Skocz do zawartości

SUDETY


Rekomendowane odpowiedzi

Przesyłam foty z pierwszego mojego pobytu na Pradziadzie z 7.09.2013r. Pojechałem wtedy z żoną i synem po raz pierwszy na Pradziada. Pogoda wtedy naprawdę dopisywała, upał był, słońce mocno dawało. O dalekich obserwacjach jeszcze wtedy nie mieliśmy z synem pojęcia, więc nasz wyjazd był w celach rekreacyjnych. Po wjeździe na Ovcarnę termometr wskazywał 30 stopni Celsjusza więc było nawet można się opalać:) W czasie drogi na szczyt zachwycaliśmy się pięknem tamtych rejonów. Po dotarciu na szczyt po wejściu do wieży postanowiliśmy z synem wjechać za opłatą 75 koron na platformę widokową. Na platformie mój syn zauważył że na szybach są wypisane kierunki i nazwy pasm górskich w których się kierunkach znajdują. Po obejściu platformy dookoła na jednej z szyb zamurowało nas- Vysoke Tatry :D Widoczność w kierunku gdzie znajdują się Tatry i Beskidy była całkiem zacna- Nad jeziorem Slezska Harta widoczne było pasmo górskie, poniżej przesyłam fotę czyżby Beskid Morawsko-Śląski?

 

1 fotka- widok z Ovcarny na wieżę Pradziada. Pogoda piękna :)

2 fotka- widok z tarasu widokowego w kierunku na Beskidy i Tatry? Czyżby na horyzoncie za Slezską Hartą Beskid Morawsko-Śląski? Niestety zdjęcie słabej jakości gdyż szyby były mocno zabrudzone i zwykły kompakt więc bez rewelacji:(

 

Proszę o odpowiedź w sprawie tych Beskidów ;)

Pozdrawiam Rambo75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłam foty z pierwszego mojego pobytu na Pradziadzie z 7.09.2013r. Pojechałem wtedy z żoną i synem po raz pierwszy na Pradziada. Pogoda wtedy naprawdę dopisywała, upał był, słońce mocno dawało. O dalekich obserwacjach jeszcze wtedy nie mieliśmy z synem pojęcia, więc nasz wyjazd był w celach rekreacyjnych. Po wjeździe na Ovcarnę termometr wskazywał 30 stopni Celsjusza więc było nawet można się opalać :) W czasie drogi na szczyt zachwycaliśmy się pięknem tamtych rejonów. Po dotarciu na szczyt po wejściu do wieży postanowiliśmy z synem wjechać za opłatą 75 koron na platformę widokową. Na platformie mój syn zauważył że na szybach są wypisane kierunki i nazwy pasm górskich w których się kierunkach znajdują. Po obejściu platformy dookoła na jednej z szyb zamurowało nas- Vysoke Tatry :D Widoczność w kierunku gdzie znajdują się Tatry i Beskidy była całkiem zacna- Nad jeziorem Slezska Harta widoczne było pasmo górskie, poniżej przesyłam fotę czyżby Beskid Morawsko-Śląski?

 

1 fotka- widok z Ovcarny na wieżę Pradziada. Pogoda piękna :)

2 fotka- widok z tarasu widokowego w kierunku na Beskidy i Tatry? Czyżby na horyzoncie za Slezską Hartą Beskid Morawsko-Śląski? Niestety zdjęcie słabej jakości gdyż szyby były mocno zabrudzone i zwykły kompakt więc bez rewelacji:(

 

Proszę o odpowiedź w sprawie tych Beskidów ;)

Pozdrawiam Rambo75

post-24996-0-48587400-1417012848_thumb.jpg

post-24996-0-69280400-1417012910_thumb.jpg

Edytowane przez Rambo75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze starego materiału udało mi się złożyć takie cuś. Zapraszam do obejrzenia.

 

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GxVZ9LNeyiw

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GxVZ9LNeyiw

Dokładne miejsce zrobienia zdjęć, etc. na stronie:

http://500-mm.blogspot.com/2014/12/romanow-na-wzgorzach-strzelinskich.html

 

 

Edytowane przez Tucznik
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dodaję odemnie kilka posklejanych zdjęć Ślęży z całego roku.

Między innymi Bardzo dobrze widoczna Ślęża z Wysokiego Kościoła z pylonem Mostu Rędzińskiego, Ślęża ze Sky Towera, ośnieżona Ślęża znad Pieszyc- droga na Rościszów,Walim.

Polecam obejrzeć;)

post-24996-0-80518400-1420757135_thumb.jpg

post-24996-0-08414100-1420757142_thumb.jpg

Edytowane przez Rambo75
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze Karkonosze ze Wzgórz Trzebnickich (105-115 km) Pewnie nikt sie nie spodziewał ale wicej niż 150 km dzisiaj było mozliwe przekroczenia.

Fakt dzisiaj warunki były rewelacyjne zwłaszcza pod wieczór ;) Zdjęcie super choć Śnieżka w chmurach bo nie mogę jej dojrzeć. Podejrzewam że natomiast w kierunku Sudetów Wschodnich spokojnie można było obserwować Góry Opawskie z Wzgórz Trzebnickich i dalej.

Dzisiejsze Góry Sowie z godz 16:30 chociaż z odległości 15 km ale wiedziałem że na 100 km można dziś spokojnie obserwować.

post-24996-0-21116000-1420940613_thumb.jpg

post-24996-0-74929100-1420940628_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie super choć Śnieżka w chmurach bo nie mogę jej dojrzeć.

Apropo śnieżki i chmur które ostatnio bardzo uprzykrzają nam życie. Przypomniało mi się jak oszukałem chmury. Jest na nie sposób, trzeba się tylko znaleźć wyżej od nich :)

Było to w grudniu 2013, mglista, pochmurna pogoda, niezachęcająca. Mimo to postanowiłem wyskoczyć na trójgarb żeby rozprostować kości . Chmury były dość nisko, szczyt trójgarbu schowany w chmurach. Niezrażony tym faktem wędrowałem w górę i gdy byłem już blisko szczytu, moim oczom powoli zaczął się ukazywać inny świat. Dobrze, że miałem ze sobą swojego Nikona którego wziąłem bardziej z przyzwyczajenia niż z chęci pstrykania. Czekała na mnie niespodzianka a efekt tego taki:

post-3908-0-85961600-1420978292_thumb.jpg

post-3908-0-84636200-1420978321_thumb.jpg

post-3908-0-46008500-1420978328_thumb.jpg

post-3908-0-78076800-1420978344_thumb.jpg

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt dzisiaj warunki były rewelacyjne zwłaszcza pod wieczór ;) Zdjęcie super choć Śnieżka w chmurach bo nie mogę jej dojrzeć. Podejrzewam że natomiast w kierunku Sudetów Wschodnich spokojnie można było obserwować Góry Opawskie z Wzgórz Trzebnickich i dalej.

Dzisiejsze Góry Sowie z godz 16:30 chociaż z odległości 15 km ale wiedziałem że na 100 km można dziś spokojnie obserwować.

 

Na moim zdjęciu widać północno wschodni stok Śnieżki, na innych zdjęciach które zrobiłem wczoraj widać więcej, Opawskie tez były widoczne a Sowie w detalu, choć szczyty były lekko w chmurze.

 

 

Polecam wszystkim obejrzeć pewien rarytas, choś nie jest to 150 km. Zdjęcia dalekoobserwacyjne z tego regionu to rzadkość.

 

http://500-mm.blogspot.com/2015/01/landeskrone.html

Edytowane przez Tucznik
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, utknąłem w korku przy wyjeździe z Wrocławia. ale jeszcze zdążyłem na PO koło Trzebnicy (choć Słońce już zaszło).

Dzisiaj wieczorem Karkonosze było widać wyjątkowo wyraźnie; na pewno można było je łapać ze znacznie większej odległości (na zdjęciu 110 km do Śnieżki).

 

Sniezka.jpg

Edytowane przez Krzysiek_S
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam dzisiaj widoczność bardzo dobra. Na mój PO pojechałem już dość późno jednak to co zastałem to mnie zauroczyło. Zdjęcia zrobiłem z parkingu koło Media Expert w Dzierżoniowie skąd widoczne są kopuły szczytowe Śnieżnika,Jawornika Wlk i Borówkowej, widać stąd także nadajniki i krzyż na Chełmcu.

 

1 fotka- Góry Sowie w pełnym słońcu z godz 14:30

2 fotka- Śnieżnik - 80 km

3 fotka- Wielka Sowa- 20 km

4 fotka- Nadajniki i krzyż na Chełmcu- 35 km

post-24996-0-60198600-1421175740_thumb.jpg

post-24996-0-92298200-1421175918_thumb.jpg

post-24996-0-30819900-1421175926_thumb.jpg

post-24996-0-19628000-1421175932_thumb.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, utknąłem w korku przy wyjeździe z Wrocławia. ale jeszcze zdążyłem na PO koło Trzebnicy (choć Słońce już zaszło).

Dzisiaj wieczorem Karkonosze było widać wyjątkowo wyraźnie; na pewno można było je łapać ze znacznie większej odległości (na zdjęciu 110 km do Śnieżki).

 

 

Dziś był dzień na kolejne sudeckie widoki z Wielkopolski albo z okolic Wschowy, tylko trzeba było mieć wolne zeby to zrealizować, bo dzień jeszcze jest krótki.

 

Wybierz się Krzysiek kiedyś w rejon Milicza ( do Trzebicka albo Gogołowic), przy takiej pogodzie i miejscu zachodzu słońca jak dziś 150 km do Sudetów "pęknie"

 

Gdzie robiłeś zdjęcia na Trzebnickich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś był dzień na kolejne sudeckie widoki z Wielkopolski albo z okolic Wschowy, tylko trzeba było mieć wolne zeby to zrealizować, bo dzień jeszcze jest krótki.

 

Wybierz się Krzysiek kiedyś w rejon Milicza ( do Trzebicka albo Gogołowic), przy takiej pogodzie i miejscu zachodzu słońca jak dziś 150 km do Sudetów "pęknie"

 

Gdzie robiłeś zdjęcia na Trzebnickich?

Zdjęcia robiłem ze wzniesienia przy drodze nr 5, na wysokości Trzebnicy (niedaleko zjazdu na drogę Trzebnica-Oborniki Śląskie). Współrzędne geograficzne (odczytane z mapy): 51°18'3"N 17°2'8.6"E. W okolicach Milicza być może kiedyś wyląduję, jeśli żona mnie wyciągnie na ptaki; nawet byłoby dobrze, bo ma dużo lepszy aparat od mojego :).

Jak wygląda na miejscówkach, o których piszesz? Kiedyś próbowałem szczęścia koło miejscowości Słączno w Dolinie Baryczy, ale okazało się. że budynki w sąsiedniej wsi przeszkadzają. Z kolei na Wzgórzu Joanny koło Milicza drzewa są tak wysokie, że nawet gdybym wydębił od nadleśnictwa klucze do wieży Odyniec, to i tak chyba nic bym nie zobaczył...

Poskładałem trochę szerszą panoramę Karkonoszy, Gór Izerskich oraz Gór i Pogórza Kaczawskiego.

Edytowane przez Krzysiek_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda na miejscówkach, o których piszesz? Kiedyś próbowałem szczęścia koło miejscowości Słączno w Dolinie Baryczy, ale okazało się. że budynki w sąsiedniej wsi przeszkadzają. Z kolei na Wzgórzu Joanny koło Milicza drzewa są tak wysokie, że nawet gdybym wydębił od nadleśnictwa klucze do wieży Odyniec, to i tak chyba nic bym nie zobaczył...

 

Miejscówka w Trzebicku wygląda tak:

http://500-mm.blogspot.com/2014/07/trzebicko-koo-zdun.html

 

Ja preferuję miejscówkę z drogi na cmentarz (nie jest najwyżej, ale nic nie zasłania widoku), potnencjalnie wszedzie w Trzebicku widać Karkonosze. W Gogołowie jest gorzej ale bywały gorsze miejscówki w których dało sie coś zdziałać. Dzewa mogą nieco przesłaniać widok, ale do dyspozycji jest ambona myśliwska (kiedys na blogu opublikuję zdjęcia jak wygląda miejscówka). Prawdopodobnie da się jeszcze coś zdziałać w miejscowości Góry obok Trzebicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.