Skocz do zawartości

Zdjecia wszystkich do pokazania i omówienia co i j


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym również przy okazji pokazać swoje zdjątka, moze jakieś uwagi do nich co poprawić. Przy obu czegoś mi brakuje tylko nie wiem czego.

Resize_of_PICT0049.JPG

Dzieki za wszytkie sugestie

 

Gdybyś kadrował drugi profil dziewczynki miałbyś swiatło z boku na twarzy. Światłocienie na twarzy uwypukliłyby rysy i byłby z tego piękny obrazek. Zawsze mam wrażenie, że portrety lepiej kadrować w pionie, ale to moje odczucie i przy wyjątkowo szczupłych twarzach pewnie nie miałoby racji bytu. Głębia O.K. - może jeszcze krótszy czas rozmazałby tło bardziej i nie skupiałoby ono wogóle uwagi.

Ja mam takie przeświadczenie, że fotografując maluję namalowany juz obraz. :D - to pomaga.

Edytowane przez carlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odwagi wrzucić swoich zdjęć, ale zamieszczę link do dwóch (każde 600Kb) pokazujących fajny "efekt" związany raczej z metamorfozą samego obiektu niż techniką wykonania fotografii...

 

Aby osiągnąć zamierzony przeze mnie efekt prosze ściągnąć najpierw obydwa pliki i oglądać je przeglądarką przeskakując miedzy nimi...

 

http://sonyjxx.sytes.net/pior/1.jpg

 

http://sonyjxx.sytes.net/pior/2.jpg

 

Pozdrawiam...Piort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odwagi wrzucić swoich zdjęć, ale zamieszczę link do dwóch (każde 600Kb) pokazujących fajny "efekt" związany raczej z metamorfozą samego obiektu niż techniką wykonania fotografii...

...

 

dobre :D a to, mi przypomniało to:

 

photoshop_girl.jpg

 

też metamorfoza :szczerbaty:

tylko, że za pomocą trochę innych "narzędzi" :)

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odwagi wrzucić swoich zdjęć, ale zamieszczę link do dwóch (każde 600Kb) pokazujących fajny "efekt" związany raczej z metamorfozą samego obiektu niż techniką wykonania fotografii...

 

Wystarczy wizyta w myjni. A swoja drogo to musiales mnostwo czasu poswiecic na przerobke zdjecia (z pewnoscia wiecej niz na mycie :rolleyes: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to auto faktycznie jest umyte

 

Ech, ta ugnieciona trawa wokół - wszystko zdradziła :angry::D

 

Zamiast parametrów zdjęcia, parametry środka czyszczącego: Wiadro wody prosto ze studni, bez obróbki chemicznej, wykończenie - kubeł zimnej wody - tyż ze studni :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachecony czytanymi uwagami wrzucam kilka swoich tworczosci.

Prosze o komentarze, tylko szczere :D

Widoczki:

 

Dizeń polarny: _34_4479.jpg

 

Odnaleziony szlak: _35_4480.jpg

 

Przed burzą: _18_3261.jpg

 

Taki tam pejzażyk :rolleyes:_30_4117.jpg

 

jakies z architektury

 

Noc na ziemi: Noc_na_ziemi.jpg

 

Fontanna: _35_4354.jpg

 

Ogród na scianie: _29_2076.jpg

 

Tytuły wymślałem na poczekaniu wiec do tytułów prosze nie dawac komentarzy :D

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa są rewelacyjne, czym robiłeś? Szczególnie ciekawe jest to pod słońce.

 

pozdrawiam

Rafał

bardzo dziekuje

wszystkie zdjęcia (oprócz "Noc na ziemi") robione były Nikonem F65 i obiektywem 28-80. Jakos nie moge sie jeszcze zdecydować na przejście na cyfre (jeszcze... :mellow: ).

Prawde mowiąc to zdjęcie ("taki tam pejzażyk") to była próba robienia ze slońca "gwiazdki" B) . A że pejzaż był interesujący, to spróbowałem, żeby "gwiazdka" sie ładnie komponowała z całością.

 

Ustawienia bardzo proste:

Preselekcja przesłony, przesłona ustawiona na minimalny możliwy otwór.

Pomiar światła robiłem prawie na centrum kadru, tam gdzie woda znika między górami.

Wyszło chyba nieźle.

 

Przyznam ze nigdy nie robiłem takich prób cyfrówką a ciekaw jestem, czy bez jakichś "sztuczek" w stylu HDR jest to możliwe?.

A tak a propo, czy ktoś mógłby powiedzieć czy HDR w przypadku tego zdjęcia mogłoby coś poprawić?

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Przyznam ze nigdy nie robiłem takich prób cyfrówką a ciekaw jestem, czy bez jakichś "sztuczek" w stylu HDR jest to możliwe?.

A tak a propo, czy ktoś mógłby powiedzieć czy HDR w przypadku tego zdjęcia mogłoby coś poprawić?

Pozdrawiam

Piotrek

 

No jak analog to się troche uspokoiłem :) bo zrobienie zdjęcia pod słońce (lub przy silnych kontrastach)

w cyfrze (używam 300D) to tragedia. Jeśli chodzi o HDR to był o tym wątek - było widać ze czyni cuda :)

 

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a propo, czy ktoś mógłby powiedzieć czy HDR w przypadku tego zdjęcia mogłoby coś poprawić?

Pozdrawiam

Piotrek

 

Powiem tak, HDR sam w sobie nic by nie poprawil. Dalby ci za to mozliwosc dowolnego ustawienia roznic tonalnych post factum - czyli juz w komputerze. Moglbys sam zdecydowac, o ile to slonce bedzie jasniejsze niz tlo i jak bardzo beda ciemne inne partie. Moglbys to zdjecie wykonac tak, ze rownoczesnie byloby widac plamy na sloncu (o ile ich wielkosc katowa bylaby wystarczajaca) i wszystko inne, czyli niebo, woda, gory etc.

 

Mam nadzieje, ze w miare logicznie to wytlumaczylem ;) HDR pozwala na zapisanie calej przestrzeni tonalnej kadru (naturalnej) - czyli np. slonce 15000 razy jasniejsze od trawy. Dopiero potem interpretujesz, co i jak ma byc widoczne na zdjeciu. Nie ma tak, ze cos jest przepalone, albo cos niedoswietlone. Taki plik ma pelna informacje o glebokich cieniach, jak i o ultra jasnych partiach (np. slonce lub prezentowana zarowka). Czyli dzien i noc w jednym kadrze ;) (cos w tym jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Adam, wreszcie rozumiem :Boink:

Po przeczytaniu Twojego super wątku na temat HDR byłem po prostu ciakaw, co HDR może robic przy zdjeciach analogowych gdzie, jak w przypadku mojej próby, różnice tonalne w jasnych partiach kadru widać dobrze.

 

Takie było moje myślenie wcześniej ale widze ze nie rozumiałem do konca tego tematu.

Teraz "zaczęło mi dzownić".

Dzieki za wyjaśnienie. :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.