Skocz do zawartości

NGC 1333, B202, B203, B204, B205, B206, vdB12, vdB13, vdB16


.zombi.

Rekomendowane odpowiedzi

@Eee...hmmm... Antoni, pojechałes po bandzie. To wygląda prawie jak HaRGB :). Wg mnie zupełnie nie w tą stronę.

 

Przemek, bardzo dobre zdjęcie!

Jak popatrzysz tutaj:

http://www.collectingphotons.com/Astro/Nebulae/ngc1333.htm

albo zajrzysz do mojej galerii www.astrofun.pl to zobaczysz o co chodzi: WEDŁUG MNIE ( podkreślam dla uniknięcia nieporozumień) kolor tego pyłu powinien być szaro - lekko- brunatny ( w najciemniejszych miejscach mglawic z katalogu Barnarda). Twój wpada w taki czekoladowy kolorek w całości.

Poza tym - gratulacje ! Ktoś wreszcie wziął się za szerokie kadry z Perseusza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Macie rację. Odrzućmy wszystko co jest uznane za jakikolwiek kanon albo standard. Produkujmy kolorową papkę w stylu pop-artu. Tylko błagam- żadnych próśb o tutoriale bo przestają one mieć sens.

Dalszy mój udział w tej dyskusji też nie ma sensu.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co te nerwy ?!

 

@Antoni - W pierwszym poście umieściłem link do surowej klatki, nawet przez myśl mi nie przeszło że ktoś będzie walczył z tym jpg. Chętnie zobaczę każde podejście do materiału.

 

@wessel - dziękuje za dobre słowo. Mój setup potrzebuje do tego zdjęcia przynajmniej drugie tyle materiału - w tym materiale stoczyłem nierówną walkę z szumem i dzięki temu niebieskiemu zafarbowi jest on akceptowalny i dla mnie miły dla oka lubię takie fotki - taki mam feler. Efektem zafarbu jest kolor mgławic o którym piszesz - jeżeli uda mi się dozbierać materiału to zrobię kalibracje zgodnie ze sztuką.

 

P.S.

Jeżeli ten wątek sprawi że nie pojawi się jakiś tutorial to niech sczeźnie i lepiej aby w ogóle nie powstał :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek (a może jednak nie - tylko dostrzeżenie tego faktu też przez Antoniego)

mocna (nie powiem) przeróbka Antoniego na moim monitorze CRT {sic!} w dosyć jasnym niestety pokoju

ujawnia bezcenną informacje o całym tym rejonie. Naukową jak dla mnie!

 

Dopiero na nim widzę, że tam wszędzie dominuje ten pył. Różnica jest kolosalna. Nie wiem czy to można nazwać "ujawnianiem detalu"

ale coś w tym stylu.

 

Ostre przerabianie fotek koleżanek lub kolegów, w tym dziale, byłoby dziwne ale tutaj pojawiła się zachęta więc kontekst tej sytuacji

jest nieco inny. Ponadto Antoni nie czyni tego rutynowo (zatem wyjątkowo).

Ja plusuje wiele fotek bo warto i jakoś nie pamiętam żeby tak było.

 

A w ogóle. Co prawda Wessel jest świetny ale formalnie to jednak nie jest moderatorem więc spoko - więcej luzu. ;)

 

Nigdy nie mów nigdy :D

 

Pozdrawiam serdecznie

p.s.

Moim zdaniem możliwe jest znakomite pogodzenie obu podejść i Panów - szkoda że nie Pań :(

 

Wessel miał rację generalnie, a Antonii pokazał przesadną obróbkę, bo ta - wyjątkowo - wnosiła coś bardzo ciekawego.

 

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że twoja obróbka jest bardzo dobra, mnie nie udało się więcej osiągnąć a i szum u mnie większy ;)

 

Dzięki Szymek - doceniam poświęcony czas, rozumiem że twoja obróbka jest taka na kolanie ale dzięki temu wiem że nie popełniam błędów kardynalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.