Skocz do zawartości

Kasjopea - Canon+AT


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dzisiaj wykorzystałem kilka godzin bezchmurnego nieba.

Mając dostęp do AstroTrack`a zdecydowałem się na kilka testów.

Na cel wybrałem gwiazdozbiór Kasjopei ponieważ warunki nie pozwalały na nic innego. Z balkonu mam widok na tą część nieba, z lewej strony wysokie drzewo a z prawej "łysy" mocno przyświecał.

 

Zestaw foto:

Canon 550D + obiektyw Canon 75-300mm

ogniskowa: 75mm f 5,6

ekspozycja:

2x300sek ISO100

2x180sek ISO200

darki,biasy,sztuczny flat obrobione w Iris

krzywe i levelsy - PS

 

Kasjopea.jpg

 

dla tych co lubią mapki

Kasjopea.gif

Kasjopea_mapa.jpg

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj o ile pogoda pozwoli zamierzam zapiąć SW 80/400 + EOS`a

ciekawe co na to AT

 

Wg mnie lepszym pomysłem będzie użycie tego samego obiektywu, ale na maksymalnej ogniskowej. 300mm powinno się całkiem przyzwoicie prowadzić, a obiektyw ma nad achromatem same zalety (oprócz światła), a najważniejszą jest chyba brak kiepskiego, rozklekotanego wyciągu 1,25", z którym widoczne będzie potworne winietowanie.

 

pozdrawiam

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie winieta a do tego koma - czy obiektyw Canona z zoomem na 300 czy SW 80/400 nie ma rady

 

zdjęcia z pierwszego postu już miały i winietę i komę a ogniskowa tylko 75mm

gwiazdki były - jakby to określić - z pęcherzykami z jednej strony

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zoom canona też będzie winietował ;)

 

Pozdrawiam

 

Ale wątpię, żeby winietował tak bardzo jak SW...

Ja oczywiście nie twierdzę, że się nie da focić tym achromatem. Wszystko się da.

BTW. Spirit, jak ustawiałeś ostrość na fotce z pierwszego postu? Przekręciłeś po prostu na nieskończoność, czy coś jeszcze kombinowałeś?

Edytowane przez mattman12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zapiąłem Canon do DLSR Remote -> podgląd live z włączonym AutoFocusem (CTRL+L) -> zoom (iso 1600-3200) - wyostrzone przez program DSLR -> wyłączenie programu -> wyłączenie AF.

Dalej w Maximie ekspozycja klatek.Na koniec biasy i darki.

 

To tak mniej więcej :P

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie lepszym pomysłem będzie użycie tego samego obiektywu, ale na maksymalnej ogniskowej. 300mm powinno się całkiem przyzwoicie prowadzić, a obiektyw ma nad achromatem same zalety (oprócz światła), a najważniejszą jest chyba brak kiepskiego, rozklekotanego wyciągu 1,25", z którym widoczne będzie potworne winietowanie.

 

pozdrawiam

 

Ten teleobiektyw na 300mm oprócz komy, sporej aberacji będzie jeszcze super mega mydlany. Z 75mm jest super ostro :)

A co do samej fotki, to wyszło super :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.