Skocz do zawartości

XT6 i problemy poczatkujacego


tokone

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze wykonana oprawa nie będzie podlegać naprężeniom a już napewno nie przeniesie ich na lustro. Prędzej zaszkodzi mu pianka pod nim na całej powierzchni na rys Binocooler-a.

A w jaki sposób ma zaszkodzić pianka (pytanie laika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka ta (jak to pianki maja w zwyczaju) bedzie bardzo dobrze izolowac lustro od spodu, uniemozliwiajac tym samym schlodzenie lustra. Lustro to bedzie sie chlodzic wolniej, przez co przez dluzszy czas obraz bedzie znieksztalcony poprzez cieple powietrze unoszace sie nad lustrem.

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod lustro stosuja skore , w swoim dalem podkladki z niby filcem co podkleja sie pod krzesla kupione w IKE-i

Faktycznie zle zrozumialem . Myslalem, ze lustro sprezyna przytrzymujesz do podstawy bo takie rozwiazania widzialem .

 

Do ponizej : jak masz na gwarancji to pogadaj ze sprzedawca i reklamuj . Wyciag to istotna sprawa. Ma chodzic plynnie , nie za ciezko i z malymi luzami , Luzy mozna kasowac jakas sliska tasiemka moze paskiem teflonu itp. Jak bardzo lekko chodzi to od strony zebatki sa blaszki sprezynujace i tam mozesz dokrecic .

Najlepiej reklamuj .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianka w obszarze otworu wentylacyjnego jest wycięta - gołe szkło.

 

 

Nie widziałem tego wycięcia na rysunku :rolleyes: ale nie wszyscy muszą umieć robić przekroje ;)

 

 

Studzenie to jedno ale po zbudowaniu swojego 270/1500 dalem wzorem Optisana też pianke pod całe lustro co mi zdegradowało obrazy dlatego ze robione na zamowienie lustra wcale nie muszą mieć płaskiej powierzchni pod spodem a moje jest lekko wypukłe, powstały więc rózne naprężenia dlatego przeszdłem do punktowego podparcia kierując się wcieśniej wsponianym programem, wszystko natychmiast wróciło do normy.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie tylko podzielic bardzo ciekawym pomyslem na montowanie lustra. Pochodzi od firmy Royce, ktora jest znana z produkcji wysokiej jakosci sustemow optycznych. Zwroccie tez uwage na ciekawa konstrukcje lustra.

 

Obejrzyjcie zdjecia.

http://www.rfroyce.com/conical/mount%20TCS.htm

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe, ale Pirx, wtedy lustro jest chyba nawet dokładnie 2 x cięższe, a poza tym, czy ta podkładka i nakrętka nie zabiera najlepszej powierzchni lustra?

Royce bez Rolls'a, to już nie to samo? :D

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ciekawe, ale Pirx, wtedy lustro jest chyba nawet dokładnie 2 x cięższe, a poza tym, czy ta podkładka i nakrętka nie zabiera najlepszej powierzchni lustra?

Royce bez Rolls'a, to już nie to samo? :D

pozdrowienia

 

Wrecz przeciwnie. Lustro jest lzejsze, poniewaz ma taki sam przekroj na srodku jak i na krawedziach. Normalne lustra sa grubsze na krawedziach i przez to ciezsze.

 

Sruba jest akurat w miejscu, ktore nie bierze udzialu w tworzeniu obrazu. Jest ono i tak zasloniete przez drugie lustro (secondary).

 

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne masz rację, patrzyłem tylko na obrazek:

 

crossec1.jpg

 

a na nim widać, że tu linia oznaczająca środek ciężkości, w "normalnych" lustrach jest praktycznie jego spodem, może ten rysunek ma tylko złe proporcje?

 

aa obstrukcja centralna, no tak :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o ciężarach to nie wiem czy wagi w stosunku do "normalnego" mocowania nie rekonpensuje Mounting Plate który musi być dość solidny ze względu na siły ścinające i wyrywające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.