Skocz do zawartości

Kilka obiektów DS z 50 mm


Robson_g

Rekomendowane odpowiedzi

Fajne "szerokie pole", nic tylko łapać za lornetke i ruszać na łowy :Beer:

Jeśli to zdjęcie to pełna klatka, to trzeba przyznać, że ten Fujinon 55mm 1.8 nieźle koryguje kome, skoro na f/3.5 jej nie widać :)

W Pentaconie 1.8/50mm trzeba przymykać do f/4.5, żeby w C350D było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne "szerokie pole", nic tylko łapać za lornetke i ruszać na łowy :Beer:

Jeśli to zdjęcie to pełna klatka, to trzeba przyznać, że ten Fujinon 55mm 1.8 nieźle koryguje kome, skoro na f/3.5 jej nie widać :)

W Pentaconie 1.8/50mm trzeba przymykać do f/4.5, żeby w C350D było ok.

 

 

Dzięki, obiektyw przede wszystkim robi fajne portrety, ale z tego co widać, to do astrofoto też się nadaje. Zastanawiam się tylko, czy nie ustawiać go na F4, żeby ładniej trafiać z ostrością:)

 

To jest pełna klatka z Canona 550D.

 

Chyba na następną sesję wybiorę się z lornetką...i piwkiem :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał bardzo dużo pożytku z tego obiektywu w astro-foto. A samo zdjęcie wyszło świetnie. Tylko dlaczego czarno-białe? :)

 

W miejscach o dużym zagęszczeniu gwiazd, szczególnie w dolnym lewym rogu widać takie poziome pasy, jakby błędy przy kompresji pliku. Myślałem że to może silnik forum coś źle wyświetla ale po zgraniu zdjęć na komputer dalej jest ten sam efekt. Mógłbyś sprawdzić czy przed wysłaniem pliku na forum nie ma tego efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał bardzo dużo pożytku z tego obiektywu w astro-foto.

 

Mam nadzieję :)

dlaczego czarno-białe? :)

Ja już chyba nigdy nie wykonam kolorowego zdjęcia, nie mogę stackować rawów z 550d bo wychodzą czarno- białe, muszę konwertować pliki do tif i dopiero składać, ale wtedy kolory też wychodzą jakoś blado i ciężko później cokolwiek wyciągnąć w programie graficznym.

 

 

W miejscach o dużym zagęszczeniu gwiazd, szczególnie w dolnym lewym rogu widać takie poziome pasy, jakby błędy przy kompresji pliku. Myślałem że to może silnik forum coś źle wyświetla ale po zgraniu zdjęć na komputer dalej jest ten sam efekt. Mógłbyś sprawdzić czy przed wysłaniem pliku na forum nie ma tego efektu?

 

to chyba wynik skalowania i kompresji, u mnie też jest ten efekt na pliku który wysłałem, natomiast na tif tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.