Skocz do zawartości

M1 & M33 & M101 &M102 i ...


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

M1 - gdybyś dorzucił kilkanaście zdjęć takiej jakości, to byś pozamiatał resztę forumowiczów ;)

M33 i M101 - bardzo ładnie, brawo !

Z resztą zdjęć przesadziłeś trochę z obróbką. Przepraszam że tak piszę, ale widząc tak odmienne sposoby obróbki w tych zdjęciach musiałem to zaznaczyć.

Niemniej jednak gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi w tych fotkach nie pasuje --- coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że kolorowej kamerze daleko do Mono ... Jakieś te zdjęcia sztuczne ... a mgławice to już w ogóle meksyk a nie kosmos...

Czas naświetlania jak widać w opisach zdjęć, nie jest tego mało , ale też nie powala ...

CCD AstroFX , 155 mm f/7 Starfire EDF, 1200GTO ,Web

 

M33 wyszła całkiem przyjemna, reszta niestety nie ostra i za bardzo z clipowana

a ten CCD AstroFX to Nightscape Celestrona?

Jeżeli tak, to trochę dziwną kamerę wybrałeś, zwłaszcza do reszty sprzętu.

Mała studnia to i gwiazdki wychodzą takie nieszczególne, czułość też taka sobie, zwłaszcza w kanale czerwonym, więc nie spodziewaj się za wiele na zdjęciach mgławic.

Inna sprawa to obróbka; przy kamerze color chyba jednak należałoby stosować jakieś mocniejsze wyostrzanie; high pass, unsharp mask itp.

i zdecydowanie więcej klatek na jeden obiekt, bo przy kilkunastu nie ma z czego wyciągnąć i zamiast skupić się na uwydatnieniu detalu, walczy się z szumem w tle.

Potem darki, flaty, biasy..

Wygląda też na to, że musisz powalczyć z gradientem.

A jeżeli wciągnie Cię to bardziej, to pewnie wcześniej czy później, czeka Cię zakup mono do luminacji, albo Ha, a wtedy ta mogła by zostać na sam kolor.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten CCD AstroFX to Nightscape Celestrona?

Jeżeli tak, to trochę dziwną kamerę wybrałeś, zwłaszcza do reszty sprzętu.

Tak -

Nie wybrałem tylko dostałem ... A jak ktoś daje to się nie wybrzydza :icon_viking: - no ale niestety, teraz trzeba z tym pracować... W planach jest zmiana ...

 

A tu tiff-y czyste może ktoś ma ochotę się pobawić około 65Mb , każdy >

 

Jedna poprawka M1499 to oczywiście NGC1499

https://www.dropbox....99 15x600s.tiff

 

Beteglese

https://www.dropbox....ges 20x45s.tiff

 

M102

https://www.dropbox.... x 7x 600s.tiff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie bardzo zacne fotki. M33, M101 i Krab pozamiatane. Jakbym miał się czepić to trochę plackowate gwiazdki może jedynie - nie wiem czy to kwestia materiału czy obróbki, choć wydaje mi się, że można jeszcze trochę przysiąść do tego materiału i poprawić wyniki.

Miło w końcu jakieś fotki pooglądać - ja od dwóch miesięcy nie mam pogody do wystawienia zestawu za okno... :icon_confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.