Skocz do zawartości

SUBARU ED


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Efekt dwóch nocy. To dlatego taki trochę dziwny format ponieważ nie udało mi się ustawić aparatu identycznie i musiałem składać foty wykorzystując również obrót.

Pierwsza sesja robiona w Jeziorach pod czarnym niebem - jakieś 50% materiału na ISO1600 czasami 60s i 90s po ustawieniu montażu metodą dryftu.

Druga połowa doświetlona spod chaty na ISO800 czasami 90s, choć mogłem pociągnąć 2min bez problemowo a 4min sporadycznie, ale zaświetlenie było potworne a wilgoć w powietrzu przepięknie roznosiła światło pobliskich sodówek po niebie.

Czas ogółem 72minuty - zestaw tradycyjne - ED+300D na GP.

 

05,10,11-M45ED-72min-net.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopy...

Przypale Siostrzyczki jeszcze w Jeziorkach że aż zapiszczą! :szczerbaty: Niech tylko Lucek idzie pod horyzont i nastanie ciemność to pójdzie z nich jeszcze więcej dymu...

Zastanawia mnie jednak efekt tych cholernych czarnych pasiorów który jest na tej fotce jak i na mojej poprzedniej widoczny TU

Kiedy te paskudy znikną... ile trzeba materiału...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje, że to może być wina jakiegoś uszkodzenia chipa matrycy, zauważ, że te linie biegną równolegle do boku kadru, poziomo, to wyglada jak jakieś przepełnienie pixela na przepalonych gwiazdach, a potem chip jakgdy by redukował ilość światła (czułość?) na kolejnych wierszach matrycy, ("niedopuszczał" do przepalenia)

tak mi przyszło do głowy, jak to przeczytałem: http://www.newastropl.ibiz.pl/polskie/mainpl.html

bo to nie wygląda na błędy optyki, tylko elektroniki aparatu

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie że Sumas ma rację. te czarne śledy są pozostawione jedynie przez bardzo jasne obiekty i to równolegle do ruchu obiektywu (analizowalem rowniez 2-go link), co może byc wynikiem "błędnego algorytmu" obsługi matrycy. algorytm "zauwazyl" przepalenie pixeli i chroni się zaciemniając następne...

 

Fotka jest super!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna próba obróbki tym razem z czarniejszym tłem, ale jakoś przeprocesowane mi się to wydaje.

Trzeba doświetlić więcej materiału pod ciemnym niebem.

 

05,10,11-M45ED-72min-net1.jpg

 

A propo pasiorków to Waldek mnie uspokoi że w skrócie tak to już jest gdy się chce wyciągnąć więcej ze zdjęcia niż można. Poprostu trzeba dłużej świecić a mniej obrabiać.

Spróbuje jeszcze jedną wersję obróbki tak aby te linie nie wychodziły - ciekawi mnie ile wtedy wyjdzie mgławicy...

Edytowane przez emde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec z wulgarną obróbka ::) - jak powyżej - złożyłem Plejadki jeszcze raz - delikatnie:

 

05,10,11-M45ED-72min-net02.jpg

 

i wydaje mi się że jest teraz dobrze ze względu na stosunek - ilość materiału do "ostrości" obróbki.

Oczywiście będę doświecał tym razem pod ciemnym niebem z czasami 4min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Robisz coraz lepsze zdjęcia, znak że przybywa praktyki. Mam tylko uwagę co do kadrowania tematu. Dobrze jest nad tym pomyśleć zawczasu, bo najciekawsze partie mglawicy są na dole przy brzegu, a na lewo jest kawal pustego nieba. :Beer:

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz coraz lepsze zdjęcia, znak że przybywa praktyki. Mam tylko uwagę co do kadrowania tematu. Dobrze jest nad tym pomyśleć zawczasu, bo najciekawsze partie mglawicy są na dole przy brzegu, a na lewo jest kawal pustego nieba. :Beer:

...święta prawda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.