Skocz do zawartości

Bresser-Messier N-203 vs Celestron C8-N


cane

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po raz pierwszy :)

 

Chciałbym popatrzeć w niebo czasem, zastanawiam się nad wyborem Pierwszego Teleskopu. Do wydania będzie do 3k zł - za tę kwotę można kupić Bresser-Messier'a N-203 lub Celestrona C8-N . Dobsony odpadają, jakoś bardziej mnie przekonuje na razie dobry montaż paralaktyczny niż popychanie tuby, ale jako że apetyt rośnie ponoć w miarę jedzenia, to może kiedyś... No ale może i zdjęcie jakieś będę chciał zrobić?

 

Messier ma 3 okulary w standardzie (ale to po prostu okulary, nic więcej nie napisano), barlowa x2 i lunetę biegunową, Celestron jest goły, ale ma większą ogniskową oraz na pewno paraboliczne zwierciadło, natomiast w przypadku Bresser'a - nigdzie nie znalazłem takiej informacji.

 

Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam,

Cane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam C8N i jestem bardzo zadowolony,tak jak koledzy pisza-sprawdzona maszyna.Pamietam,ze zanim go kupilem mialem brac synte na dobsonie jednak tez mnie przerazalo "popychanie tuby" :)

Pamietaj tylko ,ze sam teleskop to tylko kropla wody ,reszta to okulary filtry itp. Tak jak ktos kiedys pisal : "teleskop zawsze mozna zmienic - okulary zostaja...."

Co do fotek... z tego co czytalem mozesz raczej zapomniec o robieniu zdjec przy tym montarzu , chyba ,ze ksiezyc i planetki - reszta odpada.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okular to część optyki, musi być jak najlepszy - to oczywiste. Dlatego wizja kompletowania okularów do C8N jest ok i przewaga Bressera z 3 szkłami w zestawie jest mocno pozorna. No właśnie, Bresser ma 2" wyciąg, Celestron 1.25"...

 

Fotografia: małe powiększenie i szeroki kąt - paralaktyk się przyda choćby żeby na nim aparat zamontować dla dłuższych ekspozycji.

 

Dień dobry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a na stronach dfoto.pl piszą, że 1.25".

 

Kupował ktoś coś od nich kiedyś? Mają lepszą cenę niż DO :)

 

Pozdrowionka.

Ja wszystko kupowalem w DO , wiec nie wiem jak jest w dfoto. W DO jak bedziesz brac telepa razem z okularami to potarguj sie troche ,a dostaniesz napewno jakis rabat (ja dostalem ponad 400zl + tansport gratis :P )

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka zdjęć tego Bressera jeszcze, jakby ktoś miał ochotę mu się lepiej przyjrzeć (More images obok zdjęcia teleskopu). No i cena całkiem przyzwoita.

 

W związku z możliwym rabatem pomysł zakupu kompletu teleskop - okular(y) u jednego dostawcy to bardzo dobry pomysł oczywiście :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

HM <_< . A dokładnie które modele, bo ja sprawdzałem dwa i jeden był tańszy ok 30 PLN a drugi to nawet był droższy (oczywiście z uwzględnieniem przesyłki). Te z wyższej półki niestety są dużo droższe.

Tam mają ceny w EUR tak dla jasności :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktory model...dokladnie to bresser n-203 ktory zamierzam sobie kupic...

kosztuje tam 399euro + 30 euro przesyłka bo meilowalem juz do nich...to sobie policz:

u nas ten telep kosztuje 2499zł !!!!!!!!! a tam??

429euro * 3,9 = 1673zł i co??!! zielony ???????????????????????????/ ;p;p;p

 

ktory model...dokladnie to bresser n-203 ktory zamierzam sobie kupic...

kosztuje tam 399euro + 30 euro przesyłka bo meilowalem juz do nich...to sobie policz:

u nas ten telep kosztuje 2499zł !!!!!!!!! a tam??

429euro * 3,9 = 1673zł i co??!! zielony ???????????????????????????/ ;p;p;p

i co moze nie jest tanszy o kilkaset złotych ???????????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.