Skocz do zawartości

Olimpiada!


Rekomendowane odpowiedzi

Jest to (ex aequo) miejsce OSTATNIE.

 

Przypomina mi to, jako żywo, następującą relację Jasia z biegu, w którym ścigał się z Wackiem:

- Ja byłem drugi a Wacek - przedostatni!

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wam sie podoba relacjonowanie olimpiady w TVP?

Jak dla mnie bomba. Dzis np na 1000m jechala Polka, pobila swoj zyciowy rekord i jednoczesnie rekord Polski (i zajela 8 miejsce przed kilkoma sławami) a te pacany w studio nakrecali sie w tym czasie konfliktem Kutin-Tajner, włazili w tylek Czerkawskiemu, sobie nawzajem i puszczali hokeja.

Info o przejeździe Polki podali z GODZINNYM opóźnieniem.

I jak tu żyć bez Eurosportu?! (choć niestety mam tylko takiego za friko, po niemiecku) :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Ten Eurosport i kilka innych kanałów zagranicznych, pozwala co nieco jeszcze pooglądać z Turynu. TVP jest niestety trochę do du...

 

Drugi medal -> Srebro dla Sikory !!! :helo::helo:

 

Mnie na tej olimpiadzie głównie interesowały jazdy snowboard'owe. Super dyscyplina. Sam sobie kupiłem na ten sezon fajną dechę i pomykam coraz lepiej.

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi infinitezymalnymi szansami, jak nasze, od KLĘSKI ZUPEŁNEJ (vide zapytania poselskie dwa dni temu) do WIELKIEGO TRIUMFU (AŻ DWA MEDALE!) odległość jest poprostu ZNIKOMA.

A gdyby brąz był ZŁOTEM (do czego nie było daleko!) to całej ekipie naczepiano by medali ZA OSIĄGNIĘCIA NIEBYWAŁE.

Ot, jeszcze jeden sukces PiS, tym razem sportowy!

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wyrzuca pieniądze publiczne na becikowe, emerytury dla górników itp. to i nie dziwne, że nie ma na sport. Z tym, że inwestycja w sport powinna mieć charakter rozwijania sportów masowych np. budowanie tras biegowych. To jest stosunkowo tanie a można zgormadzić tysiące ludzi, z których jakiś ułameczek zajmie się sportem wyczynowo. Natomiast budowanie torów saneczkowych to uważam za zmarnowane pieniądze. Należy też zauważyć, że jednym z większych "inwestorów" w sporcie w Europie Zachodniej jest wojsko. Armie państw zachodnim bardzo dbają o wyszkolenie żołnierzy i o sport. Szkoda, że u nas nie można powielić tego przykładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie polityka :blink: .

Z mojego miasta jest Tomasz Sikora . Zdobyl srebny medal. :banan: . Nawet nie wiedzialem, ze u nas jeszcze sa oznaki zycia w sporcie .

Z tym becikowym to przesada . Mozna policzyc jak mocno roznymi oplatami obciazone jest gornictwo i w poprzednich latach cena wegla byla ustalona przez cwoka i nie miala sie nic do ponoszonych kosztow ale gwarantowala tania energie elektryczna to gornictwo zawze bylo na plusie . Ci ludzie wypracowuja na swoje emerytury, ale system te pieniadze gdzie inndziej kierowal.

Ile pieniedzy wydaje sie na emerytury uznaniowe dla zasluzonych politykow, ile kosztuja wczesne emerytury na utrzymanie aparatu represji - wojsko, policja , sady , prokuratury. Ile pieniedzy idzie poza budzetem na rozmaite agencje bedace sprawdzonym sposobem na przeczekanie bylych swoich.

Ile pieniedzy wplacamy miesiecznie bankom w wyniku sejmowych ustaw ? 100- 300 ml? utrzymanie konta , przelewy min 3 na ZUS z dzialalnosci gospodarczej . Ile budzet bedzie doplacal koncesjonariuszom autostrad za korzystanie z nich przez ciezarowki . W tym roku ma byc 300 mln zl. A ile tych " autostrad" jest . Tam pieniadze sa marnotrawione. Od lat na rynku jest za malo pieniedzy . Becikowe i tp. moze rozruszac gospodarke , choc mozna przesadzic . Ale jak na razie nie zanosi sie .

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna policzyc jak mocno roznymi oplatami obciazone jest gornictwo i w poprzednich latach cena wegla byla ustalona przez cwoka i nie miala sie nic do ponoszonych kosztow ale gwarantowala tania energie elektryczna to gornictwo zawze bylo na plusie . Ci ludzie wypracowuja na swoje emerytury, ale system te pieniadze gdzie inndziej kierowal.

 

Szanując pracę górników, ale nie zgadzam się jednak że w sensie ekonomicznym coś wypracowali. Nie mniej i nie więcej niż inni. A do każdej tony węgla trzeba dopłacać.

 

Ale nie o tym w tym wątku mamy pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta mowa o sporcie ? To jest biznes i bardzo intratny zawód. Sport to jest jak ja pójdę sobie trochę pobiegać na łąkę. Po co budżet ma łożyć na coś talkiego ? Dlaczego tysiące policjantów pilnuje z naszych pieniędzy zadymiarzy na boiskach zamiast porządku na ulicach. Niech kluby same sobie płacą za to albo niech zamkną interes. Co ja mam z tego i miliony ludzi w dużo gorszej sytuacji niż moja, których nie stać na godne życie, a czasem na jakiekolwiek życie i utrzymanie rodziny ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ta mowa o sporcie ? To jest biznes i bardzo intratny zawód. Sport to jest jak ja pójdę sobie trochę pobiegać na łąkę. Po co budżet ma łożyć na coś talkiego ? Dlaczego tysiące policjantów pilnuje z naszych pieniędzy zadymiarzy na boiskach zamiast porządku na ulicach. Niech kluby same sobie płacą za to albo niech zamkną interes. Co ja mam z tego i miliony ludzi w dużo gorszej sytuacji niż moja, których nie stać na godne życie, a czasem na jakiekolwiek życie i utrzymanie rodziny ....

 

w przypadku klubow wydaje mi sie ze oni sami sobie wlasnie placa za ochrone meczu Policja tam za darmo nie stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak nie jest. Policja to jest formacja państwowa i służba publiczna i nie świadczy usług komercyjnych. Stoją tam setkami, tysiącami za Twoje i moje podatki. Pomimo tego Ani Ty ani ja nie możemy iść na mecz żeby nie oberwać jakąś flaszką czy dechą z ławki. To jest właśnie sport. W hokeju jeden drugiego może popchnąć tak aż tamten się wywali, następnie może go porządnie kopnąć i przywalić mu kijem na dokładkę i za to dostaje dwie minuty odsiadki na ławce. Tego nie wolno robić nawet w boksie gdzie walenie jest bardzo pożądane. Lekarstwem na polską niemoc w sporcie jest zaostrzenie kryteriów startu. Po co ma jechać sportowiec, który legitymuje się wynikiem w drugiej setce światowej ?

Ano po to żeby mógł pojechać jakiś działacz, trener, lekarz, masażysta oraz smarowacz nart. Jakby to wyglądało gdyby jechało dziesięciu zawodników i stu działaczy ? Proporcje muszą być zachowane !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak nie jest. Policja to jest formacja państwowa i służba publiczna i nie świadczy usług komercyjnych. Stoją tam setkami, tysiącami za Twoje i moje podatki. Pomimo tego Ani Ty ani ja nie możemy iść na mecz żeby nie oberwać jakąś flaszką czy dechą z ławki. To jest właśnie sport. W hokeju jeden drugiego może popchnąć tak aż tamten się wywali, następnie może go porządnie kopnąć i przywalić mu kijem na dokładkę i za to dostaje dwie minuty odsiadki na ławce. Tego nie wolno robić nawet w boksie gdzie walenie jest bardzo pożądane. Lekarstwem na polską niemoc w sporcie jest zaostrzenie kryteriów startu. Po co ma jechać sportowiec, który legitymuje się wynikiem w drugiej setce światowej ?

Ano po to żeby mógł pojechać jakiś działacz, trener, lekarz, masażysta oraz smarowacz nart. Jakby to wyglądało gdyby jechało dziesięciu zawodników i stu działaczy ? Proporcje muszą być zachowane !

 

 

ale to kluby pilkarskie placa za ochrone podczas meczu ..i za ewentualna kleske tej ochrony po nalozeniu kar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, tyle się teraz mówi, o tym, że to najważniejszy jest duch walki, a nie zdobywanie medali, więc jak można uważać występ (bezmedalowy) naszych sportowców na Olimpiadzie za pieniądze wyrzucone w błoto? Cieszmy się, że mamy kogo wystawić do konkurencji. Nie obarczajmy sportowców winą. Każdy z nich na pewno dał z siebie wszystko i to się liczy.

Edytowane przez Jendrako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.