Skocz do zawartości

Zdjecia wszystkich do pokazania i omówienia co i j


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Chcesz lepiej i swiadomie robic dobre zdjecia i poddac je forumowej konstrukrywnej " krytyce" to daj je tutaj . Zdjecia , ktore lubisz czy Cie intryguja albo chcialbys by byly lepsze . Moze forumowa brac podpowie co i jak poprawic .

Jak Ci nie przeszkadza obecnosc innych zdjec to daj tutaj swoje . W/g mnie, takie rozne spojrzenia poprzez zdjecia roznyh osob duzo daje, aby watki o zdjeciach byly tylko monogamiczne .

Zapraszam wszystkich .

:Beer:

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze sam musze zalaczyc do omowienia pierwsze zdjecie .

2 to widok na Babia Gore .

 

Co do nr 2, to skadrowalbym nieco inaczej.

Albo w ogole nie kadrowalbym plotu albo umiescil linie horyzontu w 2/3 wysokosci kadru i objalbym caly plot jako element krajobrazu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa zdjecia z kompaktu "surowe" . Nie umialem sie zdecydowac w innym skadrowaniu . Plot w/g mnie poglebia wrazenie opadania zbocza, caly bylby bariera .

Nastepne bede dawal mniejsze . Dziekuje .

Prosze o zamieszczanie tutaj swoich zdjec . :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sa zdjecia z kompaktu "surowe" . Nie umialem sie zdecydowac w innym skadrowaniu . Plot w/g mnie poglebia wrazenie opadania zbocza, caly bylby bariera .

Nastepne bede dawal mniejsze . Dziekuje .

Prosze o zamieszczanie tutaj swoich zdjec . :Beer:

 

Tak, mowiac o kadrowaniu chodzilo mi o kadrowanie przy pstrykaniu, a nie w kompie przy obrobce :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na taka forme prezentacji to zdjecia sa za duze. Mimo, ze mam 1600x1200 to i tak bez zgrania na dysk nie da sie dobrze ogladac.

To ustalmy kolejny dobry zwyczaj.

np. max . szerokość boku kadru na 1200 pikseli?

no chyba że wszyscy będą prosić daną fotkę w wyższej roździelczości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ustalmy kolejny dobry zwyczaj.

np. max . szerokość boku kadru na 1200 pikseli?

no chyba że wszyscy będą prosić daną fotkę w wyższej roździelczości.

 

Mysle ze tak, choc optymalna na dzien dzisiejszy to cos 800-1000. Wieksza mozna dac w razie potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainsirowany zdjeciami Oskara z Wenecji poszukalem jakies starocie . Chyba moj skaner jest za stary czy tez cos nie tak robie , ale jakosc zdjec po zeskanowaniu jest slaba . Jak to poprawic ?

Jakby inaczej zrobic ujecia . :Beer:

post-1203-1128809204_thumb.jpg

post-1203-1128809332_thumb.jpg

post-1203-1128809350_thumb.jpg

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam niesmialo do wrzucenia tu swoich fotek . :Beer:

Zdjecie wen2 jednoznacznie udawadnia ze warto krasc - kopia koni z bazyliki sw. Marka ukradzionych z Konstantynopola w 1204 r.

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze sam musze zalaczyc do omowienia pierwsze zdjecie .

2 to widok na Babia Gore .

Zaaranżowałbym troszkę to lewe zdjęcie (z ptaszkami): obciął dolny drut i ew, jakiś patyk rzucił po lewej stronie, jako KLUCZ, tylko że... to by spłoszyło ptaszki (to może domontować?)!

Zdjęcie bym nazwał NUTY... albo "do-re-mi-fa..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

 

Oto dwa zdjęcia tego samego "obiektu" wykonane w tym samym czasie. Lewe analogowe, prawe cyfrowe. Po drodze nie było żadnej obróbki. W kwestii tonów pośrednich w odzwierciedleniu barw, zdjęcie analogowe jest zdecydowanie bliższe fotografowanej rzeczywistości niż cyfrowe.

 

2mal.jpg

 

Czy fotografując cyfrówką można w jakiś sposób wpływać na jakość odtwarzania kolorów, jeszcze zanim nacisnę spust "migawki"? Rozumiem, że metoda prób i błędów to jest to co prowadzi do konstruktywnych wniosków ale może bardziej doświadczeni Koledzy zechcą coś podpowiedzieć, bardzo proszę!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mając np. jakąś lutrzankę cyfrową i zapisując zdjęcia w formacie raw, możesz potem dokonać zmiany balansu bieli, ale również przed zrobieniem zdjęcia, możesz zdefiniować własny balans bieli na podstawie poprzedniej zrobionej fotografii, jeżeli odwzorowanie kolorów Ci nieodpowiada

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zachecacie do wrzucania fotek, to ja dorzuce swoje pseudo-wypoiciny (jesli bedzie potrzeba to wstawie link do duzych wersji):

 

-na poczatek moja zabawa z photoshopem - smieszne auto jakie znalazlem podczas wycieczek po wiosce, gdzie studiuje, czyli Steinfurcie:

100_0732_small.jpg100_0732C_small.jpg

 

-a tu pozostale fotki, jakie sadze, ze moge zaprezentowac i poprosic o komentarz (wybralem najnizsza jakosc fotek, zeby pliki mialy niewielka objetosc, co widac na tych fotkach):

 

100_0172_small.jpg100_0504_small.jpg

 

No to czekam na krytyke. ;) Tylko pamietajcie, ze w fotografii jestem dopiero co poczatkujacy osesek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumas, Zbig - dzięki za wskazówki.

 

Mój aparat to kodak DX 7630. W zakresie manipulowania balansem bieli nie mam możliwości definiowania zastanego światła według własnego uznania. Mogę jedynie ustawiać 3 warianty - światło dzienne, żarówki wolframowej, fluorescencyjne albo zdać się na automat. Biorę sie juz za test możliwosci w tym zakresie. Co do sugestii Zbig'a, już sam zdążyłem zuważyć, że rzeczywiście ma znaczenie gdzie, w jaki fragment fotografowanego obiektu skierowany jest obiektyw w momencie pomiaru ekspozycji. I to na doraźne potrzeby będzie chyba najczęściej stosowaną metodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. zawsze masz jeszcze możliwość, balans bieli wyrównać sobie w jakimś programie graficznym :)

pozdrowienia

No ja uzywam zabawke Kodaka dx 7590 plus filtr UV i ewentualnie CPL. I wszystkie fotki przechodza przez etap Photoshopa, bo ustawienia balansu bieli, jakie aparat "oferuje" sa z reguly nie do przyjecia - bardzo rzadko sie sprawdzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.