Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

całkiem niezły zoom tylko szkoda że kiepsko z ostrością - czym fotografujesz?

p.s. nie wybrałeś się na Ślężę? :)

 

Zdjęcia robię aparatem cyfrowym Sony DSC-HX300. Kiepska jakość wynika z tego,że mocno wiało i była lekka mgła ale kiedyś zrobię zdjęcie Pradziada o zachodzie słońca. Mam jeszcze zdjęcie Śnieżnika- odległość 70 km oraz wieżowca Sky Tower z Wrocławia-odległość 35 km. Jak chcesz mogę dodać:) a na Ślężę się wkrótcę wybiorę by zrobić panoramę całych Sudetów:) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze góry Sowie o zachodzie słońca widziane z drogi pomiędzy miejscowościami Przemiłów-Oleszna. Do Wielkiej Sowy 30 km, do Kalenicy 33 km.

 

Nawet na niezbyt dużym zoomie masz mydlany obraz na zdjęciach, a w testach twój aparat wypada całkiem nieźle, dziwi mnie to trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zrobione dnia 30 grudnia 2013, ostatnie dalekoobserwacyjne w tym roku, od pewnego czasu próbowałem złapać Karkonosze z okolic Krotoszyna (obserwacja taka była wymieniana w wątku Most Wanted 2011), jak dotąd nieskutecznie, aż do wczoraj, miejscówki nie moge zdradzić bo stanie się ono miejscem niezliczonych pielgrzymek dalekich obserwatorów :) ale zdjęciami mogę się podzielić:

 

Dystans:

 

- Śnieżka 149,6 km

- Studniční hora 152 km

- Luční hora 153 km

 

 

 

 

Kark.jpg

krr.jpg

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zrobione dnia 30 grudnia 2013, [...] Karkonosze z okolic Krotoszyna [...] miejscówki nie moge zdradzić

Składam szczere gratulacje i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku (w tym równie udanych obserwacji :). Swoją drogą - jak Ty to robisz? Jechałem wczoraj do Toszka i z okolic Łosiowa widziałem w południe tylko Ślężę. Nic w pogodzie nie zapowiadało jakiejś istotnej poprawy warunków, a tu proszę - taki strzał!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W dniu dzisiejszym o poranku wybrałem się wraz z synem na Ślężę. W czasie drogi na szczyt zatrzymaliśmy się we wsi Tąpadła u stóp Ślęży. Zauważyliśmy fajny punkt widokowy z którego było widać bardzo rozległą panoramę w kierunku Karkonoszy gdzie królowała góra Śnieżka. Zaśnieżona góra pięknie wyglądała w tle razem z zielonymi jeszcze górami Wałbrzyskimi i Kaczawskimi. Dołączam poniższe zdjęcia z wyprawy na Ślężę. Odległość do Śnieżki 70 km, do Chełmca 36 km.

post-24996-0-57187700-1388519096_thumb.jpg

post-24996-0-27621100-1388528151_thumb.jpg

post-24996-0-87208300-1388528971_thumb.jpg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W dniu dzisiejszym o poranku wybrałem się wraz z synem na Ślężę. W czasie drogi na szczyt zatrzymaliśmy się we wsi Tąpadła u stóp Ślęży. Zauważyliśmy fajny punkt widokowy z którego było widać bardzo rozległą panoramę w kierunku Karkonoszy gdzie królowała góra Śnieżka. Zaśnieżona góra pięknie wyglądała w tle razem z zielonymi jeszcze górami Wałbrzyskimi i Kaczawskimi. Dołączam poniższe zdjęcia z wyprawy na Ślężę. Odległość do Śnieżki 70 km, do Chełmca 36 km.

 

Ładne zdjęcia, widać na nich dosyć dużo szczegółów, nie spodziewałem się tez że rano 31 będą dobre warunki do zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tucznik, rewelacja!

Rzadko komentuję zdjęcia, ale tym razem jestem w szoku. Tym bardziej, że wydawało się, że tamtego dnia nie będzie warunków, a tu padło 150 km z nizin!

Robiłeś gdzieś na południe od Zdun? Koło Trzebicka, prawda?

Wielkie gratulacje!

 

Słonko pomogło, co do miejscówki to bliższych danych nie mogę zdradzić dopóki przynajmniej jeszcze raz i to lepiej nie złapię z niej Karkonoszy :)

 

 

Składam szczere gratulacje i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku (w tym równie udanych obserwacji :). Swoją drogą - jak Ty to robisz? Jechałem wczoraj do Toszka i z okolic Łosiowa widziałem w południe tylko Ślężę. Nic w pogodzie nie zapowiadało jakiejś istotnej poprawy warunków, a tu proszę - taki strzał!

 

Jak ja to robię...:) tak jak każdy daleki obserwator. Czysta chłodna kalkulacja oparta o najnowsze zdobycze techniki plus przeczucie że to dziś ten dzień. 80% obserwacji które popełniłem powstało za pierwszym podejściem, najdłużej męczyłem się z Górą Św. Anny ze Ślęży, 3 razy o wschodzie i kilka razy w dzień, no nic nie pomagało, aż w końcu trafiłem.

 

Tak swoją droga to upolować Śnieżkę nie jest tak łatwo, mam przed sobą dane klimatyczne z pownego zagranicznego serwisu dotyczące Polski (oczywiście te same dane pozyskane od IMGW były by pewnie płatne...ale do rzeczy) wynika z nich że Śnieżka spowita jest mgłą/opadami średnio przez 289 dni w roku, w ostatnich pięćdziesięciu latach najwięcej było ją widać w 1973 roku (256 dni zamglenia i opadów) a najmniej w 2004 (328 dni zamglenia i opadów)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dnia dzisiejszego o zmierzchu wybraliśmy się z synem do miejscowości Przemiłów niedaleko Ślęży. Dobrze było widać góry, jednak po godzinie 16 pojawiała się mgła stąd nie najlepsza jakość zdjęć. Odległość do Pradziada 90 km, do Keprnika 78 km, do Śnieżnika 70 km.

post-24996-0-01315400-1388770440_thumb.jpg

post-24996-0-09495700-1388771120_thumb.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Sudety Wschodnie z Ząbkowic Śląskich. Pierwsze dwa zdjęcia wykonane z drogi pomiędzy Kluczową a Ząbkowicami(od strony Świdnicy) natomiast zdjęcie Śnieżnika wykonane z okolic stacji paliw na wylocie na Kłodzko i Bardo. Odległość do Pradziada 65 km, do Keprnika 51 km, do Śnieżnika 42 km.

post-24996-0-80378600-1389022549_thumb.jpg

post-24996-0-38683600-1389022825_thumb.jpg

post-24996-0-91527700-1389023364_thumb.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sobotę na Sky Tower we Wrocławu, mimo mglistej pogody ustrzeliłem Śnieżkę ;)

 

attachicon.gifFot 180.JPG

 

Ja także dziś ustrzeliłem Śnieżkę tyle że z okolic Ślęży(miejscowość Tąpadła). Zerknij na moje zdjęcia Sudetów Wschodnich z Ząbkowic Śląskich. A o której godzinie wykonałeś fotkę Śnieżki?? Ja byłem o godzinie 10 i była jeszcze widoczna przez jakieś 30 minut później zakryły ją chmury. Jednak w stronę Sudetów Wschodnich było idealnie:) i w końcu złapałem Pradziada. Pozdrawiam!!

A tymczasem pokazuję ci Śnieżkę widoczną z Ślęży o 10 rano i Sky Tower widziany z Sulistrowic u podnóża Ślęży o godzinie 10.30. Pozdrawiam ;)

post-24996-0-79346400-1389036357_thumb.jpg

post-24996-0-12308400-1389036373_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Karkonosze z Borówkowej. Do Śnieżki 90,6 km

 

Wczoraj też "falowało" powietrze, na Twich zdjęciach widać że barwy są ładne, ale jest mydełko jeśli chodzi o ostrość. Woczoraj obserwowałem śnieg na Pradziadzie i w Karkonoszach, wszystko pięknie było widać ale na zdjęciach mydło i to już na dystansie 40 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj też "falowało" powietrze, na Twich zdjęciach widać że barwy są ładne, ale jest mydełko jeśli chodzi o ostrość. Woczoraj obserwowałem śnieg na Pradziadzie i w Karkonoszach, wszystko pięknie było widać ale na zdjęciach mydło i to już na dystansie 40 km.

Faktycznie powietrze falowało. Widać to na przykładzie powyższego zdjęcia. Pierwszy plan(Jawornik Wielki) brzytwa, a Karkonosze nieostre. Barwy takie wychodzą przez filtr polaryzacyjny. Polar ładnie podkreśla kontury chmur. Poniżej przykładowe zdjęcie bez użycia filtra. Jakieś takie blade i w dodatku sporo musiałem je przyciemnić.

 

DSC_4565.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.