rano jechaliśmy przez Ząbkowice to byla widoczność rewelacja i byliśmy pewni ze tym razem sie uda, niestety za Jesenikiem zaczelo sie chmurzyć i wiezy z Pradziada juz nie bylo widac:/ jeszcze w drodze z Hvezdy na Owczarnie byly przeblyski czystego nieba i mieliśmy nadzieje jednak na samej Owczarni juz widoków zero:( pzdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Robercie. Tak przejeżdżaliśmy przez Vidnave jakos kolo 13.30 ;) niestety mamy pecha do Pradziada gdy rano jechaliśmy przez Ząbkowice to byla widoczność rewelacja i byliśmy pewni ze tym razem sie uda, niestety za Jesenikiem zaczelo sie chmurzyć i wiezy z Pradziada juz nie bylo widac:/ jeszcze w drodze z Hvezdy na Owczarnie byly przeblyski czystego nieba i mieliśmy nadzieje jednak na samej Owczarni juz widoków zero:( pzdr ;)

No to mijaliście się z dwoma rowerzystami przed Vidnavą od strony Jesenika. Tak sobie skojarzyłem po rejestracji DDZ....(jedyny samochód na polskich blachach) :D

 

Warunki nas ostatnio nie rozpieszczają. Tatry ostatni raz widziałem w październiku...Jak na razie ta zima jest najgorsza pod względem dalekoobserwacyjnym odkąd pamiętam. Niby udało mi się dojrzeć Karkonosze czy Beskidy lecz porównując to do innych lat jest po prostu marnie :(

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mijaliście się z dwoma rowerzystami przed Vidnavą od strony Jesenika. Tak sobie skojarzyłem po rejestracji DDZ....(jedyny samochód na polskich blachach) :D

 

Warunki nas ostatnio nie rozpieszczają. Tatry ostatni raz widziałem w październiku...Jak na razie ta zima jest najgorsza pod względem dalekoobserwacyjnym odkąd pamiętam. Niby udało mi się dojrzeć Karkonosze czy Beskidy lecz porównując to do innych lat jest po prostu marnie :(

 

Coś się "przekręciło" bo ja nigdy w zimie nie widziałem z nizin Sudetów Wschodnich czy Karkonoszy. A w tym roku mógłbym powiedzieć że takie widoki są częste.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś się "przekręciło" bo ja nigdy w zimie nie widziałem z nizin Sudetów Wschodnich czy Karkonoszy. A w tym roku mógłbym powiedzieć że takie widoki są częste.

Ja za blisko gór mieszkam ;)

 

Coś w tym faktycznie jest. Niby warunki są ok, ale przeważnie najwyższe partie gór są w chmurach.

 

A tak z innej beczki: Na Zlatym Chlumie zamontowali nową kamerę. Jakość jest super, ale niestety skierowana na najbliższe góry.

 

http://albus.mujes.cz:8082/latest-24h.webm

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Góry Izerskie ze Ślęży, strzałką zaznaczone są skałki na górze Jizera (102 km)

Zdjęcie niewystarczająco wyraźne i perspektywa też nie ta ale na prawo od strzałki to chyba Wysoki Kamień, a to białe takie przy brzegu to chyba wyrobisko po byłej kopalni kwarcu Stanisław.

 

Tak wyglądała wczoraj Wielka i Mała Sowa od strony Głuszycy.

post-3908-0-68265300-1423382360_thumb.jpg

post-3908-0-72903200-1423382361_thumb.jpg

Edytowane przez Pwojtek
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Góry Izerskie ze Ślęży, strzałką zaznaczone są skałki na górze Jizera (102 km)

Nieźle! Widzę, że wykorzystałeś wczorajsze warunki(podobnie jak ja) :)

 

A tak przy okazji..., Wczoraj próbowały odlecieć "spodki" ze Śnieżki :P

 

DSC_7249.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle! Widzę, że wykorzystałeś wczorajsze warunki(podobnie jak ja) :)

 

A tak przy okazji..., Wczoraj próbowały odlecieć "spodki" ze Śnieżki :P

 

attachicon.gifDSC_7249.jpg

 

Niestey nie mogłem być na wschodzie słońca bo miałem pewne zobowiazania, ale o 10:00 byłem już na szczycie Ślęży, o 11:00 nie było już czego podziwiać. Dobrze że zdjęcia robiłem ze skałek poniżej wieży widokowej, bo jakiś koleś połamał ciężarem ciała prowizoryczną drewnianą drabinkę i gdybym był na wieży to bym miał problem.

 

Na Śnieżce raczej wybudowano zamek :)

 

tymczasem dzisiejsze zdjęcia zanim dopadła nas śnieżyca:

 

GSA ze Wzgórz Strzelińskich (80,5 km), i nie wiem co kopci po lewej stronie, Górażdze???

 

EDIT: silnik Astropolis zmasakował jakościowo JPGa :(

GSA.jpg

Edytowane przez Tucznik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Ostatnimi dniami widoczność pomimo bezchmurnego nieba nie jest zachwycająca, więc dodaję wczorajszy zachód słońca z okolic Jaźwiny (okolice Ślęży), Śnieżkę o zachodzie słońca z 09.03.2015 oraz piękne widoki na Karkonosze z okolic Strzegomia, Rogoźnicy z 08.03.2015.

 

W najbliższe dni wybieram się na Ślężę i mam nadzieję, że ustrzelę Śnieżkę oraz jak odpowiednio warunki dogodzą to i Jesioniki :)

 

Pozdrawiam Rambo75

post-24996-0-64321000-1426725052_thumb.jpg

post-24996-0-56302800-1426725829_thumb.jpg

post-24996-0-04098100-1426725836_thumb.jpg

post-24996-0-91450000-1426725840_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę odwiedziłem wspomnianą już jakiś czas temu górę Landeskrone. Najpierw dwa typowe widoki, czyli góry: Jested (44 km)...

Ještěd.JPG

...i Kaczawskie:

Kaczawskie.JPG

ale prawdziwym wyzwaniem dla mnie było szukanie celów na północy. I czegoś się doszukałem! Najpierw Niemcy...

Niesky i Janschwalde.JPG

A teraz chyba prawdziwy przełom! W swoim czasie jako pierwszy wrzucałem zdjęcie Karkonoszy z Zielonej Góry. Dziś-również pierwszy-proponuje wam w drugą stronę: Lubuskie z szeroko pojętych Sudetów! Tyle ile dało się wydobyć z 300 mm :icon_wink:

IMG_4741.JPG

IMG_4712.JPG

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dwa widoczki z wieży widokowej na na górze Radogost w górach Kaczawskich koło Jawora. Chłodniejsze arktyczne powietrze sprawiło, że dziś była doskonała widoczność. Niestety pod ręką była tylko Nokia Lumia (ale z obiektywem Zeissa). Na pierwszym Karkonosze, na drugim Góry Sowie oraz Wałbrzyskie i Kamienne.

post-3908-0-41213800-1428864310_thumb.jpg

post-3908-0-93310500-1428864339_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze zdjęcia z moich miejscówek.Widoczność była wspaniała,ze wszystkich miejsc było widać Karkonosze,Sky Tower jak i Jesioniki i Całe Sudety Wschodnie. Zdjęcia wykonywałem spod Masywu Ślęży.Byłem rowerem i ukręciłem 55 km :)

 

1 zdjęcie-Widok na Śnieżkę i Studnicni Horę z Tuszyna (około 70 km)

2 zdjęcie-Karkonosze widziane z Tąpadła-Do Śnieżki 70km,Do Smogorni 72 km

3 zdjęcie-Pięknie widoczny Sky Tower z Sulistrowic (40 km)

4 zdjęcie-Pradziad z widoczną czapą śniegową na szczycie i wieżą TV z Przemiłowa - 100 km :)

5 zdjęcie-Śnieżnik widoczny z Przemiłowa - 71 km :)

6 zdjęcie-Śnieżka i Studnicni Hora widziane z Jaźwiny w pełnym słońcu - 72 km :)

 

Dzień udany! :)

post-24996-0-96741000-1428944418_thumb.jpg

post-24996-0-19504400-1428944539_thumb.jpg

post-24996-0-25580600-1428944605_thumb.jpg

post-24996-0-72173000-1428944623_thumb.jpg

post-24996-0-90388600-1428944633_thumb.jpg

post-24996-0-69934500-1428944640_thumb.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze zdjęcia z moich miejscówek.Widoczność była wspaniała,ze wszystkich miejsc było widać Karkonosze,Sky Tower jak i Jesioniki i Całe Sudety Wschodnie. Zdjęcia wykonywałem spod Masywu Ślęży.Byłem rowerem i ukręciłem 55 km :)

 

1 zdjęcie-Widok na Śnieżkę i Studnicni Horę z Tuszyna (około 70 km)

2 zdjęcie-Karkonosze widziane z Tąpadła-Do Śnieżki 70km,Do Smogorni 72 km

3 zdjęcie-Pięknie widoczny Sky Tower z Sulistrowic (40 km)

4 zdjęcie-Pradziad z widoczną czapą śniegową na szczycie i wieżą TV z Przemiłowa - 100 km :)

5 zdjęcie-Śnieżnik widoczny z Przemiłowa - 71 km :)

6 zdjęcie-Śnieżka i Studnicni Hora widziane z Jaźwiny w pełnym słońcu - 72 km :)

 

Dzień udany! :)

 

O której robiłeś zdjęcia na Ślęży i okolicy, być może kilku dalekich obserwatorów robiło w tym czasie zdjęcia z innych miejsc w stronę Ślęży.

 

 

 

 

Tymczasem dzisiejsze zdjęcia z okolicy Brzegu Dolnego, z wału przeciwpowodziowego na Odrze (do Śnieżki 82 km)

Jutro prawdopodobnie trzeci dzień z dobrymi warunkami do obserwacji.

Karkonosze-82km.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tucznik zdjecia robiłem pomiędzy godziną 14-16 :) w Sulistrowicach dłużej stałem bo był jakiś rajd kolarski ;) genialnie widoczne były wczoraj Sudety. Ciekawy jestem czy Robert J nie pojechał wczoraj na Pradziada :)

 

Ja w tym czasie robiłem foty Ślęży ze wzgórz Płaskowyżu Głubczyckiego położonych około 15 km na północ od Biskupiej Kopy, wieczorem już byłem na Wzgórzach Trzebnickich. Robert też robił foty, ale niech on sam się wypowie gdzie był.

 

 

 

Dziś były gorsze warunki niż wczoraj, a po godzinie 16:00 zmieniło się zachmurzenie i spadł bardzo kontrast pomiędzy niebem a odległymi górami. Dlatego też pierwsza obserwacja Jesioników z powiatu wołowskiego jest dosyć skromna: ośnieżony Pradziad widziany z okolicy Brzegu Dolnego (138 km)

Pradziad-138 km.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tucznik zdjecia robiłem pomiędzy godziną 14-16 :) w Sulistrowicach dłużej stałem bo był jakiś rajd kolarski ;) genialnie widoczne były wczoraj Sudety. Ciekawy jestem czy Robert J nie pojechał wczoraj na Pradziada :)

W niedzielę wyskoczyłem tylko na Biskupią Kopę na piwo. Karkonosze ładnie widoczne ze szczytu. Wieczorem trafiłem jeszcze na jedną miejscówkę w okolicy Gierałcic skąd widać było po zachodzie słońca Śnieżkę.

 

Pora roku na rowerowy wypad na Pradziada niestety nieodpowiednia. W niedzielę zaczynając od Ovcarni leżało jeszcze 180-200 cm rozmokniętego śniegu.

Dziś były gorsze warunki niż wczoraj, a po godzinie 16:00 zmieniło się zachmurzenie i spadł bardzo kontrast pomiędzy niebem a odległymi górami. Dlatego też pierwsza obserwacja Jesioników z powiatu wołowskiego jest dosyć skromna: ośnieżony Pradziad widziany z okolicy Brzegu Dolnego (138 km)

Hmmm..., to jakiś miraż wyszedł, że takie zniekształcenia czy może chmury poniżej szczytu ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.